مثل کتاب صحبت نکن:8 راه برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی واقعی

تفاوت این دو جمله زیر در چیست؟

”.hello, how are you today? I hope you’re doing well”

”?Hey man, what’s up? Everything good with you”

جمله اول به احتمال زیاد آن چیزی است که شما در کلاس زبان انگلیسی و در حین آموزش مکالمه زبان انگلیسی یاد میگیرید. این راهی کاملاً مناسب برای برقراری ارتباط و شروع آموزش مکالمه زبان انگلیسی است، ازنظر گرامری کاملاً درست است. برای آموزش 50 عبارت کاربردی مکالمه زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

مشکل اینجاست: افرادی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند، همیشه اینقدر مناسب حرف نمیزنند! جمله دوم که در بالاآمده است احتمالاً بیشتر به آن چیزی شباهت دارد که مردم در آموزش مکالمه انگلیسی به کار میبرند.


برای اینکه صفرتاصد زبان انگلیسی رو یاد بگیری، حتی در خانه و محل کار، فقط با موبایلی که توی دستته، کتاب صددرصد رایگان من که اسمش "مکالمه مبتدی برای تنبل ها" هست رو از این صفحه 👉 دانلود کن تا از لذت یادگیری زبان انگلیسی شگفت زده بشی.


شاید تفاوت این طورآموزش مکالمه انگلیسی را در متنی که در کتاب های انگلیسی یا روزنامه ها وجود دارد با آن چه که در فیلم ها و موسیقی های انگلیسی هست دیده باشید. زبان انگلیسی که مردم عادی انگلیسی زبان استفاده میکنند، دقیقاً آن چیزی نیست که شما در کلاس زبان به عنوان زبان انگلیسی یاد میگیرید.

زبانی که مردم برای صحبت کردن استفاده میکنند، زبان انگلیسی محاوره ای یا زبان انگلیسی غیررسمی نام دارد.

برای اینکه آموزش مکالمه انگلیسی محاوره را یاد بگیرید، ما لیستی را از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی محاوره را برای شما آماده کرده ایم. ولی قبل از آن شما باید تصمیم بگیرید چه مدل زبان انگلیسی محاوره را میخواهید یاد بگیرید.


انواع مدل مکالمه زبان انگلیسی محاوره ای

به زبان فارسی که با هم زبانان خود حرف میزنید فکر کنید. طوری که شما با همکاران و دانش آموزان و یا رئیس خود حرف میزنید، متفاوت از طوری است که با دوستان یا خانواده خود حرف میزنید. شما متفاوت حرف میزنید وقتی که در حال ارائه یک کنفرانس هستید تا وقتی که در یک میهمانی دوستانه هستید. هر عاملی مثل سن، مکان، حالت و یا مخاطبین مکالمه شما میتواند باعث تغییر روش صحبت کردن شما شوند.

دقیقاً همین موضوع در آموزش مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. انواع آموزش مکالمه زبان انگلیسی محاوره وجود دارد، در زیر با هم میبینیم:

 • اسلَنگ (slang): در آموزش مکالمه انگلیسی بسیار غیررسمی است. در سنین، گروه ها و مکان های مختلف از اسلنگ متفاوتی استفاده میشود. پس اگر میخواهید که اسلنگ یاد بگیرید، مهم است که گروه و مخاطب درستی را برای آموزش مکالمه انگلیسی انتخاب کنید. گذشته از این ها، درست نیست که همانگونه که با یک نوجوان آمریکایی مکالمه میکنید، با یک فرد میانسال انگلیسی مکالمه کنید، مگه نه؟
 • غیر جدی (casual): مکالمه زبان غیر جدی نوعی آسان از آموزش مکالمه زبان انگلیسی است. در آموزش مکالمه زبان انگلیسی غیر جدی، گرامر چندان مهم نیست تا مکالمات رسمی. مکالمه معمولاً از موضوعی به موضوع دیگر جریان دارد. از این مکالمه با دوستان و خانواده‌تان حرف میزنید.
 • غیر جدی محل کار (work-casual): آموزش مکالمه زبان انگلیسی غیر جدی محل کار، همان مکالمه ای است که با همکارانتان در محل کار دارید وقتی که با هم دیگر قهوه یا چایی مینوشید. این مدل آموزش مکالمه انگلیسی هنوز جدی است ولی میتواند آسان تر هم باشد. این مدل آموزش مکالمه زبان انگلیسی چیزی بین مکالمه رسمی و غیر جدی است.


به این فکر کنید که میخواهید با چه کسی آموزش مکالمه انگلیسی داشته باشید. آیا میخواهید چند تا دوست تازه و هم سن و سال خودتان پیدا کنید؟ و آیا دارید تلاش میکنید تا توانایی های مکالمه زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید تا که مکالمه رسمی تری در محل کار داشته باشید؟ پاسخ شما به این سؤالات نوعی از مکالمه را که میخواهید یاد بگیرید مشخص میکند.


چه زمانی آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

شما میتوانید که آموزش مکالمه زبان انگلیسی را در هر سطحی از مهارت که هستید شروع کنید. تمام کاری که باید انجام دهید این است که برای آموزش مکالمه انگلیسی، خودتان را تقویت کنید در حالی که یادگیری زبان انگلیسی عادیتان را انجام میدهید. آن طور هم که به نظر می آید سخت نیست! برای هر عبارت و لغت انگلیسی که یاد میگیرید، سعی کنید تا معادل محاوره ای آن را هم یاد بگیرید.

یکی یا دوتا از این متدهایی را برای آموزش مکالمه انگلیسی که به شما معرفی میکنیم امتحان کنید و شما دقیقاً مثل یک فرد انگلیسی زبان مادرزاد به آموزش مکالمه زبان انگلیسی میپردازید.

بسیار خوب و درست است اگر که شما به خودتان حرف بزنید آموزش مکالمه زبان انگلیسی را کار کنید. ولی اگر بتوانید با افراد واقعی تمرین کنید نتیجه بسیار بهتر خواهد شد.

شما شانس این را دارید که توانایی هایتان را در آموزش مکالمه زبان انگلیسی تقویت کنید اگر که با افراد واقعی زبان انگلیسی کار کنید. شاید اشتباه کنید؛ و این کاملاً طبیعی است. به خودتان اعتماد داشته باشید و به خودتان فرصت دهید. صحبت کردن با یک فرد انگلیسی زبان تجربه ای است که هیچ چیزی جای آن را نمیگیرد (جلوتر به شما میگویم که چگونه یک نفر را پیدا کنید!)


8 راه قدرتمند برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی

1. به صورت آنلاین با دیگران چت کنید

خب! ما گفتیم که بهترین راه برای آموزش مکالمه انگلیسی، صحبت کردن با یک انسان واقعی است، همچنان بر آن موضوع پافشاری میکنیم! ولی اگر اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن با یک انسان واقعی برای شروع آموزش مکالمه زبان انگلیسی را ندارید، شاید بهتر باشد تا آنلاین شروع کنید.


نوشتن به شما کمک نمیکند تا یاد بگیرید که بلند حرف بزنید، ولی این به شما کمک میکند تا نحوه جمله سازی در آموزش مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید و بدانید که چگونه مکالمه را برای برقراری ارتباط شروع کنید. این مهارت هایی که اینجا یاد میگیرید به شما کمک میکند تا برای صحبت کردن بدانید چه کنید.

مکالمه کردن به صورت آنلاین را تبدیل به روتین روزانه کنید. برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت آنلاین این موارد را امتحان کنید:

 • بهترین چیز درباره مکالمه هایتان این است که فرصت کافی دارید تا همه چیز را چک کنید و تغییرات لازم را بدهید تا متن بهتری را ارسال کنید. سایت هایی مثل Google translate میتوانند به شما کمک کنند تا واژه درست را انتخاب کنید. اگر Google translate به شما کمک نمیکند میتوانید کلمات ناآشنا و جملاتی که میخواهید را از انجمن های آموزش زبان انگلیسی بپرسید. برای دسترسی به انجمن ها، کافی است کلمه انجمن آموزش مکالمه زبان انگلیسی را در گوگل سرچ کنید. بسیار افرادی هستند که مشتاق هستند تا جواب سؤالاتتان را بدهند.

 • در مکالمات در بخش کامنت های شبکه های اجتماعی شرکت کنید و اظهار نظر کنید. میتوانید از کانال تلگرام ما و یا پیج اینستاگرام ما استفاده کنید و در بحث ها و مکالمه ها شرکت کنید. آیا بلاگ یا مقاله میخوانید؟ بسیار عالی است! مکالمات و نظرات خود را در بخش نظرات بلاگ منتشر کنید. به آن ها پاسخ داده میشود. میتوانید از همین بلاگ شروع کنید و نظرات خود را در پایین همین صفحه بنویسید. حتماً به آن ها پاسخ داده خواهد شد.روشی عالی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی است. در بخش نظرات هر آنچه را که دیگران مینویسند بخوانید و به آن ها به زبان انگلیسی پاسخ دهید. بسیاری از وب سایت ها مثل اینستاگرام و فیس بوک این امکان را برای شما فراهم کرده اند. فقط عضو شوید و کامنت بگذارید.

 • در پروفایل خود ذکر کنید که زبان آموز هستید و میخواهید آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنید. در یک خط از پروفایلتان بنویسید. افرادی که به شما کمک میکنند، افرادی هستند که افراد معمولی به شمار می آیند و توصیه های آنان بسیار مفید خواهد بود.

 • سؤال بپرسید. برای درخواست کردن از دیگران نترسید! شما میتوانید از این عبارت استفاده کنید:

?How would you say this in casual conversation

"شما این را در مکالمه انگلیسی غیر جدی چگونه بیان میکنید؟"

این عبارت را به افراد با زبان انگلیسی بگویید و آن ها به شما پاسخ میدهند.

 • به یاد داشته باشید: متن نوشتن آنلاین کمی متفاوت از صحبت کردن است. هر چیزی که آنلاین میبینید، همیشه در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کار نمیرود. هیچ تضمینی نیست که به شما بگوید، کدام عبارت یا کلمه در انگلیسی واقعی به کار میرود یا نه. مگر اینکه از یک انگلیسی زبان بپرسید. اگر که کسی از slang استفاده میکند میتوانید از Urban dictionary استفاده کنید.

واقعاً اینترنت کار را ساده کرده است. به راحتی هزاران معلم را برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی در خانه شما قرار میدهد.

2. از دوره استارت اسپیچ استفاده کنید

ما در دوره استارت اسپیچ به طور کامل پرکاربردترین عبارت ها و جملات برای آموزش مکالمه انگلیسی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. افرادی که میخواهند میتوانند بدون گرامر آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنند. برای تهیه به بخش محصولات سایت وکب استارتر مراجعه کنید.

3. با آموزش مکالمه زبان انگلیسی واقعی شروع کنید

وقتی که گفتیم برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای هر سطحی امکان پذیر است، واقعاً درست گفتیم! همیشه شنیدیم که گفتند: بهترین راه برای یادگیری شنا، پریدن در آب است! شما باید همین کار را در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کار بگیرید. فقط با مکالمه کردن با دیگران شروع کنید و شگفت زده خواهید شد که چقدر سریع یاد میگیرید.

این همان راهی است که کودکان آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع میکنند. این یک روش مؤثر برای یادگیری یک زبان تازه است. هرچه بیشتر مکالمه انگلیسی را بشنوید و حرف بزنید، بهتر یاد میگیرید. این دلیلی است که ما انتظار داریم شما خودتان را نشان دهید و به هر قیمتی آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنید.

تمام چیزی که نیاز دارید، برخی لغات انگلیسی معمولی و چندتا عبارت کاربردی ساده است و شما میتوانید آموزش مکالمه زبان انگلیسی را شروع کنید، همین الآن بعد از اینکه عبارت ها را یاد گرفتید. اینجا چندتا عبارت ساده و کاربردی برای شما عزیزان آورده ایم تا که برای شروع مکالمه زبان انگلیسی از آن ها استفاده کنید:

.I’m learning English

تازه دارم زبان انگلیسی یاد میگیرم.

.Please speak slowly

لطفاً به آرامی حرف بزنید.

?What does ……… mean

……... به چه معناست؟

?Can you repeat that please

میشه لطفاً تکرار کنید؟

!Thanks for being patient with me

ممنونم که به خاطر من صبور هستید!


این روش های آموزش مکالمه زبان انگلیسی شاید در نگاه اول بسیار وحشتناک به نظر برسند. ولی نگران نباشید، فقط این تکنیک ها را به خاطر داشته باشید.

 • بر روی کاربرد کلمات تمرکز کنید، نه بر روی اینکه چرا کلمات به این شیوه استفاده میشوند. در آموزش مکالمه زبان انگلیسی بعضی از انگلیسی زبانان نمیتوانند به شما بگویند که چرا یک چیزی به این شیوه مورد استفاده قرار میگیرد. درعوض بپرسید که کلمات چگونه استفاده میشوند تا منظور درست را برسانند. به این معنی است که از طرف مقابلتان بخواهید که با ذکر مثال موضوعات را توضیح دهد.

 • زیاد نگران گرامر نباشید.درست است که گرامر مانند چرخ دنده برای ساعت است ولی در آموزش مکالمه زبان انگلیسی رساندن منظور بسیار مهم تر از قاعده مند بودن است. فقط سعی کنید منظور خودتان را برسانید.

 • اول گوش دهید، سپس بنویسید. شاید خوب به نظر بیاید هر واژه‌ای که میشنوید را بنویسید. این کار شما را از اصل آموزش مکالمه زبان انگلیسی دور میکند. پس این کار را نکنید، در عوض مکالمه را با موبایلتان ضبط کنید و بعداً بنویسید. به یاد داشته باشید اگر کلمه ای کاربردی باشد، دوباره آن را میشنوید.

و به خاطر داشته باشید که طرف مقابلتان میخواهد که به شما کمک کند. مردم معمولاً دوست دارند که به زبان آموزان در ابتدای راه آموزش مکالمه زبان انگلیسی یاری برسانند.


4. شروع کردن آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت تایپ کردن آنلاین.

خیلی عالی است! ولی شما باید هرچه زودتر به سراغ یک مکالمه رودررو و واقعی بروید. شما همچنان میتوانید آن را آنلاین شروع کنید! دقیقاً مثل نوشتن که آنلاین آن را انجام دادید، آموزش مکالمه زبان انگلیسی آنلاین با استفاده از ابزارها به شما کمک میکند که مکالمه کردن را یاد بگیرید. ولی این قدمی است که به شما کمک میکند که آموزش مکالمه زبان انگلیسی را  واقعی داشته باشید.


وقتی که دارید مکالمه زبان انگلیسی واقعی را انجام میدهید، نمیتوانید که به کتاب مراجعه کنید و یا از دیکشنری استفاده کنید تا منظور طرف مقابلتان را بفهمید. همین موضوع مکالمه آنلاین را پلی میان نوشتن و آموزش مکالمه زبان انگلیسی واقعی میکند.


برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی بهتر از این نکات استفاده کنید:

 • به جای عبارت

        ?What does that word mean

 (آن کلمه چه معنی دارد)

        بگویید:

        ?What does this word mean in this sentence

 (این کلمه در این جمله چه معنی دارد)

 چون که: دانستن کاربرد یک کلمه در جمله قدم بسیار مهمی در روان مکالمه کردن است.

 • به جای عبارت

      ?What does this phrase mean

        (این عبارت چه معنایی دارد)

بگویید:

    ?What is a similar phrase in your native language

        (این عبارت در زبان محلی شما به چه شباهت دارد)

        چون که: گاهی دانستن معنی یک کلمه باعث دانستن معنای جمله نمیشود.


 • به جای عبارت:

        ?Why did you say that

        (چرا آن جمله را گفتید)

        بگویید:

        ?Why did you say it that way

         (چرا به آن شیوه آن را گفتید)

 چون که: ما در آموزش مکالمه زبان انگلیسی از کلمات مختلفی برای بیان احساسات، عقاید و نظرات استفاده میکنیم.

 • به جای عبارت:

        ?What are you saying

         (چی دارید میگید)

        بگویید:

        ?What do you mean

         (منظورتان چیست)

 چون که: آن چه که میگویید، همیشه آن چیزی نیست که منظورتان است.


با استفاده از همین نکات ساده به راحتی میتوانید معنی و مفهوم خود را از طرف مقابلتان بپرسید.


5. موضوعاتی را بخوانید که به آن ها علاقه دارید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت عامیانه فقط درباره یادگرفتن لغات تازه نیست، بلکه درباره ادامه دادن و صحبت کردن در مکالمه است. ما راه های شروع کردن آموزش مکالمه زبان انگلیسی را به شما آموزش دادیم. علاوه بر تمام موضوعاتی که درباره آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شما دادیم، به خاطر داشته باشید که هیچ چیز، هیچ وقت جای یادگیری مطالب تازه را در آموزش مکالمه زبان انگلیسی نمیگیرد.

بهترین راه برای افزایش دانش شما و افزایش اعتماد به نفس شما در آموزش مکالمه زبان انگلیسی، افزایش دانش شماست.

درباره موضوعاتی که علاقه دارید، بیشتر مطالعه کنید که سریعتر و باکیفیت بیشتر مطالب تازه تر را یاد بگیرید. خواندن اخبار و مقالات با اطلاعات ارزشمند راهی فوقالعاده برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی است.

شما میتوانید بلاگ های تازه که توسط افراد مختلفی در پلتفرم های زیادی نوشته میشوند را مطالعه کنید. به تعداد زیاد این مقالات را در شبکه های اجتماعی مثل لینکداین میتوانید پیدا کنید. ساختن حساب کاربری در این شبکه ها کاملاً رایگان است.


6. برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی از فرهنگ لغت slang استفاده کنید.

وقتی که درباره آموزش مکالمه انگلیسی محاوره صحبت میکنیم، دقیقاً درباره زبان انگلیسی بومی یک کشور حرف میزنیم. زبان بومی یک کشور، زبانی است که افراد عادی در مکالمه معمولی خود حرف میزنند. بعضی از کلمات، معنای متفاوتی در آموزش مکالمه انگلیسی زبان بومی دارند و یکی از بهترین راه ها برای یادگرفتن معنای آن ها استفاده از دیکشنری slang است.

به یاد داشته باشید که slang بر اساس سن و موقعیت معانی بسیار متفاوتی دارند و بسیار در آموزش مکالمه زبان انگلیسی مهم هستند، ولی با این وجود به راحتی میتوانید آن معنی که بسیار رایج و کاربردی است را یاد بگیرید. در واقع شما باید عبارات را با استفاده از معنی که در دیکشنری slang است، به کار ببرید. اگر شما این کار را هر بار که یک عبارت یا کلمه تازه را یاد میگیرید، انجام دهید، بسیار مکالمات محاوره ای را درک میکنید بدون اینکه تلاش اضافی کرده باشید!


بعضی از دیکشنری های slang که میتوانید استفاده کنید، اینجا برای شما آوردیم:

        Dare dictionary

        Urban dictionary

        Online slang dictionary


نام این دیکشنری ها را کافی است در گوگل سرچ کنید. در نظر داشته باشید که Urban dictionary میتواند توسط هرکسی ویرایش شود، پس ممکن است بسیاری از slang ها کاربردی نباشند.


7. لغات انگلیسی را براساس نیازتان یاد بگیرید.

برای آموزش مکالمه انگلیسی شما چگونه لغات انگلیسی را یاد میگیرید؟ بسیار از زبان آموزان به سراغ لیستی از لغات انگلیسی که در کتاب کار یا کتاب آموزش زبان آن ها است میروند و شروع میکنند به حفظ کردن لیست. بسیاری هم به هر آنچه را که از کتاب یا فیلم یاد میگیرند، مینویسند. این خیلی عالی است که کاپیتان آمریکا به شما یاد داد که واژه recruit به چه معناست! ولی سؤالی که هست این است که این لغات انگلیسی چقدر به درد شما میخورند؟

سعی کنید لغات انگلیسی را یاد بگیرید که واقعاً در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به درد شما میخورند. فقط لغات انگلیسی که میشنوید را در برگه ننویسید. لغات انگلیسی را بنویسید که وقتی میخواهید مکالمه انگلیسی کنید نمیتوانید معادل زبان انگلیسی آن را پیدا کنید.


مثلاً بیاید تصور کنیم در حال صحبت کردن با دوستتان درباره وسایل و مبلمان خانه خودتان هستید. ولی نمیتوانید کلمه مبلمان را به زبان انگلیسی برای دوستتان بگویید. شاید با حرکت بدن بتوانید به او بفهمانید و او بگوید furniture و یا شاید به انگلیسی بگویید آن چیزی که روی آن مینشینیم. ولی به نظر شما بهتر نیست که بیاییم و کلمه مبل را در دیکشنری سرچ کنیم و یک بار برای همیشه آن را یاد بگیریم؟


کاری که باید در این مرحله آموزش مکالمه انگلیسی انجام دهید، نوشتن کلمه موردنظرتان به فارسی است و سپس چک کردن معنی آن در زمانی دیگر است. لغاتی که در هنگام مکالمه انگلیسی نمیتوانید آن ها را به  زبان انگلیسی برگردانید، همان نقاط ضعف شما هستند.


ولی اگر که همچنان اصرار دارید که برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی لیست داشته باشید، طوری نیست، لیستی را انتخاب کنید که از کلمات کاربردی و رایج زبان انگلیسی تشکیل شده باشد. با این وجود در بخش بلاگ و آموزش لغات انگلیسی سعی کرده ایم که کاربردی ترین لغات انگلیسی را به شما عزیزان آموزش دهیم. به علاوه میتوانید از دوره 504 استفاده کنید که 504 واژه پرکاربرد انگلیسی را در 21 روز به شما آموزش میدهد.


به جای یادگیری لغات انگلیسی فقط برای دانستن لغات بیشتر، آموزش لغات انگلیسی موجود در بلاگ سایت میتواند بسیار زیاد در آموزش مکالمه انگلیسی به شما کمک کند.


8. یاد بگیرید تقلب کنید.

این شرایط را تصور کنید: شما هر چیزی که در این مقاله یاد گرفته اید را به کار گرفتید و به راحتی میتوانید آموزش مکالمه انگلیسی داشته باشید. ناگهان در شرایطی قرار میگیرید که نمیدانید چگونه آن را بیان کنید. چه کار میکنید؟

تقلب کنید! آموزش مکالمه زبان انگلیسی فقط شامل کلمات نیست. یاد بگیرید که از کلمات مترادف زبان انگلیسی استفاده کنید. یاد بگیرید که از زبان اشاره برای مکالمه کردن استفاده کنید؛ به عبارت دیگر از هر روشی که میتوانید استفاده کنید تا منظور خود را برسانید. مکالمه کردن میتواند بسیار مهم تر از گرامر زبان انگلیسی باشد!


شاید نیاز داشته باشید که بدانید چگونه میتوانید تقلب کنید، در شرایطی که چیزی برای گفتن ندارید. در این هنگام میتوانید از عبارت زیر استفاده کنید:

 .In other words

هر وقت که احساس کردید معنی کلمه خاصی را نمیدانید، از این عبارت استفاده کنید و بعدازآن ادامه جمله خود را با کلمات مشابه و هم معنی بیان کنید. برای مثال فرض کنیم شما معنی کلمه سالخورده را به زبان انگلیسی نمیدانید:

.This building is decrepit. In other words it’s very old

این ساختمان قدیمی است. به عبارت دیگر خیلی کهنه است.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی به این شیوه به شما کمک میکند که در حین صحبت گیر نیفتید. به علاوه میدانید که چه لغاتی را بعداً باید یاد بگیرید.

صدالبته با مطالبی که در این مقاله برای شما شرح دادم، شما نیازی ندارید که تقلب کنید. چون که به حدی در آموزش مکالمه زبان انگلیسی قدرتمند میشوید که نیازی ندارید تا تقلب کنید!

دانلود این مقاله

بی صبرانه منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم!