بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

میخوای که توی لباس خوابت زبان انگلیسی یاد بگیری؟

خب آره! لباس خواب خیلی راحته. ولی آموزش انگلیسی در خانه فواید خیلی زیادی داره.

تصور کنید بسیار به زبان انگلیسی علاقه دارید، ولی اگر فرصت نداشته باشید که زبان انگلیسی کار کنید!


تصور کنید که نزدیک ترین کلاس زبان به شما بسیار پرهزینه و گران باشد!

پس یادگیری زبان انگلیسی در منزل برای شماست!


شاید دوست داشته باشی این مقاله رو هم بخونی:آموزش زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنم؟

شاید فکر کنید که صحبت کردن به زبان انگلیسی در منزل بسیار سخت است. نگران هستید که کسی اطراف شما نیست که اشکالات شما را اصلاح کند وقتی که اشتباه میکنید. چه کاری میتوانید بکنید اگر که ندانید، چه اشتباهی را انجام میدهید؟

تمام این نگرانی ها به جا هستند و چیزهایی بیشتری هستند که شما ممکن است نگرانشان باشید.

نگران هستید که تلفظ شما بهتر نخواهد شد. در واقع، شاید اصلاً ندانید که آموزش انگلیسی با خودتان را از کجا شروع کنید!

به ‌طورکلی آموزش انگلیسی لزوماً به معنی نشستن پشت کتاب نیست. منابع بسیار زیادی وجود دارند که باعث راهنمایی شما به مسیر درست میشوند.

اگر که شما با منابع و نگرش درست در منزل به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، به روانی در مسیر درست حرکت خواهید کرد.

فقط این راهکارهای فوقالعاده را دنبال کنید!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

1. فیلم نگاه کنید.

فیلم نگاه کردن به این معنی نیست که فیلمی را پخش کنید و فقط به آن نگاه کنید و هیچ چیزی از آن را متوجه نشوید. طبیعتاً این روش هیچ سودی برای شما ندارد. بهترین روش آموزش انگلیسی از طریق فیلم، با استفاده از زیرنویس انگلیسی است. هروقت به هر نکته تازه ای از فیلم میرسید، فیلم را نگه دارید و آن را یادداشت کنید و معنای آن را از دیکشنری یا هر منبع دیگری در بیاورید و یادداشت کنید. اگر که بتوانید همزمان زیرنویس فارسی و انگلیسی را داشته باشید، کارتان بسیار راحت تر خواهد بود. ولی یادتان باشد که به هیچ وجه به زیرنویس فارسی نگاه نکنید! فقط وقتی نکته تازه ای را یاد گرفتید، فیلم را نگه دارید و معنای جمله یا عبارت مورد نظر را از زیر نویس فارسی تشخیص دهید. بسیار مهم است که زیرنویس درستی را برای فیلمی که نگاه میکنید انتخاب کنید.

زیرنویس هر فیلمی را که میخواهید میتوانید از وبسایت subscene.com کاملاً رایگان تهییه کنید.

"سیمپسون ها"

احتمالاً نام انیمیشن سیمپسون ها رو شنیده اید!

یک انیمیشن کمدی طولانی که در سرتاسر جهان شناخته شده است که ما را به عمق مسائل یک خانواده آمریکایی میبرد.

نه تنها بسیار کمدی و سرشار از طنز است و از نظر فرهنگی مهم است، بلکه با مسائل روزانه مردم هم سروکار دارد مثل مدرسه، کار و اجتماع.

همچنین برای اصطلاحات و یک منبع فرهنگی، بسیار عالی است. شخصیت های اصلی این انیمیشن، Homer، یک آدم نادان و خوش گذران، همسرش، Marge و سه فرزندشان هستند. همچنین تعداد بسیار زیادی از شخصیت های دیگر در این انیمیشن هستند.


"سریال فرندز"

احتمالاً درباره این سریال بسیار معروف آمریکایی که درباره یک گروه 6 نفره است شنیده اید که در منهتن زندگی میکنند.

از آنجایی که این سریال چندین سال از پخشش گذشته، بسیار هیجان انگیز است که تغییر روابط و زندگی آن ها با یکدیگر را مشاهده کرد. این دوستان خودشان افرادی کاملاً متفاوت هستند. راشل بامزه و به روز است، راس دِمده و خجالتی است، فیبی هم بانمک و کمی دیوانه است!

این دو سریال منابع بسیار خوبی برای آموزش انگلیسی در منزل هستند. هر سریال دیگری را که مطابق با سلیقه خودتان است را میتوانید دانلود کنید. روش تهیه زیر نویس هر فیلم را، بالاتر به شما عزیزان آموزش دادم.

2. دفترچه یادداشت داشته باشید.

نوشتن میتواند کاری بسیار آرامش بخش و خلاقانه باشد. هر چیز تازه ای که یاد میگیرید چه از طریق فیلم یا هر منبع دیگری لازم است که آن را بنویسید. گذشته از این، نوشتن به تنهایی یک تمرین یادگیری زبان انگلیسی برای شماست. همانطور که مهارت گرامری شما تقویت میشود، نوشتن باعث تقویت زبان انگلیسی روزمره شما میشود.

شما میتوانید درباره تعطیلات آخر هفته خود یا بازی هیجان انگیز فوتبالی که در تلوزیون دیدید، بنویسید. صد البته میتوانید درباره هر چیزی که خودتان دوست دارید بنویسید. حتی نوشتن درباره یک اتفاق ساده به شما حس رضایت عجیبی میدهد. در هر حال سعی کنید که هر هفته میزان نوشتنتان را زیاد کنید. برای خودتان هدف تعیین کنید که هر بار بیشتر و سریع تر بنویسید.

اگر که کمال گرا هستید و نمیخواهید که هیچ گونه اشتباهی داشته باشید، میتوانید از انجمن ها و فوروم های زبان انگلیسی استفاده کنید و سوالات خود را آن جا مطرح کنید تا دیگران به شما پاسخ دهند. کافی است که کلمه انجمن زبان انگلیسی را در گوگل سرچ کنید و به انبوهی از انجمن ها خواهید رسید که میتوانید سوالات خود را آن جا بپرسید و بسیار زیادند کسانی که مشتاقند تا به سوالات شما پاسخ دهند.

3. میهمانی با دوستان پایه، برپا کنید.

دوستانی که مثل شما علاقه مند به آموزش انگلیسی هستند را دعوت کنید و با هم صحبت کنید. لازم نیست که میهمانی بزرگی باشد، حتی دعوت کردن از یکی از دوستانتان هم میتواند کافی باشد. اصلاً از این کار نترسید اتفاقاً دوستانتان که مثل شما علاقه مند به آموزش انگلیسی هستند خوشحال هم میشوند. میتوانید کتاب کاملاً رایگان گرامر زبان انگلیسی برای تنبل ها را از اینجا دانلود کنید.

4. با خودتان حرف بزنید.

لزوماً این به این معنی نیست که شما دیوانه شده اید.

بخش مهمی از آموزش انگلیسی این است که به آن عادت کنید و اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید.

اگر که لازم است پیش از یک رویداد بزرگ تمرین کنید، سعی کنید هر آنچه را که میخواهید بگویید به زبان انگلیسی برای خودتان چندین بار بازگو کنید. مثلاً قرار ملاقات با مدرسه فرزندتان و یا ارائه ای که قرار است سر کلاس بدهید. شاید باورتان نشود ولی به طرز شگفت انگیزی مهارت شما در جمله سازی عالی میشود، چراکه شما تجسم خود را به کار گرفته اید و هرچیزی که با تجسم کردن یاد گرفته شود فوق العاده خواهد بود.

یک پیشنهاد عالی این است که رو به روی آیینه بایستید و مکالمه ای را با خود داشته باشید، اما اگر شجاعت آن را دارید مکالمه را با خودتان ضبط کنید، چون که تمرین کردن همیشه لازم است. داشتن ویدیو خودتان هنگامی که صحبت میکنید بسیار به شما کمک میکند تا ببینید موقع حرف زدن چه اشکالاتی را دارید و در نهایت آن ها را برطرف کنید.

برنامه های بسیار زیادی بر روی موبایل وجود دارند که شما با یک جست و جوی ساده در گوگل پلی میتوانید آن ها را نصب کنید؛ و با آن ها شروع کنید به آموزش انگلیسی و تفاوت های خود را با شخصی که صحبت میکند بسنجید و سعی کنید که مانند او حرف بزنید.

5. کتاب داستان بخوانید.

شاید باور نکنید ولی خواندن کتاب داستان به اندازه یک کلاس زبان به شما آموزش میدهد. دور حوزه ای که علاقه دارید، کتاب داستان تهیه کنید. به راحتی میتوان با پرداخت مبلغی ناچیز این کتاب ها را بر روی موبایل یا سیستم خود داشته باشید؛ و یک برنامه منظم روزانه برای مطالعه کتاب داشته باشید. یک دیکشنری در کنار خود داشته باشید که به محض برخورد با یک لغت جدید از آن استفاده کنید و در دفترچه یادداشت خود بنویسید. من خودم شخصاً کتاب فوق العاده Ask and it is given از خانم استر هیکس را به این شیوه مطالعه کردم و لغات بسیار زیادی را یاد گرفتم. شما نیز هر کتاب که به آن علاقه دارید را از همین امروز شروع کنید.

6. به کانال های رادیویی آمریکا گوش دهید.

شاید بپرسید ما که در آمریکا زندگی نمیکنیم، چگونه به رادیو آمریکا دسترسی داشته باشیم؟

در پاسخ باید بگویم که بله حق با شماست! ولی اپلیکشن هایی وجود دارد که رایگان اجازه دسترسی به کانال های رادیویی آمریکا را به شما میدهند. کافی است عبارت radio America را در گوگل پلی یا اپ استور سرچ کنید تا به این اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشید. هر موضوعی که بخواهید را میتوانید در میان این کانال های رادیویی پیدا کنید.

صد البته لازم است که از سطحی از زبان انگلیسی برخوردار باشید تا متوجه صحبت های رادیو شوید. پس میتوانید رادیو را بگذارید برای بعداً که زبان انگلیسی خود را تقویت کردید و از سایر روش ها استفاده کنید.

یک راه دیگر:بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

7. با موسیقی انگلیسی یاد بگیرید!

شاید تعجب کنید ولی جدیداً موسیقی یکی از لذت بخش ترین راه ها برای یادگیری تمام مهارت های انگلیسی است. در مقاله ای جدا درباره یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی کامل توضیح دادم.

خب تا اینجا با همدیگه راه های متفاوت و عالی برای آموزش انگلیسی کار کردیم، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل  به انتخاب خودتان است، کدام را دوست داشتید؟ یک لیوان چایی بریزین و یادگیری رو شروع کنین!

دانلود این مقاله

منبع:وکب استارتر

منتظر نظراتتون در پایین این صفحه هستم.