سلام به انگلیسی + بهترین راه سلام کردن در انگلیسی

سلام به انگلیسی به نقل از وکب استارتر|17 روش به شدت کاربردی


ساده ترین روش برای گفتن سلام به انگلیسی به نقل از وکب استارتر کلمه Hello(هِلو) است. ولی آیا روش های دیگری هم وجود دارد؟


شما احتمالاً “hello” و “How are you” را بلد هستید! بااین‌حال انگلیسی‌زبانان همیشه از این موارد برای سلام کردن استفاده نمی‌کنند!شما می‌توانید به روش‌های دیگری در انگلیسی سلام و احوال‌پرسی کنید. می‌توانید از عبارات و اصطلاحاتی استفاده کنید تا طبیعی‌تر به نظر برسید و همین‌طور تأثیر بیشتری بگذارید.

بهترین راه سلام کردن در زبان انگلیسی

بیا باهم یاد بگیریم که چطور به شیوه رسمی و غیررسمی که مردم در سرتاسر دنیا به کار می‌برند، در وکب استارتر به انگلیسی سلام و احوال‌پرسی کنیم. چه زبان‌آموز مبتدی باشید، چه یک تاجر این موارد به درد شما می‌خورند.


رایج‌ترین اصطلاحات احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی

انگلیسی‌زبانان معمولاً از راه‌های غیررسمی باهم  به انگلیسی سلام و احوال‌پرسی می‌کنند، پس شما می‌توانید از این روش‌ها برای احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با دوستان، خانواده و افراد عادی استفاده کنید.


حالا اگر با افراد انگلیسی‌زبان ارتباط ندارید چه؟ چگونه می‌توانید از این موارد استفاده کنید؟

وب‌سایت وکب استارتر این فرصت را برای شما فراهم کرده است که با استفاده از شیوه‌های مختلف آموزش، زبان انگلیسی را یاد بگیرید که از بخش بلاگ آن می‌توانید دیدن کنید.

1. سلام به انگلیسی به شیوه  Hey, Hey man یا  Hi

در سلام به انگلیسی به نقل از وکب استارتر شما می‌توانید از Hey و Hi  به‌جای Hello استفاده کنید. هردو این موارد بین جوانان جایگاه ویژه‌ای دارند. از Hi برای استفاده در هر موقعیت غیررسمی استفاده می‌کنیم و Hey معمولاً برای کسانی به کار می‌رود که قبلاً آنان را دیده‌اید. اگر از Hey برای سلام کردن به یک غریبه استفاده کنید، کمی گیج‌کننده است و احتمالاً به این فکر فرو می‌رود که قبلاً شما را کجا دیده است! برای سلام انگلیسی به مردان می‌توانید از Hey man استفاده کنید. البته گاهی از Hey man برای خانم‌های جوان هم استفاده می‌شود ولی وقتی‌که شما خیلی با او آشنایی دارید. به یاد داشته باشید که Hey همیشه به معنی Hello نیست و می‌تواند برای جلب‌توجه کسی باشد.


چگونگی سلام به انگلیسی را یاد گرفتیم، حالا چگونه خودمان را معرفی کنیم؟

حرف زدن با غریبه‌ها به زبان انگلیسی کمی ترسناک است. ما قالب‌های زیادی برای ملاقات و سلام به انگلیسی با غریبه‌ها داریم که رسمی‌تر از Hi و Hey هستند.


اگرکه دوست دارید ویدیوهای بیشتری را ببینید از کانال یوتیوب و آپارات وکب استارتر دیدن کنید.


2. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با ?How’s it going و ?How are you doing


این موارد روش‌های غیررسمی ?How are you هستند. اگر که دوست دارید رسمی حرف بزنید بچسپید به ?How are you درغیراین صورت می‌توانید از این اصطلاحات در هرجایی استفاده کنید. کلمه going در عبارت قبلی معمولاً کوتاه می‌شود و شکل go-in در گفتار به خود می‌گیرد؛ که در جواب آن می‌توانید بگوئید:It’s going well یا I’m doing well. اگرچه ازنظر گرامری درست نیست، ولی رایج است. مردم معمولاً جواب می‌دهند:Good. شما هم می‌توانید! برای پرسیدن حال طرف مقابلتان می‌توانید بگوئید ?And you به همین سادگی!


3. احوال‌پرسی و سلام با ?What’s up و ?What’s new و ?What’s going on


این موارد چند روش غیررسمی به‌جای ?How are you هستند. برای کسی که قبلاً شما او را دیده‌اید به کار می‌روند. اغلب مردم با Nothing یا Not much پاسخ می‌دهند. یا اینکه می‌توانید خیلی کوتاه یک خبری را بدهید و بعد بپرسید ?What about you یعنی شما چطور؟


4. احوال‌پرسی و سلام با ?How’s everything و ?How are things و ?How’s life


این موارد هم می‌توانند جایگزین ?How are you شوند و در مواقع غیررسمی به کار می‌روند. ولی برای کسی که شما قبلاً او را دیده‌اید. درجواب این پرسش‌ها می‌توانید بگوئید:Good یا Not bad. مثل قبل اگر خواستید می‌توانید توضیحی کوتاه بدهید و از طرف بپرسید ?What about you یعنی شما چطور؟


5. احوال‌پرسی و سلام با ?How’s your day و ?How’s your day going


این عبارات دقیقاً معادل ?How are you نیستند، بلکه درباره اتفاقاتی که در روز گذشته، حرف می‌زنند. از این عبارات معمولاً در پایان روز و باکسی که هرروز او را می‌بینید، استفاده می‌شود، مثلاً همکار یا همسر. جواب درست ازنظر گرامری می‌تواند It’s going well باشد یا اینکه کوتاه بگوئید Fine یا Good یا Alright. راستی به خاطر داشته باشید که Fine و Good و Not bad معمولاً پاسخ مناسبی برای هر نوع احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی هستند.


6. احوال‌پرسی و سلام با Good to see you و Nice to see you


این موارد بیشتر در مواقع غیررسمی برای دوستان، همکاران یا خانواده که مدتی است آنان را ندیده‌اید کاربرد دارند. برای دوستان صمیمی که آنان را در آغوش می‌کشید کاربرد دارد، مخصوصاً اگر مدت زیادی یکدیگر را ندیده باشید. پس این عبارات ممکن است با بغل کردن یا دست دادن همراه باشند که به میزان صمیمیت شما بستگی دارد.


7. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با Long time no see یا It’s been a while


این عبارات غیررسمی برای سلام و احوال‌پرسی انگلیسی باکسانی که مدت خیلی طولانی است آنان را ندیده‌اید به کار می‌رود، مخصوصاً اگر آن شخص را ناگهانی ببینید. شاید بپرسید مدت خیلی طولانی چقدر است؟ این بستگی به این دارد که شما هرچند وقت یک‌بار کسی را می‌بینید. مثلاً اگر کسی را هر هفته می‌دیدید ولی چند ماه او را نمی‌بینید و ناگهان او را می‌بینید. این عبارات معمولاً با ?How are you و ?How have you been و ?What’s new ادامه پیدا می‌کنند.


احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی رسمی و بیزنسی

بهترین کار این است که در یک ملاقات بیزنسی یا رسمی در حالت رسمی سلام و احوال‌پرسی کنید و بعد ببینید که طرف مقابل شما چگونه پاسخ می‌دهد. بهتر است صبر کنید تا اول طرف مقابل شما غیررسمی حرف زدن را شروع کند و بعد شما غیررسمی حرف بزنید. ممکن است آرام‌آرام به سمت غیررسمی حرف زدن پیش بروید وقتی‌که بیشتر با یکدیگر آشنا می‌شوید. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی موقع حرف زدن با افراد پیرتر هم کاربرد دارد.


درواقع وقتی‌که می‌خواهید در کاری بهترین باشید، لازم دارید تا شیوه سلام و احوال‌پرسی رسمی را بیاموزید؛ که می‌توانید از کانال یوتیوب یا آپارات ما انواع آموزش‌ها را فرابگیرید!


8. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با Good morning و Good afternoon و Good evening


این موارد روش‌های رسمی Hello هستند که تفاوت آن ‌وقت خاص از روز را نشان می‌دهند. به یاد داشته باشید که Good night برای خداحافظی به کار می‌رود. پس اگر کسی را در آخر شب دیدید یادتان باشد که از Good evening استفاده کنید. Good morning می‌تواند حالت غیررسمی به خود بگیرد وقتی‌که به حالت morning دربیاید. همچنین می‌توانید از evening و afternoon استفاده کنید وقتی‌که غیررسمی باشند.


9. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با It’s nice to meet you یا pleased to meet you


این عبارات رسمی و مؤدبانه هستند. اگر که در ملاقات اول این موارد را به کسی بگوئید نشان‌دهنده ادب شماست. فقط برای اولین بار از این عبارات استفاده کنید. در ملاقات بعدی می‌توانید بگوئید: Nice to see you again.


10. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با ?How have you been


این فقط برای کسی به کار می‌رود که شما قبلاً او را دیده باشید. اگر کسی این سؤال را از شما پرسید، می‌خواهد بداند از آخرین باری که شما را دیده است، خوب بوده‌اید یا نه!


11. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با ?How do you do


برای گفتن سلام به انگلیسی این احوال‌پرسی بسیار رسمی است و بسیار نارایج است، ولی ممکن است توسط بعضی از افراد سن بالا استفاده شود. پاسخ درست برای این پرسش می‌تواند I’m doing well باشد.


احوال‌پرسی و سلام اسلنگ

احوال‌پرسی اسلنگ بسیار غیررسمی است و فقط باید با افرادی که بسیار به آنان نزدیک هستید، از آن استفاده کنید. در خاطر داشته باشید که ممکن است یک اسلنگ در یک منطقه عادی باشد ولی در یک منطقه دیگر خیلی عجیب به نظر برسد. پس باید با توجه به منطقه آنان را به کار ببرید. ولی می‌توانید برای آشنایی از موارد زیر استفاده کنید.


12. احوال‌پرسی و سلام به انگلیسی با yo!


این مورد بی‌نهایت غیررسمی است در آمریکا! مراقب باشید فقط با دوستان بسیار نزدیک از آن استفاده کنید و در تجارت از آن استفاده نکنید.


13. احوال‌پرسی به انگلیسی با ?Are you OK و ?You alright و ?Alright mate


این مدل احوال‌پرسی غیررسمی بیشتر در بریتانیا کاربرد دارد که به‌جای Hello و ?How are you به کار می‌رود.


14. احوال‌پرسی و سلام با Howdy!


این یک حالت مختصر غیررسمی از ?How do you do است که در کانادا و آمریکا کاربرد دارد. مراقب باشید اگر که خارج از این مناطق از آن استفاده کنید، مثل یک کابوی به نظر می‌آیید و خنده‌دار است.


15. احوال‌پرسی و سلام با ?Sup و ?Whazzup


این دو مورد، مختصر ?What’s up هستند که بین نوجوانان رایج است. در جواب این مورد می‌توانید از Nothing و Not much استفاده کنید.


16. سلام و احوال‌پرسی با G’day mate!


این احوال‌پرسی غیررسمی حالت مختصر Good day در استرالیا است. در نظر داشته باشید که در استرالیا از Ya به‌جای You استفاده می‌شود. پس ?How are ya همان ?How are you است.


17. سلام و احوال‌پرسی با Hiya!


این احوال‌پرسی، حالت کوتاه شده ?How are you است که در بخش‌هایی از انگلستان به کار می‌رود. بااین‌وجود نیازی نیست حتماً به این پرسش پاسخ بدهید. می‌توانید خیلی ساده بگوئید Hey!


امیدوارم از این مدل‌های سلام و احوال‌پرسی لذت برده باشید و از آنان استفاده کنید. دانستن و استفاده از راه‌های سلام کردن کمک می‌کند که شما طبیعی‌تر انگلیسی صحبت کنید!


و یک‌چیز دیگر اگر که دوست دارید، زبان انگلیسی را به شیوه واقعی و عملی از دل مکالمات واقعی یاد بگیرید، حتماً کتاب صد درصد رایگان مکالمه زبان انگلیسی برای تنبل‌ها را از همین‌جا دانلود کنید.

دانلود این مقاله

منبع:

https://www.fluentu.com/blog/english/english-greetings-expressions