9 نکته در مورد آموزش زبان انگلیسی از صفر


بعضی از بزرگ‌سالان فکر می‌کنند که فقط بچه‌ها می‌توانند آموزش زبان انگلیسی از صفر را شروع کنند.بعضی از مردم فکر می‌کنند که این برای یک بزرگ‌سال خجالت‌آور که از پایه آموزش زبان انگلیسی شروع کنند و کلمات و قوانین ابتدایی را یاد بگیرند،یک نفر فکرمی کند که فقط بچه‌ها می‌توانند با موفقیت زبان‌های خارجی را یاد بگیرند،چون آن‌ها یک حافظه عالی و توانایی یادگیری دارند.هم نظریه اول و هم نظریه دوم هردو اشتباه هستند.اصلاً شرم‌آور نیست که شما به‌عنوان یک بزرگ‌سال شروع به یادگیری یک‌زبان کنید،کاملاً برعکس:میل به دانش همیشه باعث احترام است.

پس مهم نیست که در آموزش زبان انگلیسی از ابتداسن شما چقدر است،مهم این است که میل به یادگیری و بهتر کردن دانشتان دارید.بسیاری از مردم می‌پرسند:"بهترین راه برای آموزش زبان انگلیسی چیست؟".

موارد پایین 9 مرحله پایه‌ای که شما باید برای یادگیری دنبال کنید را نشان می‌دهد.


1.قوانین خواندن در آموزش زبان انگلیسی را یاد بگیرید

تئاتر با یک چوب‌لباسی شروع می‌شود، و زبان انگلیسی با قوانین خواندن.این قسمت پایه‌ای دانش است، که شما می‌توانید یاد بگیرید که به زبان انگلیسی بخوانید و صداها و کلمات را به‌درستی تلفظ کنید.

ما پیشنهاد می‌کنیم که از یک جدول ساده از اینترنت استفاده کنید و قوانین را از ته دل یاد بگیرید، و همچنین با رونویسی زبان انگلیسی آشنا شوید.این کار امکان‌پذیر است، برای مثال، در وب‌سایت .Translate.ru

2.مشخص کنید که کلمات چگونه تلفظ می‌شوند

حتی اگر قوانین خواندن را از ته دل میدانید،هنگام یادگرفتن کلمات جدید،نحوه درست تلفظ آن‌ها را بررسی کنید.کلمات انگلیسی حیله‌گر نمی‌خواهند همان‌طور که نوشته‌شده‌اند خوانده شوند.و بعضی از آن‌ها اصلاً قوانین خواندن را رعایت نمی‌کنند.بنابراین،ما پیشنهاد می‌کنیم تلفظ هر کلمه  جدید را در یک دیکشنری آنلاین  Lingvo.ru مشخص کنید، برای مثال، یا درسایت مخصوص . Howjsay.com چندین بار گوش دهید که کلمه چگونه خوانده می‌شود، و سعی کنید همان‌گونه آن را تلفظ کنید هم‌زمان تلفظ صحیح را تمرین کنید.

3.شروع به ساختن واژگان کنید

از دیکشنری‌های دیداری استفاده کنید، برای مثال،از سایتstudyfun.ruاستفاده کنید.عکس‌های واضح،کلمات صداگذاری شده توسط سخنگویان و ترجمه به روسی یادگیری و حفظ کردن واژگان جدید را برای شما آسان درمی‌کند.

چه کلمه‌هایی برای شروع  آموزش زبان انگلیسی مناسب هستند؟ ما توصیه می‌کنیم که مبتدیان لیست کلمات را در سایت Englishspeak.comجستجو کنند. با کلمات ساده یک موضوع کلی شروع کنید،به یاد داشته باشید که چه کلماتی را بیشتر در صحبت کردن خود به روسی استفاده می‌کنید.علاوه بر این، توصیه ما این است که زمان بیشتری را برای یادگیری افعال زبان انگلیسی اختصاص دهید.این فعل است که گفتار را پویا و طبیعی می‌کند.

4.گرامر یاد بگیرید

اگر سخن گفتن را در قالب یک گردنبند زیبا تصور کنید، گرامر نخی است که روی آن مهره- کلمات را قرار می‌دهید تا تزئینی زیبا داشته باشید.نقض "قوانین بازی" دستور زبان انگلیسی با سوءتفاهم از طرف مقابل مجازات می‌شود. و یادگرفتن این قوانین خیلی سخت نیست، کافی است که یک کتاب درسی خوب مطالعه کنید.

توصیه می‌کنیم اولین کتاب از سری کتاب‌های Grammarway را که به زبان روسی ترجمه‌شده است،استفاده کنید.آیا فکر می‌کنید کتاب‌های درسی کسل‌کننده هستند؟ اهمیت ندارد،خوشبختانه،همه‌چیز در اینترنت وجود دارد، ازجمله وبلاگ‌های معلمان زبان انگلیسی.در آنجا می‌توانید توضیح واضحی در مورد تفاوت‌های گرامری بیابید و از متخصصان در این زمینه مشاوره بگیرید.

5.به پادکست‌هایی که در سطح شما هستند گوش دهید

به‌محض اینکه شروع به برداشتن قدم‌های اولیه می‌کنید، شما باید فوراً خود را به صدای یک سخنرانی خارجی عادت دهید.با پادکست‌های ساده از 30 ثانیه تا 2 دقیقه شروع کنید.ضبط‌های صوتی ساده را با ترجمه به زبان روسی در Teachpro.ru بیابید.

6.اخبار را برای آموزش زبان انگلیسی ببینید

بعدازاینکه واژگان اولیه آموزش زبان انگلیسی را تشکیل دادید، وقت آن است که شروع به تماشای اخبار کنید.منبع پیشنهادی:Newsinlevels.com.متن‌های اخبار برای اولین سطح ساده هستند.برای هر اخبار یک ضبط‌ صوتی وجود دارد، بنابراین حتماً به صدای کلمات جدید برای شما گوش دهید، سعی کنید آن‌ها را برای گوینده تکرار کنید.

7.متن‌های ساده را بخوانید

هنگام مطالعه، شما حافظه دیداری را فعال می‌کنید:کلمات و عبارات جدید به‌راحتی حفظ خواهند شد. و اگر می‌خواهید در آموزش زبان انگلیسی نه‌تنها بخوانید، بلکه کلمات جدید را نیز یاد بگیرید، تلفظ خود را بهبود ببخشید، به متن‌های صداگذاری شده توسط گویندگان بومی گوش دهید، و سپس آن‌ها را بخوانید. شما می‌توانید متن‌های کوتاه ساده را در کتاب‌های درسی سطح خود پیدا کنید، مانند فایل انگلیسی جدید Elementary، یا در اینترنت.

8.برنامه‌های کاربردی را نصب کنید

اگر گوشی هوشمند یا تبلتی در دست دارید، چگونه آموزش زبان انگلیسی را خودتان از ابتدا شروع کنید؟ برنامه‌های کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی، آموزش‌های کوچکی هستند که همیشه در جیب شما خواهند بود.اپلیکیشن معروف Lingualeo برای یادگیری لغات جدید ایدئال است:به لطف تکنیک تکرار فاصله‌ای، واژگان جدید به مدت یک ماه از حافظه شما ناپدید نمی‌شوند. و برای مطالعه ساختار، اصل "کار" زبان، نصب Duolingo را توصیه می‌کنیم. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر یادگیری لغات جدید، گرامر را تمرین کرده و نحوه ساخت جملات برای آموزش زبان انگلیسی از صفر را بیاموزید و همچنین به شما در ایجاد تلفظ خوب کمک می‌کند.

9.آنلاین مطالعه کنید

اگر از گوگل بپرسید که آموزش زبان انگلیسی را از کجا شروع کنید، یک موتور جستجوی دلسوز بلافاصله چند صد سایت با درس‌های مختلف، تمرین‌های آنلاین، مقالاتی در مورد یادگیری یک‌زبان در اختیار شما قرار می‌دهد. یک دانش‌آموز بی‌تجربه بلافاصله وسوسه می‌شود تا برای خود 83 نشانک بسازد <<خب، سایت‌های بسیار ضروری که من هرروز در آن مشغول خواهم شد>>.

ما می‌خواهیم در مورد این به شما هشدار دهیم: در فراوانی نشانک‌ها، به‌سرعت گیج خواهید شد و باید به‌طور سیستماتیک کارکنید و از یک موضوع به موضوع دیگر نپرید. 2 الی 3 منبع واقعاً خوبی را که برای آن‌ها درگیر خواهید شد، علامت‌گذاری کنید. این بیش‌ازاندازه کافی است. توصیه می‌کنیم تمرینات آنلاین را در سایت Correctenglish.ru یا Wonderenglish.com انجام دهید.