۱۰۱ نکته حیرت‌انگیز برای آموزش زبان انگلیسی  مبتدی


آیا قصد داریدآموزش زبان انگلیسی را از پایه و مقدماتی شروع کنید؟


 دانلود ویدیو

پس حتماً کتاب رایگان مکالمه مبتدی انگلیسی برای تنبل‌ها را از این لینک دانلود کنید.


در این مقاله آموزش زبان انگلیسی مقدماتی قصد داریم که ۱۰۱ یک نکته اساسی برای شروع آموزش زبان انگلیسی مقدماتی و تقویت زبان خودتان به شما آموزش دهیم.


نیازی نیست که موارد را به ترتیب بخوانید چراکه جداگانه هر یک توصیه اسرارآمیز و مؤثری برای آموزش زبان انگلیسی شماست.

1. از اینکه در ساختارها و جملات انگلیسی خود اشتباه کنید، نترسید! اعتمادبه‌نفس داشته باشید! نهایتاً اگر هم اشتباهی را مرتکب شدید طرف مقابلتان اشتباه شما را به شما می‌گوید و می‌توانید آن را اصلاح کنید.


2. خودتان را با آموزش زبان انگلیسی مقدماتی سرشار احاطه کنید. خودتان را در محیطی قرار دهید که در آن به زبان انگلیسی صحبت می‌شود. این کار به تقویت و آموزش زبان انگلیسی غیرفعال شما کمک می‌کند. بهترین راه این است که خودتان را به درون مکالمه و صحبت کردن انگلیسی پرتاب کنید.


3. به‌طور منظم آموزش زبان انگلیسی  روزانه داشته باشید. برای خودتان یک برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتدی بسازید. تصمیم بگیرید که می‌خواهید چقدر در هفته را صرف آموزش زبان انگلیسی مقدماتی و پایه کنید و بچسبید به همان برنامه. یک روتین یا برنامه منظم روزانه برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی تهیه کنید.


4. به دوستان و خانواده‌تان درباره برنامه آموزش زبان انگلیسی مقدماتی خودتان بگویید. از آن‌ها بخواهید که شمارا برای یادگیری مقدماتی زبان تشویق کنند و همین‌طور مزاحم شما نباشند.


5. سعی کنید هر چهار مهارت زبان مقدماتی را تمرین کنید. شامل:reading, writing, speaking and listening. همه این ۴ تا مهارت نیاز دارند که موردتوجه قرار بگیرند تا از سطح مبتدی زبان پیشرفت کنید و به سطح‌های بالاتر برسید.


6. یک دفترچه یادداشت برای یادگیری و نوشتن نکات آموزش زبان انگلیسی مقدماتی با خود داشته باشید برای کلماتی که تازه یاد می‌گیرید. سعی کنید کلماتی که تازه یاد گرفته‌اید را در قالب جمله به کار ببرید و حداقل آن‌ها را سه بار تکرار کنید هنگامی‌که به انگلیسی دارید صحبت می‌کنید.


7. حتماً از آموزش‌ زبان انگلیسی مبتدی بخش وبلاگ وب‌سایت وکب استارتر دیدن کنید.  چراکه نکات بسیار آموزنده و ارزنده‌ای را در بخش بلاگ وب‌سایت وکب استارتر می‌توانید پیدا کنید.


8. به خاطر سپردن لیست‌ها یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی مخصوصاً لغات است.  فقط یک تمرین خوب برای درس خواندن کوتاه‌مدت شما است چراکه شما اطلاعاتی را که در همان لحظه و به‌عنوان یک تست یاد گرفته‌اید را نمی‌توانید به خاطر بسپارید و لازم است که چندین بار آن‌ها را تکرار کنید.


9. برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی از ساعت بدن خودتان استفاده کنید. یعنی اگر نمی‌توانید صبح‌ها زود از خواب بلند شوید، سعی کنید در بعدازظهر به یادگیری مقدماتی زبان بپردازید.

10. اگر که بتوانید لغاتی را که یاد می‌گیرید، در قالب جملات تکرار کنید و آن‌ها را در قالب جمله به خاطر بسپارید خیلی بیشتر نتیجه می‌گیرید تا اینکه بخواهید به‌تنهایی حفظ کنید!


11. برای امتحان دادن برنامه‌ریزی کنید. هرچه  برای  امتحان دادن خود برنامه‌ریزی کنید، سخت‌تر کار می‌کنید و نیاز است که وقت بیشتری را صرف آموزش زبان انگلیسی مبتدی کنید.


12. به همان اندازه که برای آموزش زبان انگلیسی پایه وقت می‌گذارید برای امتحان دادن هم وقت بگذارید.  خارج از چارچوب فکر کنید. فکر کنید که چقدر مهارت‌های پایه زبان شما با این روش پیشرفت می‌کند!


13. برای خودتان اهداف بلندمدت در آموزش زبان انگلیسی مبتدی تهیه کنید. برای رسیدن به آن، تمرکزتان را بر روی یادگیری مهارت‌های پایه زبان بگذارید.


14. برای خودتان اهداف کوتاه‌مدت هم در نظر بگیرید هر وقت که به اهداف کوتاه‌مدت خود می‌رسید به خودتان پاداش و جایزه بدهید.


15. فضایی را ایجاد کنید که واقعاً می‌خواهید زبان پایه و مقدماتی را یاد بگیرید و از انجام دادن آن لذت ببرید، نه این‌که فقط مجبورید آن کار را انجام دهید.


16. چه روشی بیشتر برای شما جواب می‌دهد؟ جستجو کنید که کدام روش‌ها و متدهای موفق بوده‌اند برای شما درگذشته و بچسبید به آن‌ها.


17. بدانید که چگونه یاد می‌گیرید! روش یادگیری مؤثر زبان پایه شما می‌تواند حفظ کردن، خواندن، صحبت کردن یا خلاصه کردن باشد. ببینید کدام‌یک از این روش‌ها به بهترین شیوه ممکن برای شما جواب می‌دهد. شاید در خلوت بهتر یاد می‌گیرید شاید هم در جمع دوستانتان!


18. از دیگران کمک بگیر! اگر که چیزی را متوجه نمی‌شوی، پس از دیگران بپرس! می‌توانی از معلمت پرسی، می‌توانی از همکلاسیت بپرسی و یا حتی می‌توانی از دوستان بپرسی!


19. تکرار! تکرار! تکرار! مطمئن باشید که وقت کافی برای تکرار چیزهایی که از زبان پایه یاد گرفته‌اید دارید.


20. به‌هیچ‌عنوان  ایده خوبی نیست که بیشتر از ۳۰ دقیقه هر بار، وقت صرف آموزش زبان انگلیسی مبتدی کنید در اوقاتی که تنها هستید. حتماً به طرز معمولی استراحت کنید! یاد بگیرید وقتی‌که خسته شدید استراحت کنید نه اینکه که کلاً بی‌خیال همه‌چیز شوید! کمی هوای تازه تنفس کنید و کمی حرکات کششی انجام دهید. شاید بهتر باشد یک لیوان چای برای خودتان بریزید!

21 به‌هیچ‌عنوان در آموزش زبان انگلیسی، به‌خصوص زبان مقدماتی و پایه عجله نکنید! تمرکز شما باید بر روی سطحی از زبان باشد که در آن قرار دارید! به‌هیچ‌عنوان برای تمام کردن مطلب، آن را ماست‌مالی نکنید! اگر خسته شده‌اید، طوری نیست کمی استراحت کنید، بعد که شارژ شدید مجدداً کار خود را ادامه دهید.


22. فیلم‌ها و سریال‌های موردعلاقه خودتان را ببینید تا برنامه‌های تلویزیونی! بهتر است چیزی را تماشا کنید که بتوانید آن را چندین و چند بار ببینید. چون‌که بسیاری از اوقات اپیزودهای متعددی را از دست خواهید داد و متوجه نمی‌شوید و لازم است که مجدداً به این قسمت مراجعه کنید و مطالب را بازنگری کنید.


23. خواندن کتاب داستان بسیار به شما کمک می‌کند! حتماً موقع خواندن کتاب داستان سطح خود را در نظر بگیرید، اگر که سطح زبان پایه هستید، از کتاب‌های زبان مبتدی شروع کنید!


24. حتماً زبان انگلیسی را ساختار محور یاد بگیرید! اگر ساختارهای اساسی زبان انگلیسی را بلد نیستید، توصیه می‌کنم کتاب رایگان گرامر زبان انگلیسی برای تنبل‌ها را از همین لینک دانلود کنید.


25. کتاب‌های زبان پایه‌ای که برای کودکان نوشته‌شده‌اند، لغات آسان‌تری دارند و آسان‌تر می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید. برای شروع حتماً از آن‌ها استفاده کنید.


26. مطالعه روزنامه‌ها به زبان انگلیسی یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت زبان پایه شماست. حتی برای امتحان هم که شده، یک‌بار یک روزنامه را از بالا تا پایین مطالعه کنید تا دامنه دانش خود را تقویت کنید.


27. هر مطلب انگلیسی را که می‌خواهید بخوانید، اول سعی کنید که معنای کلی آن را متوجه بشوید. نگران متوجه شدن کلمات نباشید، سپس یک‌بار برگردید و از اول تا آخر بخوانید و کلمات تازه را پیدا کنید و معنای آن‌ها را یاد بگیرید.


28. هرگاه به کلمه‌ای رسیدید که معنای آن را ندانستید، به کلمات قبل‌تر و بعدازآن توجه کنید. آن کلمات به شما سرنخ می‌دهند که معنای کلمه را متوجه شوید. و با توجه به کلمات قبل و بعد و همین‌طور معنای کلی متن، سعی کنید که معنای آن کلمه را حدس بزنید.


29. لغات اساسی و پایه‌ای را یاد بگیرید. در آموزش زبان انگلیسی مبتدی بسیاری از کلمات در یک خانواده جای می‌گیرند. مثلاً اگر شما معنای کلمه migration را بدانید، می‌توانید کلماتی مانند Migrate یا  immigrate یا  emigrate را هم متوجه شوید.

30. هرگاه که یک کلمه  پایه تازه را یاد می‌گیرید، شکل‌های دیگر آن یا به عبارت بهتر نقش‌های دیگر را هم یاد بگیرید. مثلاً واژه beautiful  به معنی زیبا، کلمات هم‌خانواده‌های مثل beauty  به معنی زیبایی  و کلمه beautifully  به معنی به زیبایی، دارد. که به ترتیب نقش اسم و قید را ایفا می‌کنند.


31. سعی کنید پیشوندها و پسوندهای آموزش زبان انگلیسی پایه مختلف را یاد بگیرید. اگر که با پیشوندها و پسوندها آشنایی ندارید توصیه می‌کنم مقاله کلمات انگلیسی با پیشوندهای مختلف را از همین لینک مطالعه کنید.


32. یکی از مهارت‌های آموزش زبان انگلیسی پایه، این است که بتوانید استرس کلمات را به‌درستی ادا کنید.


33. برای تقویت آموزش زبان انگلیسی خودتان هر وقت که برایتان مقدور بود به زبان انگلیسی صحبت کنید. به همین سادگی است! باور کنید!


34. تا جایی که برایتان امکان دارد سعی کنید که کلمات را از فارسی به انگلیسی ترجمه نکنید. باید یاد بگیرید که انگلیسی فکر کنید و ساختارها و قالب‌های انگلیسی را با تکرار و تمرین یاد بگیرید. برای تقویت این مهارت پایه می‌توانید با خودتان حرف بزنید البته نه در مکان‌هایی مثل اتوبوس یا مترو که دیگران می‌تواند صدای شمارا بشنوند!


35. شما نمی‌توانید زبان انگلیسی پایه را فقط از یک کتاب یاد بگیرید. یادگیری مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی مانند یادگیری رانندگی است که فقط با انجام دادن آن می‌توان در آن مهارت بهتر شد.


36. بهترین راه برای یادگیری گرامر، یادگیری آن از طریق صحبت کردن است. سعی کنید صحبت‌های دیگران را تجزیه‌وتحلیل کنید.


37. یک دفترچه برای یادداشت‌برداری روزنامه مهارت‌های انگلیسی پایه همیشه با خود داشته باشید. البته می‌توانید بر روی موبایل خودتان هم این کار را انجام دهید. برای شروع تعدادی جمله بنویسید در روز و سپس سعی کنید که تعداد آن‌ها را زیاد کنید.


38. چرا همین‌الان یک وبلاگ آنلاین درست نکنید و نوشته‌ها یا آموزش زبان انگلیسی مبتدی خودتان را با سایر مردم جهان به اشتراک بگذارید البته به زبان انگلیسی! همین‌الان یک وبلاگ درست کنید!


39. برای تبدیل‌شدن به یک نویسنده فلبداهه بهتر، نوشتن هر چیزی در ذهن  دارید بر روی کاغذ بدون اینکه نگران املا و گرامر باشید، می‌تواند ایده خوبی باشد.

40. در آموزش زبان انگلیسی پایه همیشه مراقب نقطه‌گذاری‌هایتان باشید، چراکه می‌تواند به‌طورکلی معنای جمله شمارا عوض کند. تفاوت این دو تا جمله زیر را ببینید:

.“A woman without her man is nothing” and “A woman: without her, man is nothing”


41. هر چیزی که واقعاً در دلتان هست را به زبان بیاورد! صدای زیبای خودتان را به همه دنیا نشان دهید! آهنگ‌های زیبای انگلیسی و آمریکایی را یاد بگیرید و همراه با آن‌ها همخوانی کنید که هم لهجه و هم ‌تلفظ شما تقویت شود.  البته در ابتدا سعی کنید که متن آهنگ را به‌درستی یاد بگیرید!


42. از قدرت اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه انجمن‌های آموزش زبان انگلیسی پایه غافل نشوید. اگر که شما می‌توانید حداقل ارتباط مقدماتی را با یک نفر به زبان انگلیسی برقرار کنید، این بهترین فرصت برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی شماست!


43. از پادکست‌ها و فایل‌های صوتی کتاب مکالمه زبان انگلیسی مبتدی برای تنبل‌ها استفاده کنید. جملاتی  را که در مکالمات این پادکست‌ها می‌شنوید چندین و چند بار با خودتان تکرار کنید. بر روی استرس و لهجه تمرکز کنید!


44. سعی کنید به رادیوهای انگلیسی‌زبان و آمریکایی زبان در خانه گوش بدهید! ما که به رادیو آمریکا دسترسی نداریم! بله درست است ولی برنامه‌ها و اپلیکیشن هایی هستند که بر روی موبایل نصب می‌شوند و به‌راحتی می‌توانید رادیو آمریکا و سایر کشورهای انگلیسی‌زبان دسترسی پیدا کنید کافی است که در گوگل سرچ کنید برنامه رادیو امریکا! حتی اگر چیزی را هم متوجه نمی‌شوید بازهم این کار را کنید.


45. اگر که پایه زبان خوبی دارید و حداقل ساختارها را بلدید می‌توانید از دوره یادگیری انگلیسی با موسیقی‌های آمریکایی استفاده کنید!  یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت لهجه و مهارت شنیداری و همین‌طور مهارت گفتاری شما در آموزش زبان انگلیسی است!  برای ثبت‌نام اینجا کلیک کنید!


46. نوشتن املا! به یک دوست و یا به یک صوت گوش بدهید و حرف‌های او را بر روی کاغذ بیاورید!


47. هیچ‌کس دوست ندارد که صدای خودش رو بشود، ولی ما شجاع هستیم و می‌خواهیم این کار را انجام بدهیم! جملات انگلیسی را با صدای خودتان ضبط کنید و به نحوه تلفظ و لهجه خودتان دقت کنید! این به شما کمک می‌کند که نواحی مشکل خود را پیدا کنید!


48. از معلم عزیز خود درخواست کنید اگر امکان دارد، شیوه تدریس او را با میکروفون ضبط کنید! اگر که بتوانید از مطالب کلاس صوت تهیه کنید، فرصت بسیار عالی است که مطالب را مرور کنید!

49. همیشه همراه با خودتان یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی داشته باشید! فرهنگ لغات به شما کمک می‌کنند که به انگلیسی فکر کنید و تحت اللفظی ترجمه نکنید. البته به‌سادگی می‌توانید نسخه موبایلی آن را بر روی موبایل خودتان نصب کنید!


50. اگر که برایتان سخت است که از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید، می‌توانید از فرهنگ لغت‌های انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی نیز استفاده کنید!


51. خیلی به دیکشنری یا فرهنگ لغت خودتان متکی نشوید. فرهنگ لغت شما باید به‌عنوان یک کمک‌کننده در نظر گرفته شود، نه به‌عنوان معلم اصلی آموزش زبان انگلیسی مبتدی شما! سعی کنید معنی کلمات را حدس بزنید تا اینکه مستقیم و بدون واسطه به سراغ فرهنگ لغتتان بروید!


52.  به‌هیچ‌عنوان تسلیم نشوید! مثبت اندیش بمانید! گاهی اوقات حس می‌کنید که شما به‌اندازه کافی سریع یاد نمی‌گیرید. همه همین احساس را دارند پس درباره آن نگران نباشید. آرام‌آرام از سطح زبان پایه به سطح زبان متوسط می‌رسید فقط تسلیم نشوید و باقدرت ادامه دهید.


53. از آموزش زبان انگلیسی مبتدی و پایه لذت ببرید! وقتی‌که ما از چیزی لذت می‌بریم قدرت یادگیری‌مان چندین برابر می‌شود. پس به دنبال این نباشید که آن را تمام کنید، به دنبال این باشید که آن را لذت ببرید!


54. اگر هنگام صحبت کردن به زبان پایه انگلیسی کمی عصبی می‌شوید، دوتا نفس عمیق بکشید قبل از اینکه حرفی بزنید. اگر این کار را انجام دهید خیلی بهتر حرف می‌زنید و همین‌طور احساس راحتی و آرامش بیشتری می‌کنید!


55. با نگاه کردن به تمام آن چیزی که یاد گرفته‌اید خودتان را باانگیزه و مثبت نگه‌دارید! آموزش زبان انگلیسی پایه نیازمند انگیزه فراوان است! ببینید که چه مطالبی تا اینجا یاد گرفته‌اید، مطمئنم از نگاه کردن به مسیری که تا آلان آمده اید شگفت زده خواهید شد. تبریک می‌گویم!  زبان پایه و مقدماتی شما در حال تقویت شدن است!


56. شما هیچ‌وقت خیلی جوان و یا خیلی پیر نیستید که آموزش زبان انگلیسی مقدماتی و پایه را شروع کنید. برای یادگیری زبان پایه بهانه نیاورید. منتظر چه هستید؟


57. تعلل کردن می‌تواند شمارا از موفق شدن بازدارد. برای متوقف کردن احساس تعلل شما خیلی مهم است که بدانید موقع درس خواندن چه چیزی شمارا معطل می‌کند، شاید یک عادت بد باشد. پس آن را پیدا کنید و تصمیم بگیرید که دیگر آن را تکرار نکنید!


58. تا آلان آن نتایجی که از آموزش زبان انگلیسی پایه انتظار داشتید را به دست نیاورده‌اید، به این خاطر نیست که شما در یادگیری زبان پایه ضعیف هستید، به این خاطر است که شما راه اختصاصی خودتان برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی را پیدا نکرده‌اید.


59. از منابعی استفاده کنید که هم‌تراز با سطح زبان شما باشد. از تمرینات شنیداری و نوشتاری که برای شما خیلی دشوار هستند و یا اینکه برای شما خیلی آسان هستند استفاده نکنید. از مطالبی استفاده کنید که شمارا به چالش می‌کشد ولی شمارا ناامید نمی‌کند!

60. اصلاً نگران این نباشید که لهجه‌تان عالی نیست. این بخشی از مسیر طبیعی آموزش زبان انگلیسی مقدماتی است که شما لهجه‌ی خودتان را داشته باشید. افرادی که زبان انگلیسی، زبان مادری‌شان است عاشق شنیدن انگلیسی با لهجه‌های مختلف هستند!


61. انواع مختلفی از زبان انگلیسی در دنیا وجود دارد: آمریکایی، بریتانیایی، انگلیسی آفریقای جنوبی و سایر لهجه‌های زبان انگلیسی! هیچ‌کدام این لهجه‌ها بر دیگری ارجحیت ندارد همه به‌اندازه هم مهم هستند. فرقی نمی‌کند، انگلیسی انگلیسی است.


62. در عوض از تفاوت‌های انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی آگاه باشید و از کلمات متناسب با لهجه استفاده کنید. مثلاً در انگلیسی آمریکایی می‌گوییم Elevator  و در انگلیسی بریتانیایی می‌گوییم Lift هردوی این دو کلمه به معنی آسانسور هستند!


63. همراه با خودتان فلش کارت داشته باشید! کارت‌های کوچکی هستند که شما می‌توانید کلمات تازه را بر روی آن‌ها بنویسید. می‌توانید آن‌ها را بیرون کشیده و یک نگاهی به آن‌ها بیندازید هر وقت کردید. البته اپلیکیشن ها و برنامه‌هایی هستند که بر روی موبایل نصب می‌شوند و همین کار را برای شما انجام می‌دهند!


64. برای آموزش زبان انگلیسی مبتدی بهتر از پلاک کارت‌های چسبنده که بر روی دیوار نصب می‌شوند استفاده کنید. آن‌ها را برای یخچال دیوار و یا در اتاق خود بچسبانید و هرازگاهی آن‌ها را مرور کنید. می‌توانید نکات گرامری و یا لغات تازه و اصطلاحات را بر روی آن‌ها نوشته و آن‌ها را تکرار کنید.


65. به‌هیچ‌عنوان افعال چندقسمتی را فراموش نکنید. صدها فعل چندقسمتی در زبان انگلیسی داریم و به‌طور گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرند. هرچه بیشتر بر روی معنای آن‌ها تمرکز کنید بیشتر می‌توانید معنای فعل‌های چندقسمتی تازه را حدس بزنید. آرام‌آرام یاد می‌گیرید که الگوی آن‌ها به چه شیوه‌ای است.


66. از بصیرت و دانش خود در آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید. به حرف قلب خود گوش کنید، شگفت‌زده خواهید شد که بیشتر اوقات اولین حدسی که می‌زنید درست خواهد بود. همان‌طور که قبلاً به شما هم گفتم اعتمادبه‌نفس داشته باشید!


67. افکارتان را منظم کنید. درباره چیزی که می‌خواهید بگویید چند ثانیه صبر کنید و به آن فکر کنید. به‌احتمال‌زیاد شما گرامر را بلد هستید ولی وقتی‌که صحبت می‌کنید آن را به شیوه درست بیان نمی‌کنید!


68. با افراد جدید ملاقات کنید. سعی کنید افرادی را پیدا کنید که مثل خودتان در آموزش زبان انگلیسی مبتدی فعالیت دارند که در شهر خودتان هستند. شما می‌توانید به کلوپ یا گروه آن‌ها بپیوندید یا به کافی‌شاپ‌ها بروید که افراد خارجی به آنجا می‌آیند. برای یکی از آن‌ها یک نوشیدنی بخرید آن‌ها عاشق این کار هستند.

69. کسی باشید که مکالمه را به زبان انگلیسی شروع می‌کند. مکالمه را محرک نگهداری و از کلمات شنیداری زیر استفاده کنید. منتظر نباشید تا آن‌ها حرفی بزند خودتان پا پیش بگذارید.

(‘?Really?’ / ‘go on…’/ ‘what happened then’)


70.در آموزش زبان انگلیسی مبتدی بحث کنید. مباحث را به‌صورت گروهی موردبحث قرار دهید. هر شخص می‌تواند یک نقطه‌نظر انتخاب کند. حتی اگر شما با آن موافق نیستید! شروع کنید و در گروه درباره آن نظر بدهید. مطمئن باشید که اصل مطلب را می‌رسانید. یاد بگیرید که به‌صورت فعال بشنوید. شنیدن فعال در کلاس به شما کمک می‌کند همین‌طور به شما کمک می‌کند که بیشتر بفهمید و بیشتر در گروه شرکت کنید! بر روی کسی که در حال صحبت کردن است تمرکز کنید. توسط دیگر همکلاسی‌ها و افراد و یا اتفاقات دیگر حواستان پرت نشود. با گوش‌ها و چشم‌هایتان بر روی صحبت کننده تمرکز کنید. حرکاتی که صحبت کننده اجرا می‌کند را دنبال کنید حرکاتی که کمک می‌کند که بیشتر بشنوید! به شما کمک می‌کند که دیگران را بهتر بفهمید و آن‌ها را راحت‌تر بشنوید.


71. اینکه فقط لغات انگلیسی را برای تقویت زبان پایه خودتان یاد بگیرید به‌هیچ‌عنوان کافی نیست! شما می‌توانید طوطی وارلغات انگلیسی را یاد بگیرید، ولی این به این معنی نیست که شما بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید! شما همچنان نیاز دارید که گرامر را یاد بگیرید.


72. ساختار زمان فعل‌ها در زبان انگلیسی برای بیان زمان انجام کار به کار می‌روند. شاید در زبان مادریمان که زبان فارسی است به اندازه زبان انگلیسی پایه ساختار زمان فعل‌ها را نیاز نداشته باشید. خیلی مهم است که شما این زمان‌ها را یاد بگیرید و بدانید در چه جایی و کی از آن‌ها استفاده کنید.


73. آموزش زبان انگلیسی پایه تعداد بسیار زیادی فعل بی‌قاعده دارد. باید آن‌ها را دروکنید. می‌توانید رایج‌ترین این افعال را در کتابچه افعال بی‌قاعده از بخش محصولات وب‌سایت وکب استارتر تهیه کنید.


74. آموزش زبان انگلیسی پایه را ادامه دهید! در صحبت کردن به انگلیسی خسته شدید؟ یاد بگیرید که استراحت کنید نه اینکه بی‌خیال آن شوید! اگر در آموزش زبان انگلیسی پایه وقفه ایجاد کنید و فاصله زیادی در آموزش زبان انگلیسی مبتدی شما بیفتد می‌بینید که تمام تلاشتان به هدررفته است و سطح زبان شما نیز کاهش‌یافته است!


75. به خاطر نمره بد امتحانتان سرخورده نشوید. گاهی اوقات دانش آموزان توانایی این را دارند که تست‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی مقدماتی یا پایه را بگذرانند ولی به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند به‌خوبی با یک شخص انگلیسی‌زبان به زبان انگلیسی حرف بزنند. اگر شما آزادانه می‌توانید به انگلیسی حرف بزنید باید به خودتان افتخار کنید. امتحان به‌هیچ‌عنوان معیار سطح زبان شما نیست!


76. به خاطر داشته باشید تا زمانی که شما به سخت‌ترین حالت ممکن کارکرده‌اید، شما موفق شدید.


77.آموزش زبان انگلیسی مقدماتی را با یک دوست یاد بگیرید! شما شخصی را خواهید داشت که می‌توانید با او تمرین کنید و همین‌طور می‌توانید همدیگر را انگیزه بدهید!


78. به خاطر داشته باشید، شیوه‌ای که ما زبان انگلیسی را می‌نویسیم دقیقاً به آن‌گونه نیست که ما آن را تلفظ می‌کنیم! بعضی از کلمات در زبان انگلیسی هستند که ۶ مدل تلفظ دارند. پس لازم است که شما با فونتیک  آشنایی داشته باشید. به شما کمک می‌کند که تلفظ دقیق و درست کلمات را در فرهنگ لغت یاد بگیرید.


79. با صدای [ə] آشنا شوید schwa. این مورد در آموزش زبان انگلیسی مقدماتی برای ایرانی زبانانی که می‌خواهند زبان پایه را یاد بگیرند، بسیار گیج‌کننده است. صدایی که این علامت دارد چیزی بین فتحه و کسره است.


80. به خاطر داشته باشید وقتی‌که آموزش زبان انگلیسی شما از پایه بیشتر باشد و به سطوح پیشرفته برسید، یادگیری سخت‌تر می‌شود. معمولاً وقتی مبتدی هستیم و زبان پایه یاد می‌گیریم پیشرفتمان چشمگیرتر و سریع‌تر است. اصلاً فکر نکنید که ناگهان شما دیگر چیزی یاد نمی‌گیرید، بلکه به این معنی است که شما وارد سطوح پیشرفته و بالاتر زبان انگلیسی شده‌اید.

81. در آموزش زبان انگلیسی مقدماتی مطمئن باشید که انگلیسی که به زبان می‌آورید با موقعیتی که در آن قرار دارید سازگاری داشته باشد. با دوستانتان از عبارت‌های عامیانه استفاده کنید. ولی در یک جمع رسمی بهتر است که کاملاً رسمی حرف بزنید. تصمیم بگیرید که در چه موقعیتی قرار دارید و نحوه صحبت کردن متناسب با آن موقعیت چگونه است. عبارت‌ها و کلماتی که باید به کار ببرید باید متناسب با موقعیت باشد.


82. انگلیسی که در کتاب‌های یافت می‌شود معمولاً با چیزی که در صحبت‌های عامیانه دیده می‌شود تفاوت دارد. برای یادگیری اصطلاحات لغت‌ها و صحبت‌های عامیانه از فیلم‌ها و سریال‌ها استفاده کنید.


83. اصطلاحات می‌تواند خیلی برای آموزش زبان انگلیسی مقدماتی سخت باشند، ولی به‌عنوان یک سرگرمی و تفریح به آن‌ها نگاه کنید که انگلیسی شمارا متنوع تر می‌کنند.


84. وقتی‌که ما به زبان انگلیسی حرف می‌زنیم معمولاً کلمات باهمدیگر لینک می‌شوند، به همین خاطر است که گاهی صداهایی شنیده می‌شود که از شنیدن آن‌ها تعجب می‌کنید. بر اساس یک قانون کلی ما می‌توانیم بگوییم که کلماتی که به حروف صامت ختم می‌شوند و کلمه بعدازآن کلمه‌های با حروف صدادار است، معمولاً در این مواقع لینک شدن صداها اتفاق می‌افتد.


85. یاد بگیرید که از اینترنت برای یافتن پاسخ سؤالات آموزش زبان انگلیسی مبتدی خود استفاده کنید. منابع بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که می‌توانید پاسخ سؤالات خود را پیدا کنید که مهم‌ترین آن‌ها خود وب‌سایت گوگل است.


86. راجع به نقاط قوت و نقاط ضعف آموزش زبان انگلیسی مقدماتی خودتان فکر کنید. نقاط ضعف خود را بر روی کاغذ بنویسید و به دنبال راهی باشید تا آن‌ها را تقویت کنید. البته نقاط قوت خود را نادیده نگیرید. به خودتان پاداش بدهید هر وقت کارتان را به‌خوبی انجام دادید.


87. اشتباهات آموزش زبان انگلیسی پایه خودتان را اصلاح کنید. شما احتمالاً اشتباهات گرامری را مرتکب می‌شوید، بارها و بارها. از نتایج امتحان‌های انگلیسی خود به‌عنوان یک ابزار یادگیری استفاده کنید. به سراغ ایرادات خودتان بروید و یک یا دو عدد از آن‌ها را انتخاب کنید که بر روی آن‌ها تمرکز کنید. از کتاب گرامر موردعلاقه خودتان استفاده کنید.


88. از حروف تعریف درست استفاده کنید. (a/an, the). قوانینی که برای استفاده از حروف تعریف در آموزش زبان انگلیسی مبتدی وجود دارد بسیار متنوع است و گاهی باعث سردرگمی زبان‌آموزان می‌شود. پس بهتر است آن‌ها را از کتاب گرامری که دوست دارید بیرون کشیده و تمام آن یاد بگیرید. می‌توانید کتاب گرامر برای تنبل‌ها نسخه دوم را از همین لینک تهیه کنید.


89. برای روان بودن لهجه از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. قبل از اینکه به یک رستوران بروید به این فکر کنید که خدمتکار به شما چه چیزی خواهد گفت و شما در پاسخ چه چیزی خواهید گفت.


90.  ۹۳ درصد ارتباط شما از طریق بادی لنگویج و اشارات است. مثلاً اگر که شما با انگشتانتان شکل V را بسازید معنی آرزوی پیروزی است یا پیروز شدن. ممکن است این مورد در آمریکا به معنی آرزوی پیروزی باشد ولی یک حرکت در کشوری مثل انگلستان بی‌احترامی تلقی شود! پس مراقب بادی لنگویج خود باشید!


91. این مورد راحت‌ترین روش آموزش زبان انگلیسی مبتدی است! بخوابید! اگر که در شب خواب خوبی داشته باشید بیشتر یاد بگیرید! بیشتر می‌توانید متمرکز شوید!

92. در شهر یا منطقه خود در کلاس آموزش زبان انگلیسی مبتدی شرکت کنید.


93. اگر که در خارج زندگی می‌کنید یا مشغول تحصیل هستید با افرادی از سایر کشورها بیشتر ارتباط برقرار کنید نه فقط باهم وطنان خود. به‌هیچ‌عنوان ایده خوبی نیست که فقط باهم وطنان خودتان آداب و معاشرت کنید. برای آموزش زبان انگلیسی پایه موثرتر از تفاوت‌های فرهنگی مردم سایر کشورها و گذراندن وقت با آن‌ها لذت ببرید.


94. آیا تابه‌حال به این فکر کردید که بعد از آموزش زبان انگلیسی مبتدی یک شغل در خارج از کشور برای خودتان پیدا کنید! همین‌الان افکارتان را دراین‌باره روی کاغذ بنویسید.


95. یک معلم قابل‌اعتماد و مطمئن آموزش زبان انگلیسی مبتدی برای خود انتخاب کنید.طبیعتاً هیچ‌کس دوست ندارد مطالب را اشتباه یاد می‌گیرد!


96. کسی نمی‌تواند تمام لغات، تمام اصطلاحات و هر آنچه در آموزش زبان انگلیسی پایه است را به‌صورت کامل یاد بگیرد. پس از تلاش کردن نگران نباشید! این فکر کنید که دیگر چیزی در زبان انگلیسی نیست که شما بلد نباشید! چقدر وحشتناک و کسل‌کننده می‌شود. پس‌ازاینکه جواب بسیاری از سؤالات را نمی‌دانید نترسید. زیبایی و شیرینی این مسیر در این است که ما همواره در حال آموزش زبان انگلیسی پایه هستیم!


97. اگر که در سطح آموزش زبان انگلیسی پایه قرار دارید، روش‌های مختلف گفتن یک‌چیز را یاد بگیرید. این آموزش زبان انگلیسی مبتدی شمارا جالب‌تر می‌کند برای کسی که شنونده است. البته نباید خیلی مشکل باشد چراکه شما هنوز در پایه و مقدمه یادگیری زبان انگلیسی هستید. مثلاً به این فکر کنید که ما به چند شیوه می‌توانیم بگوییم خداحافظ!


98. وقتی‌که در سر کلاس زبان انگلیسی هستید همیشه آمادگی کامل را داشته باشید. تکلیفتان را همیشه سروقت انجام بدهید اسرع وقت آن‌ها را تحویل معلمتان بدهید. نکاتی که نوشتید و آخرین درس را چند دقیقه قبل از کلاس  مرور کنید.


99. سر کلاس آموزش زبان انگلیسی مبتدی دیر حاضر نشوید! بر روی درس تمرکز کنید و به پنجره زل نزنید!  هیچ‌وقت در کلاس دیر حاضر نشوید! چند دقیقه قبل از شروع کلاس در محل برگزاری کلاس آموزش زبان انگلیسی پایه حاضر باشید. در کنار افرادی که  به زبان انگلیسی حرف نمی‌زنند ننشینید. منظم باشید و همواره یادتان باشد که دفتر خود را همراه خودتان داشته باشید همین‌طور خودکار!


100.برای آموزش زبان انگلیسی پایه محلی آرام و راحت و بی‌سروصدا برای مطالعه پیدا کنید. شما جایی نیاز دارید که بتوانید  ۱۰۰% تمرکز خود را برای مطالعه زبان پایه بگذارید.

101. حالا که این موارد را گرفتید آموزش زبان انگلیسی مبتدی را از همین‌جا شروع کنید!

دانلود پی دی اف این مقاله