آموزش زبان انگلیسی


چگونه آموزش زبان انگلیسی را شروع کنم؟

اگر به دنبال یک آموزش کامل و جامع صفرتاصد زبان انگلیسی هستی تا تو رو از کلاس زبان و معلم و کتاب و دوره و پکیج بی نیاز کنه، جای درستی اومدی! فقط و فقط با همین موبایلی که دستته و داری این متن رو میخونی، در هر جایی که هستی، میتونی زبان انگلیسی مخصوصا مکالمه زبان انگلیسی رو در عرض چند ماه یاد بگیری! فقط کافیه 5 تا جلسه رایگان آموزش زبانی که این پایین برات گذاشتم رو با دقت ببینی!


دانلود قسمت اول


دانلود قسمت دوم


دانلود قسمت سوم


دانلود قسمت چهارم


دانلود قسمت پنجم

 

 مدرک لیسانس زبان انگلیسی یا یک موضوع مرتبط که شامل برنامه آماده‌سازی معلم است، کسب کنید. یک دوره کارآموزی دانشجویی تدریس در زبان انگلیسی و موضوعات مرتبط مانند خواندن و ادبیات را تکمیل کنید. در آزمون‌های موردنیاز ایالت خود برای گواهینامه معلم شرکت کنید. برای مجوز تدریس خود اقدام کنید.


امروزه موضوع آموزش زبان انگلیسی از صفر به یک استاندارد مشترک برای ارتباطات مختلف تبدیل‌شده است. مردم با هر سطح سوادی که دارند به یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند مشغول شوند تا در زمینه‌های مختلف ازجمله درس خواندن، تجارت و مسافرت‌های خارجی در برقراری ارتباط با مردم با زبان‌های دیگر دچار مشکل نشوند. در مقاطع بالای دروس دانشگاهی و برخی مشاغل خاص، ناتوانی در صحبت کردن و درک مباحث انگلیسی مشکل بزرگی محسوب می‌شود و مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می‌کند. امروزه همه‌ی روش‌های آموزش زبان انگلیسی دوست‌داشتنی هستند.


آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد وکب استارتر


حتی اگر در سطح ابتدایی هستید، آنچه واقعاً اهمیت دارد این است که می‌خواهید بدانید یادگیری یک زبان جدید مانند انگلیسی چقدر می‌تواند جذاب باشد.

زمانی که به هدف خود یعنی صحبت کردن به زبان انگلیسی دست‌یابید، فرصت‌های زیادی پیدا خواهید کرد که ازجمله آن‌ها می‌خواهیم به این نکته اشاره‌کنیم که می‌توانید:


فرصت‌های بهتری در سطح حرفه‌ای داشته باشید.

تحصیل در مؤسسات و دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان.

به کشورهایی مانند انگلستان، ایالات‌متحده یا استرالیا سفر کنید و به‌راحتی از آن عبور کنید.

با سخنرانان بومی تعامل داشته باشید و در مورد فرهنگ‌های مختلف و شگفت‌انگیز بیاموزید.

امکانات بیشتری برای زندگی و کار در خارج از کشور داشته باشید.


نکاتی شگفت‌انگیز برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر با وکب استارتریادگیری زبان انگلیسی نباید خسته‌کننده یا روتین باشد. از همان ابتدا می‌توانید مهارت‌های زبانی خود (گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن) را با استفاده از مطالبی که در فیلم های بالا به شما آموزش دادم، کامل کنید.


یادگیری آهنگ به زبان انگلیسی

هیچ‌چیز سرگرم‌کننده‌تر از خواندن آهنگ از هنرمند موردعلاقه خود نیست. هرچه آهنگی را بیشتر دوست داشته باشید، بهتر است زیرا احتمالاً آن را چندین بار تکرار خواهید کرد. به‌این‌ترتیب واژگان، عبارات و نحوه تلفظ صحیح کلمات را یاد خواهید گرفت.


طنز و داستان‌های کودکانه بخوانید


امروزه با زبانی ساده و پر از تصاویر و منابع می‌توانید مطالب بسیار عالی برای کودکان را بیابید که شمارا در یادگیری زبان به شیوه‌ای خلاقانه و جالب راهنمایی می‌کند.


دانلود اپلیکیشن های انگلیسی


شکی نیست که امروزه اکثر مردم تلفن همراه دارند و مرتباً با آن مشورت می‌کنند. با یک اپلیکیشن انگلیسی، می‌توانید برای چند دقیقه از کارهای روزمره خود فرار کنید و بدون توجه به‌جایی که هستید، یک درس را مطالعه کنید. اپلیکیشن انگلیسی ABA و وکب استارتر به شما این امکان را می‌دهد تا هر زمان که بخواهید، درس‌های ریز و سرگرم‌کننده را از موبایل یا تبلت خود مطالعه کنید.


با افراد دیگر تمرین کنید


باشگاه‌های مکالمه و گروه‌های انگلیسی فرصتی عالی برای تمرین انگلیسی خود هستند، گاهی اوقات با افراد بومی. اگر از دوربین استفاده می‌کنید، از حرکات یا نقاشی‌ها استفاده کنید—همیشه راهی برای اطمینان از درک شما وجود دارد؛ و اگر قطعاً نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از یک مترجم انگلیسی آنلاین یا یک فرهنگ لغت استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی پایه

گوش کنید، بخوانید، بنویسید، نگاه کنید، بایستید و بنشینید. تمرکز بر تکرار کلمات مشابه در دستورالعمل‌های شما به این معنی است که دانش‌آموزان بدون تجربه در زبان انگلیسی آن کلمات را به‌سرعت یاد می‌گیرند و بهتر می‌فهمند. همچنین می‌توانید مفهوم تکرار را به روال کلاسی خود تعمیم دهید.


چه چیزی را ابتدا در کلاس مکالمه انگلیسی یاد بگیرم؟

نتیجه تصویری برای آموزش مقدماتی زبان انگلیسی

روی درس‌های آسان، مانند مهارت‌های تلفظ و آواز، واژگان پایه، زمان‌های افعال ساده (گذشته/حال/آینده) و ساختار ساده جمله (جملات ساده و مرکب) تمرکز کنید. موضوعاتی را که بیش‌ازحد پیچیده هستند انتخاب نکنید.


آموزش زبان انگلیسی مکالمه محوردوره آموزش زبان انگلیسی مکالمه محور

نحوه آموزش مکالمه انگلیسی به‌صورت آنلاین


فهرستی از سؤالات را تهیه کنید. ...

به سؤالات خودت جواب بده ...

آهسته صحبت کنید، اما با آن‌ها مثل یک بچه رفتار نکنید. ...

موضوعات مشترک داشته باشید اما نظر دانش‌آموز را جویا شوید. ...

بگذارید سکوت معلق بماند، اما بدانید چه زمانی باید درخواست کنید. ...

از جعبه چت یا تخته سفید برای هجی کردن مطالب استفاده کنید. ...

یادداشت‌بردارید.


کلاس مکالمه انگلیسی چیست؟

کلاس‌های مکالمه زبان انگلیسی بر کمک به زبان‌آموزان برای ایجاد تسلط و تمرین ارتباط کلامی با انگلیسی‌زبانان بومی تمرکز دارد. کلاس آموزش زبان انگلیسی وکب استارتر از کامل ترین کلاس های زبان انگلیسی که میتوانید نمونه آن را ببینید.

دانش‌آموزان روی یک پروژه مشارکتی کار می‌کنند که بخشی از مدل "مکالمه آموزشی " است. این فن از گروه‌های کوچکی از دانش‌آموزان استفاده می‌کند تا درباره یک سؤال یا درس بحث کنند و به توافق برسند.


چگونه مکالمه انگلیسی را یک‌به‌یک آموزش دهیم؟


4 ایده برای آموزش زبان انگلیسی تک‌به‌تک

بازی‌های کلمه‌ای دونفره. درحالی‌که شما نباید یک ساعت را صرف سخنرانی برای دانش‌آموز خود کنید، همچنین نباید انتظار داشته باشید که دانش‌آموز شما بر جلسه تسلط داشته باشد.

 1. تصاویر را توصیف کنید
 2. نوشتن مجلات کوتاه
 3. تمرین خواندن برای تمرین تلفظ
 4. بازی‌های تخته‌ای


آموزش زبان انگلیسی گرامر محور


رویکرد مبتنی بر گرامر در آموزش زبان چیست؟

همان‌طور که از نام آن پیداست، GBT از دستور زبان به‌عنوان پایه، نقطه شروع و پایه برای توسعه همه مهارت‌های زبانی - صحبت کردن، گوش دادن، نوشتن و خواندن استفاده می‌کند. GBT اطلاعاتی در مورد دستور زبان انگلیسی همراه با فرصت‌های تمرینی متعدد و متنوع ارائه می‌دهد.


گرامر صرفاً نام‌گذاری بخش‌هایی از گفتار یا آموزش قواعد زبان انگلیسی نیست. این باید به‌شدت در گفتگو، خواندن و نوشتن در کلاس درس گنجانده شود. با آشنا کردن کودکان با ویژگی‌های گرامری و زبان در زمینه، به آن‌ها کمک می‌کنید تا این اصول را درونی کنند.


بهترین روش برای آموزش گرامر انگلیسی چیست؟


از موقعیت‌های نوشتاری جذاب و مرتبط برای درگیر کردن دانش‌آموزان در تمرینات گرامری استفاده کنید. دانش‌آموزان را به خواندن انواع متون غیرداستانی، اطلاعاتی و داستانی تشویق کنید تا آن‌ها را در معرض متون متعدد و موقعیت‌های مختلف نوشتاری قرار دهید. از قدرت ابزارهای دیجیتال برای تمرین و بررسی استفاده کنید.


گرامر چه نقشی در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

گرامر رشد روانی را بهبود می‌بخشد. وقتی فردی گرامر را یاد گرفته باشد، برای آن شخص آسان‌تر خواهد بود که بداند چگونه ایده‌ها را بدون مشکل در ذهن خود سازمان‌دهی و بیان کند. درنتیجه، آن‌ها می‌توانند زبان را روان‌تر صحبت کنند، بخوانند و بنویسند.پکیج آموزش زبان انگلیسی؟پکیج آموزش زبان انگلیسی

بخش عمده پکیج‌های یادگیری زبان انگلیسی شامل فیلم‌های آموزش زبان انگلیسی بوده که در آن یک معلم یا مدرس مباحث مختلف را بیان می‌کند. در کنار این‌ها برخی پکیج‌ها کتاب‌های درسی، نرم‌افزارهای آموزشی، فلش کارت و بسیاری از منابع آموزشی را نیز شامل می‌شوند.


بهترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی چیست؟

یکی از بهترین راه‌های شناخت پکیج‌های آموزشی مناسب توجه به دیدگاه‌های بقیه‌ی زبان‌آموزان است. شما به‌راحتی می‌توانید با بررسی نظرات زبان‌آموزان شرکت‌کننده نسبت به این پکیج‌ها نقاط قوت و ضعف آن‌ها را پیدا کنید و در صورت تطابق آن‌ها با نیازهای شخصی خودتان نسبت به تهیه هرکدام از پکیج‌های آموزش زبان وکب استارتر اقدام نمایید.


دوره آموزش زبان انگلیسی


برای یادگیری زبان انگلیسی هزاران راه هست. یکی از روش‌های پرطرفدار مطالعه کتاب‌ها یا دوره‌های زبان انگلیسی به‌صورت خود خوان است. در این روش زبان‌آموزی، آموزش با تهیه منابع مختلف به‌صورت شخصی اقدام به یادگیری کرده و در مسیر یادگیری با تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی یا فایل صوتی زبان مهارت شنیداری (listening) نیز کسب می‌کند. آموزش زبان انگلیسی در این روش خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد. مورد اول هزینه کمتر این روش نسبت به شرکت در دوره‌های آموزشی بوده که برای افراد اهمیت بالایی دارد. مورد دوم عدم نیاز به مراجعه حضوری و محدود نبودن زمان یادگیری است؛ اما یکی از معایب یادگیری خود خوان عدم تقویت مهارت مکالمه است. به دلیل اینکه زبان‌آموز در طول یادگیری امکان شکل‌گیری مکالمه را ندارد در آینده ممکن است در بحث مکالمه با مشکل مواجه شود.


کلاس‌های حضوری یا آنلاین زبان انگلیسی


روش دوم شرکت در کلاس‌های حضوری یا آنلاین است. شرکت در کلاس‌های حضوری به‌صورت انفرادی یا عمومی از گذشته تا الآن طرفداران زیادی داشته و یکی از روش‌های رایج آموزش انگلیسی بوده است. در این روش به دلیل ارتباط مستقیم معلم با هر زبان‌آموز و شکل‌گیری مکالمات مختلف، مهارت‌های اصلی در کنار یکدیگر رشد می‌کنند و همچنین خستگی ناشی از یادگیری خود خوان را به همراه ندارد. کلاس‌های آنلاین نیز که اخیراً طرفداران زیادی پیداکرده مشابه کلاس‌های حضوری در زمان مشخصی برگزارشده و اصلاً مهم نیست که در چه مکانی هستید.


زبان انگلیسی به‌عنوان یک دوره چیست؟

دوره زبان انگلیسی چیست؟


 یک دوره زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم به افراد یاد می‌دهد که به زبان انگلیسی صحبت کنند، بخوانند و بنویسند و اغلب تمایل دارند اطلاعاتی در مورد مؤلفه‌های فرهنگی کشورهای انگلیسی‌زبان ارائه دهند.


دوره مقدماتی زبان انگلیسی چیست؟

اهداف دوره زبان انگلیسی مبتدی:

کلمات کلیدی، برخی عبارات، دستورات ساده و جملات کوتاه را در مکالمات ساده درک کنید. یک متن ساده که مربوط به زندگی روزمره و تجربه است را بخوانید. موضوعات شامل رویدادهای معمول، توصیف افراد، مکان‌ها و چیزها و دستورالعمل‌های ساده و غیره است.کدام دوره برای زبان انگلیسی بهتر است؟

6 تا از بهترین دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی • Udemy. English for Beginners: Intensive Spoken English Course
 • Coursera. English for Career Development
 • Coursera. Speak English Professionally: In Person, Online, and On the Phone
 • Coursera
 • Alison
 • Perfectly Spoken


دوره آموزش زبان انگلیسی وکب استارتر هم برای ایرانیاین عزیز قابل استفاده است.

کلاس آموزش زبان انگلیسی

کلاس زبان

کلاس آموزش زبان چیست؟

این یک روش جدید برای به فعلیت رساندن روش‌های تدریس شما و کمک به توسعه ظرفیت‌های زبانی دانش‌آموزان شما است که امروزه موردنیاز است. این دوره روشی سرگرم‌کننده برای آموزش گرامر، ارائه واژگان جدید و ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان به‌منظور علاقه‌مند کردن آن‌ها به یادگیری یک زبان خارجی را به شما نشان می‌دهد.


چگونه کلاس انگلیسی را شروع کنم؟


7 نکته برای آموزش زبان انگلیسی به مبتدیان

 1. دستورالعمل‌ها را واضح و ساده نگه دارید.
 2. بگذارید اول گوش کنند.
 3. مته، تکرار، مته، تکرار، مته.
 4. زبان کلاس را زودتر ایجاد کنید.
 5. از فرازبان پرهیز کنید.
 6. فراموش نکنید که دانش‌آموزان شما به زبان (زبان) خود مسلط هستند.
 7. خوب آماده شوید، زیاد آماده شوید، آن‌ها را به صحبت ادامه دهید.


در کلاس زبان انگلیسی چه می‌آموزید؟

ازآنجایی‌که انگلیسی بر خواندن و نوشتن تأکید دارد، اگر کلاس انگلیسی را جدی بگیرید، دایره لغات و درک گرامر انگلیسی شما بهبود می‌یابد. هرچه کلمات بیشتری در دسترس داشته باشید و راحت‌تر از آن‌ها در جملات استفاده کنید، راحت‌تر می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.


آموزش زبان انگلیسی رایگان


ABCYa

این یک وب‌سایت برای کودکان است، اما چه کسی می‌گوید که بزرگ‌سالان نیز نمی‌توانند از آن استفاده کنند؟ این سایت شامل بازی‌های آموزشی است که بر اساس سطح پایه، از 1 تا 5 سازمان‌دهی شده‌اند و به‌ویژه برای املا و صدا و صدا خوب است. بازی‌هایی برای تمرین حروف صدادار، حروف بزرگ و کوچک، کلمات دید Dolch، مترادف‌ها و متضادها و موارد دیگر وجود دارد.


فعالیت برای دانشجویان ESL

تمرین گرامر و واژگان برای همه سطوح، ازجمله بسیاری از آزمون‌های دوزبانه برای مبتدیان. همچنین شامل پیوندی برای معلمان، با سؤالات مکالمه، بازی‌ها و بسیاری از ایده‌های دیگر برای استفاده در کلاس درس است.


بی‌بی‌سی آموزش زبان انگلیسی

مجموعه‌ای از فعالیت‌های فوق‌العاده برای تمرین، برخی از آن‌ها مربوط به رویدادهای جاری است. شامل فیلم‌ها، آزمون‌ها، تمرین واژگان، اصطلاحات، جدول‌های متقاطع و موارد دیگر می‌شود، اگرچه همه با لهجه انگلیسی.


کافه دیو ESL

انجمنی برای معلمان و دانش‌آموزان ESL در سراسر جهان. شامل آزمون‌ها، توضیحات گرامری و انجمن‌های بحث برای دانش‌آموزان است. برای معلمان، شامل ایده‌های کلاس درس در مورد همه موضوعات و همچنین انجمن‌های گفتگو است.


Duolingo

دوره‌های رایگان انگلیسی برای سخنرانان عربی، چینی، چکی، فرانسوی، آلمانی، یونانی، هندی، مجارستانی، اندونزیایی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، رومانیایی، روسی، اسپانیایی، تایلندی، ترکی، اوکراینی و ویتنامی. از سطح پایه شروع کنید یا برای رفتن به سطوح بالاتر در آزمون شرکت کنید. واژگان و گرامر را با درس‌های کوتاهی که مانند بازی کردن است تمرین کنید. شما باید با یک آدرس ایمیل یا یک حساب فیس‌بوک ثبت‌نام کنید.


دنیای آسان انگلیسی

یک وب‌سایت جذاب و کاربرپسند شامل دستور زبان، تلفظ، تمرین خواندن و گوش دادن و فرهنگ لغت تصویری تعاملی.


بیت‌های ESL

کتاب‌های صوتی، داستان‌های خبری، داستان‌های کوتاه، آهنگ‌ها و نمایش‌های رادیویی. بین سرعت گوش دادن سریع‌تر یا کندتر انتخاب کنید و همراه با متون داستان‌ها و آهنگ‌ها بخوانید. برای زبان‌آموزان متوسط و پیشرفته.


GCF Learn Free

سایتی با طراحی خوب با آموزش‌های تعاملی برای همه‌چیز، از کار با دستگاه خودپرداز گرفته تا خواندن برچسب مواد غذایی. این پیوند شمارا به بخش خواندن می‌برد که دارای منابعی برای زبان‌آموزان انگلیسی نیز هست، ازجمله داستان‌هایی برای گوش دادن و خواندن و فرهنگ‌های تصویری.


راهنمای زبان

این یک فرهنگ لغت تصویری آنلاین است که همه‌چیز از الفبا گرفته تا قسمت‌های بدن و حیوانات مزرعه دارد.


آموزش شکلات

تمرینات واژگانی که بر اساس موضوع سازمان‌دهی شده‌اند.


خیلی چیزها

این وب‌سایت شامل آزمون‌های تطبیقی، بازی‌های کلمات، جورچین‌های کلمات، ضرب‌المثل‌ها، عبارات عامیانه، آناگرام‌ها، تولیدکننده جملات تصادفی و سایر فعالیت‌های یادگیری زبان به کمک رایانه است. این سایت همچنین دارای یک صفحه ویژه در مورد تلفظ، ازجمله تمرین با حداقل جفت است. نه شیک‌ترین یا زیباترین وب‌سایت، اما با تعداد زیادی برای دیدن و استفاده و بدون تبلیغات.


انتشارات دانشگاه آکسفورد

این سایت از انتشارات دانشگاه آکسفورد دارای فعالیت‌هایی برای تمرین املا، گرامر، تلفظ و گوش دادن است. پیمایش کمی دشوار است، بنابراین برای زبان‌آموزان پیشرفته و کاربران باهوش اینترنت مناسب‌تر است.


تلویزیون 411

این سایت شامل ویدیوهایی با سخنرانان بومی است که مفاهیم کلیدی خواندن مانند خواندن انتقادی، خلاصه‌نویسی و اسکن و مهارت‌های زندگی کلیدی مانند امضای قرارداد اجاره و خواندن برچسب دارو را توضیح می‌دهند. در ادامه هر ویدیو یک مسابقه درک مطلب وجود دارد. برای درس خواندن، نوشتن، واژگان و امور مالی، روی زبانه‌های آبی‌رنگ در بالای سرنخ کلیک کنید.


بازی‌های سرگرمی سرمایه‌گذاری

ابزار تکمیلی آنلاین سری کتاب‌های درسی Ventures برای تمرین واژگان و دستور زبان در زمینه‌های مبتنی بر موضوع.


صدای آمریکا انگلیسی

منبع اخبار و اطلاعات چندرسانه‌ای برای میلیون‌ها زبان‌آموز انگلیسی در سراسر جهان.


WeSpeak NYC

We Speak NYC (قبلاً We Are New York) برنامه آموزش زبان انگلیسی شهر است. این آموزش‌های متمرکز بر مدنی را از طریق فیلم‌ها، مطالب وب و چاپی و کلاس‌های اجتماعی رایگان در هر پنج بخش ارائه می‌دهد.


همچنین، برای دارندگان کارت NYPL، به یاد داشته باشید که Mango Languages از طریق کتابخانه در دسترس شما است. دروس ESL برای عربی، کانتونی، ماندارین، فرانسوی، آلمانی، یونانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، پرتغالی برزیلی، لهستانی، روسی، اسپانیایی، ترکی و ویتنامی صحبت می‌کند. (برای اولین بار کاربران باید برای دسترسی به زبان‌های مانگو یک نمایه ایجاد کنند.)


آموزش زبان انگلیسی کودکان

چگونه آموزش زبان انگلیسی را به فرزندانم در خانه شروع کنم؟

بسیاری از والدین دوست دارند در خانه به فرزندان خود انگلیسی آموزش دهند، اما نمی‌دانند چگونه شروع کنند. مهم نیست که انگلیسی شما کامل نباشد. مهم‌ترین چیز این است که شما مشتاق باشید و فرزندانتان را تشویق و تحسین کنید. کودک شما اشتیاق شما به زبان را درک خواهد کرد. اگر فرزندتان بلافاصله شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی نکرد، نگران نباشید. آن‌ها برای جذب زبان به زمان معینی نیاز دارند. صبور باشید و آن‌ها در زمان خود شروع به صحبت انگلیسی خواهند کرد.


ایجاد یک روال

یک برنامه روتین برای وقت انگلیسی خود در خانه تنظیم کنید. بهتر است جلسات کوتاه و مکرر داشته باشید تا جلسات طولانی و نادر. پانزده دقیقه برای کودکان بسیار کوچک کافی است. با بزرگ‌تر شدن فرزندتان و افزایش تمرکز او می‌توانید به‌تدریج جلسات را طولانی‌تر کنید. فعالیت‌ها را کوتاه و متنوع نگه دارید تا توجه فرزندتان را به خود جلب کنید.


سعی کنید فعالیت‌های خاصی را هرروز در زمان مشخصی انجام دهید. کودکان زمانی احساس راحتی و اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌کنند که بدانند چه انتظاری دارند. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید هرروز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید یا قبل از خواب با فرزندان خود یک داستان انگلیسی بخوانید. اگر فضایی در خانه دارید، می‌توانید یک‌گوشه انگلیسی ایجاد کنید که در آن هر چیزی را که به انگلیسی مرتبط است، به‌عنوان‌مثال کتاب، بازی، دی‌وی‌دی یا چیزهایی که فرزندانتان ساخته‌اند، متصل نگه دارید. تکرار ضروری است - کودکان اغلب نیاز دارند تا کلمات و عبارات را بارها بشنوند قبل از اینکه احساس کنند خودشان آماده تولید آن‌ها هستند.


بازی کردن

بچه‌ها وقتی در حال تفریح هستند به‌طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلش کارت‌ها راه بسیار خوبی برای آموزش و اصلاح واژگان هستند و بازی‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با فلش کارت‌ها مانند حافظه، بازی کیم، اسنپ یا شاد خانواده بازی کنید.


می‌توانید فلش کارت‌های قابل دانلود رایگان در مورد طیف وسیعی از موضوعات را در وب‌سایت ما پیدا کنید.


انواع بازی‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با کودکان خود انجام دهید تا به آن‌ها در تمرین انگلیسی کمک کنید.


بازی‌های اکشن – برای مثال سایمون می‌گوید، Charades، Mr Wolf ساعت چند است؟

بازی‌های رومیزی – مار و نردبان، سایر بازی‌های سنتی

بازی‌های کلمه‌ای - به‌عنوان‌مثال من جاسوسی می‌کنم، جلاد

بازی‌های آنلاین – می‌توانید زمان انگلیسی خود را با یک بازی آنلاین از LearnEnglish Kids به پایان برسانید.


استفاده از موقعیت‌های روزمره

مزیت آموزش زبان انگلیسی در خانه این است که می‌توانید از موقعیت‌های روزمره و اشیاء واقعی در اطراف خانه برای تمرین زبان به‌طور طبیعی و در زمینه استفاده کنید. مثلاً:


زمانی که فرزندتان در حال لباس پوشیدن است، یا زمانی که لباس‌های شسته شده را مرتب می‌کنید، درباره لباس‌ها صحبت کنید ("بیا جوراب آبی خود را بپوشیم "، "این تی‌شرت بابا است " و غیره).

وقتی به فرزندتان کمک می‌کنید تا اتاق‌خوابش را مرتب کند، واژگان اسباب‌بازی‌ها و مبلمان را تمرین کنید ("بیا خرس عروسکی خود را روی تخت بگذاریم!"، "ماشین آبی کجاست؟").

وقتی در حال آشپزی یا خرید هستید، واژگان غذا را آموزش دهید. وقتی به سوپرمارکت می‌روید، فهرستی از چیزهایی که باید پیدا کند به فرزندتان بدهید (از تصاویر یا کلمات بسته به سن او استفاده کنید). وقتی خرید را در خانه کنار می‌گذارید، دایره لغات را اصلاح کنید.


استفاده از داستان‌ها

بچه‌های کوچک‌تر عاشق کتاب‌هایی با رنگ‌های روشن و تصاویر جذاب هستند. به تصاویر باهم نگاه کنید و کلمات را همان‌طور که به تصاویر اشاره می‌کنید بیان کنید. بعداً می‌توانید از فرزندتان بخواهید که به چیزهای مختلفی اشاره کند، مثلاً. «گربه کجاست؟» پس از مدتی آن‌ها را تشویق کنید که کلمات را با پرسیدن «این چیست؟» به زبان بیاورند، گوش دادن به داستان‌ها کودک شمارا به صداها و ریتم‌های انگلیسی عادت می‌دهد.


داستان‌های متحرک در LearnEnglish Kids یک‌راه عالی برای کودکان برای توسعه مهارت‌های شنیداری و خواندن است. بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند فعالیت‌های دانلودی همراه را برای بررسی درک کامل انجام دهند.


استفاده از آهنگ‌ها

آهنگ‌ها روشی واقعاً مؤثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگ‌های اکشن مخصوصاً برای کودکان بسیار خردسال خوب هستند، زیرا حتی اگر هنوز قادر به خواندن آهنگ نباشند، می‌توانند به آن بپیوندند. اعمال اغلب معنای کلمات را در آهنگ نشان می‌دهد.


آهنگ‌های سرگرم‌کننده و متحرک زیادی در LearnEnglish Kids وجود دارد که می‌توانید با فرزندان خود به آن‌ها گوش دهید.


آموزش گرامر


در مورد کودکان کوچک‌تر، نیازی به آموزش صریح قواعد گرامری وجود ندارد، بلکه آن‌ها را به شنیدن و استفاده از ساختارهای دستوری مختلف در زمینه عادت دهید، به‌عنوان‌مثال وقتی در مورد ظاهر شخصی صحبت می‌کنید، "دارم " یا "باید/باید " وقتی در مورد قوانین مدرسه خود صحبت می‌کنند. شنیدن گرامر مورداستفاده در زمینه از سنین پایین به کودک شما کمک می‌کند تا در سنین بالاتر از آن به‌طور طبیعی و درست استفاده کند.


برای کودکان بزرگ‌تر، می‌توانید از بخش تمرین گرامر در LearnEnglish Kids استفاده کنید. ویدئوها، آزمون‌ها و بازی‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند تا به روشی سرگرم‌کننده و آرام یاد بگیرند.


آموزش دادن به خواهر و برادر یا سایر اعضای خانواده برای کودکان بزرگ‌تر می‌تواند بسیار مفید باشد. توضیح نحوه استفاده از گرامر به دیگران به شما کمک می‌کند تا خودتان بر آن مسلط شوید.


کدام کلمات و عبارات را ابتدا باید آموزش دهم؟

علایق و شخصیت فرزندتان را هنگام تصمیم‌گیری در مورد آموزش در نظر بگیرید و اجازه دهید فرزندتان در انتخاب به شما کمک کند. ممکن است بخواهید با برخی از این موضوعات شروع کنید:


اعداد (1-10؛ 10-20؛ 20-100)

رنگ‌ها

صفت‌ها (به‌عنوان‌مثال بزرگ، کوچک، بلند، خوشحال، غمگین، خسته)

بدن

اسباب‌بازی‌ها

لباس‌ها

حیوانات (به‌عنوان‌مثال حیوانات خانگی، حیوانات مزرعه، حیوانات وحشی)

غذا

در LearnEnglish Kids می‌توانید فعالیت‌های سرگرم‌کننده زیادی در مورد طیف وسیعی از موضوعات پیدا کنید.


همچنین برای کودک شما مهم است که به زبان انگلیسی "زمان انگلیسی " عادت کند، بنابراین هر بار از عبارات یکسانی با کودک خود استفاده کنید، به‌عنوان‌مثال. «زمان انگلیسی است! بیا بشینیم امروز با کدام آهنگ شروع کنیم؟» کودکان به‌زودی عباراتی مانند لطفاً را انتخاب خواهند کرد. متشکرم؛ آیا می‌توانم …؟ کجاست …؟ اشاره به …؛ این چه رنگی است؟ این… من دوست دارم …؛ دوست ندارم…


رویکرد شما هر چه باشد، مهم‌ترین چیز آرامش، تفریح و تبدیل کردن یادگیری زبان انگلیسی به تجربه‌ای لذت‌بخش برای شما و فرزندتان است.


آموزش زبان انگلیسی مکالمه آپارات را هم ببینید!


دانش‌آموز به کارگردانی: دانش‌آموز انتخاب موضوعات

چیزهای کمی وجود دارد که ناراحت‌کننده‌تر از گفتگو با موضوعی باشید که به‌شدت از آن متنفر هستید یا چیزی برای گفتن ندارید. اکثر افراد بومی زبان در اسرع وقت خود را از چنین مکالماتی معذور خواهند کرد. معلمان باید نسبت به تعیین موضوعات بحث‌برانگیز مانند قانونی بودن سقط‌جنین یا ازدواج هم‌جنس‌گرا بدون سنجیدن فضای کلاس و داشتن ایده‌ای از میزان استقبال دانش‌آموزان از چنین موضوعاتی محتاط باشند. برخی از کلاس‌ها کاملاً قادر به برگزاری یک مکالمه بالغ در مورد این موضوعات هستند، برخی دیگر به زبان و مهارت‌های بین فرهنگی و بین فردی آن‌ها بستگی ندارد. معلمان باید این سؤال را از خود بپرسند: آیا دانش‌آموزان من قادرند به صحبت‌های همسالان خود در مورد موضوع گوش دهند، بدون اینکه عصبانی شوند؟ آیا آن‌ها می‌توانند نظرات خود را بدون خجالت بی‌مورد مطرح کنند؟ یکی از راه‌های دور زدن این نگرانی این است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهیم تا موضوعات خود را برای استفاده در طول دوره ارائه کنند. از آن‌ها بخواهید به‌صورت گروهی کار کنند، موضوعات موردتوافق را روی کارت‌های فهرست بنویسند و آن‌ها را جمع‌آوری کنند. لزومی ندارد که آن‌ها موضوعات "دانشگاهی " مانند اعتبار گرمایش جهانی باشند، اما تقریباً هر چیزی که دانش‌آموزان به آن علاقه دارند و می‌توانند برای مدت طولانی در مورد آن بحث کنند، مانند موسیقی موردعلاقه. یک جلسه کلاس یا بخشی از یک جلسه در موضوعات طوفان فکری احتمالاً موضوعات کافی برای این ترم را به همراه خواهد داشت و مدرس فقط می‌تواند یک کارت شاخص بکشد تا در زمان بحث از آن استفاده کند. انجام یک بازی مکالمه می‌تواند یک فعالیت عالی برای کمک به دانش‌آموزان باشد.


کار گروهی/جفتی کوچک

مکالمه در گروه‌های کوچک و نه بزرگ اتفاق می‌افتد. کار کردن دانش‌آموزان در گروه‌های کوچک یا دوتایی معمولاً به دلایل متعددی سازنده‌تر است: دانش‌آموزان اگر در مقابل یک گروه کوچک به‌جای بزرگ «اجرای» کنند، کمتر خودآگاه هستند و شانس بیشتری برای صحبت در گروه کوچک‌تر دارند. گروه علاوه بر این، مکالمات معمولاً در گروه‌های کوچک‌تر اتفاق می‌افتد، همان‌طور که هر مهمانی یا جلسه‌ای نشان می‌دهد - افراد در گروه‌های کوچک جمع می‌شوند تا در صورت فرصت صحبت کنند. اختصاص دادن زمان منظم برای دانش‌آموزان برای ورود به گروه‌ها برای بحث به آن‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های مکالمه خود را توسعه دهند.


مزایای کار گروهی دانش‌آموزان

کار گروهی به روش‌های مختلفی به دانش‌آموزان کمک می‌کند:


 • کار در گروه یک تجربه یادگیری عملی را فراهم می‌کند.
 • به بهبود واژگان کمک می‌کند.
 • به ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان کمک می‌کند.
 • به توسعه مهارت‌های ارتباطی قوی‌تر کمک می‌کند.
 • دانش‌آموزان می‌توانند نظرات و دیدگاه‌های مختلف را به اشتراک بگذارند.
 • دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا با مشکلات دشوارتر مقابله کنند.
 • نقش‌ها و مسئولیت‌ها را می‌توان به‌صورت گروهی تعیین کرد.
 • دانش‌آموزان می‌توانند دانش و مهارت‌های خود را باهم ترکیب کنند.
 • توانایی حل اختلافات را تشویق می‌کند.
 • این به ایجاد هویت مشترک با سایر اعضای گروه کمک می‌کند.
 • این به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا صداها و دیدگاه‌های خود را در رابطه باهمسالان خود توسعه دهند.
 • این به شما به‌عنوان یک معلم کمک می‌کند تا مشاهده کنید که دانش‌آموزان چگونه باهم کار می‌کنند و بهبود می‌یابند.

فعالیت‌های مناسب زیادی برای کار گروهی وجود دارد.


دانش‌آموزان را تشویق کنید تا شرکای خود را چرخش کنند.

برخی از معلمان شرکای مکالمه یا گروه‌هایی را برای این ترم تعیین می‌کنند و این مزیت‌هایی دارد، مثلاً دانش‌آموزان از این طریق یکدیگر را بهتر می‌شناسند و در صورت درخواست می‌توانند به‌سرعت وارد گروه‌های خود شوند و انتقال را تسهیل کنند. بااین‌حال، ممکن است هرچند هفته یک‌بار، شرکا یا گروه‌های گه گاهی، مزایایی نیز داشته باشند. به‌این‌ترتیب، دانش‌آموزان باهمسالان خود بیشتر آشنا می‌شوند و در معرض ایده‌های بیشتری قرار می‌گیرند و درعین‌حال ساختاری را دارند که با داشتن یک گروه پایدار برای مدتی مشخص است.راهبردها را به دانش‌آموزان آموزش دهید.

اغلب اوقات، حتی بین افراد بومی صحبت می‌شود زیرا شرکت‌کنندگان استراتژی‌های مکالمه را نمی‌دانند. علاوه بر این، بین مکالمه روزمره و مکالمه دانشگاهی تفاوت وجود دارد. بسیاری از دانش‌آموزان ما، اگرنه همه، می‌توانند یک مکالمه روزمره را بدون مشکل انجام دهند: «برای شام چه می‌خواهی؟» "نمی‌دونم. پیتزا؟ مرغ؟ چه چیزی می‌خواهید؟" بیشتر "مکالمه " روزانه ما در مبادلاتی مانند این جریان دارد و به استراتژی‌های کمی نیاز دارد؛ اما برای مثال، برای داشتن یک "مکالمه " واقعی در مورد موضوع انتخاب غذا، طرفین مکالمه باید راهبردهای مختلفی را برای معرفی موضوع، جلب نظر یکدیگر، درخواست نظر، پیشبرد نظر خود، استفاده از مثال‌ها و غیره بدانند. به‌پیش.


آموزش لغاتلغات انگلیسی کارها

ابتدایی به نظر می‌رسد، اما اغلب فراموش می‌شود که دانش‌آموزان ممکن است در آن شرکت نکنند، زیرا آن‌ها به‌سادگی واژگان لازم برای ورود به یک مکالمه خاص را ندارند. معرفی چند عبارات کلیدی و کلمات مرتبط با موضوع به این امر کمک می‌کند. به‌عنوان‌مثال، در مورد انواع مختلف تعطیلات امروز، دانش‌آموزان باید کلماتی مانند "کاندو "، "سهم زمانی "، "هتل "، "متل "، "اقامت طولانی‌مدت "، "کلاس تجاری " و "مربی " را یاد بگیرند.


مهارت‌های مکالمه رسمی و غیررسمی را آموزش دهید.

راهبردهای خاصی برای ورود، گسترش و پایان دادن به مکالمات به‌صورت رسمی و غیررسمی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، با "هی، دیانا! تعطیلات شما در هاوایی چگونه بود؟ من به دایانا اشاره می‌کنم که می‌خواهم یک گفتگوی غیررسمی و احتمالاً کوتاه در مورد موضوع تعطیلات او باز کنم که ممکن است کمی به تعطیلات و تعطیلات من به‌طورکلی ادامه یابد. بااین‌حال، با «نظر شما در مورد چگونگی تعطیلات امروز چیست؟ آیا حتی نسبت به ده سال پیش کمی تغییر نکرده است؟» من نوع دیگری از مکالمه را نشان می‌دهم - عمیق‌تر و تحلیلی‌تر ازآنجایی‌که شرکت‌کنندگان در گفتگو انواع مختلف تعطیلات را در نظر می‌گیرند و بیشتر دانشگاهی. دانستن این راهکارها برای انواع مختلف مکالمه به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا از سردرگمی و حتی مزاحمت دوری کنند و در انواع مکالمات تجربه کسب کنند.


درجه مشارکت و درک مکالمه. ارزیابی غیررسمی

ازآنجایی‌که تمرکز آموزش و خود مکالمه، به‌جای صحت، بر انتقال معناست، دانش‌آموزان باید عمدتاً به‌صورت غیررسمی ارزیابی شوند. مربی می‌تواند در کلاس قدم بزند، در گفتگو بنشیند و از این طریق در مورد میزان مشارکت هر دانش‌آموز ایده بگیرد. همچنین می‌توان از دانش‌آموزان خواست که در مقابل معلم یا کلاس مکالمه‌ای داشته باشند و با عنوانی در مورد میزان پاسخگویی و پیشبرد موضوعات، استفاده از استراتژی‌ها و واژگان و غیره ارزیابی شوند. درنهایت، آزمون‌ها و آزمون‌های رسمی‌تر نیز می‌توانند به شکل گوش دادن به مکالمات نواری و پاسخ به سؤالاتی در مورد موضوع، واژگان، پاسخ‌ها، استراتژی‌ها و غیره ارائه شوند.


آموزش زبان انگلیسی سریع

انگلیسی یک زبان سرگرم‌کننده برای یادگیری است (در اینجا 9 دلیل وجود دارد) و حتی باوجوداینکه یادگیری آن یک زبان در دسترس و نسبتاً آسان در نظر گرفته می‌شود، با 750000 کلمه و املا که می‌تواند حتی ماهرترین زبان‌آموز را هم از بین ببرد، یادگیری سریع انگلیسی می‌تواند غیرممکن به نظر می‌رسد اما من اینجا هستم تا به شما بگویم که این‌طور نیست - تا زمانی که استراتژی درستی داشته باشید.


نکات مهم ما در مورد چگونگی یادگیری سریع انگلیسی:


1. هر چیزی که به دستتان می‌رسد را بخوانید.

ادبیات کلاسیک، جلد شومیز، روزنامه‌ها، وب‌سایت‌ها، ایمیل‌ها، خوراک رسانه‌های اجتماعی، جعبه‌های غلات: اگر به زبان انگلیسی است، آن را بخوانید. چرا؟ خوب، این محتوا مملو از واژگان شاداب جدید و همچنین مقدار مناسبی است که قبلاً می‌دانید. این به شما کمک می‌کند تا به‌سرعت پیشرفت کنید، زیرا قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته‌شده مثال‌های جدیدی در زمینه به شما می‌دهد، بنابراین آن کلمات را در ذهن شما تقویت می‌کند. از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای ایجاد زرادخانه واژگان شما ضروری است، به‌ویژه در زبانی مانند انگلیسی با کلمات بسیار زیاد! بااین‌حال، فقط بخوانید و ادامه ندهید – در مرحله بعد، باید…


2. فعالانه از واژگان جدید یادداشت کنید.

این نکته به دلایل خوبی یک نکته کلاسیک است: کار می‌کند! هنگام یادگیری، ما اغلب از یک کلمه جدید آن‌قدر لذت می‌بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می‌رسد؛ اما به ما اعتماد کنید، همه‌چیز در اولین بار نمی‌چسبد. برای مبارزه با این، عادت به حمل یک نوت بوک بد بو یا استفاده از ابزاری مانند Evernote کنید. هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می‌شنوید یا می‌خوانید، آن را در متن بنویسید: یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن. این باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود، زیرا دیگر به آن کلمه بازنمی‌گردید و از خود نمی‌پرسید: "این کلمه/عبار دوباره چه معنایی داشت؟"


3. با انسان‌های زنده واقعی صحبت کنید.

اگر برای برقراری ارتباط نیست زبان برای چیست؟ مطمئناً، ما انسان‌ها در برقراری ارتباط بدون باز کردن دهان متخصص شده‌ایم - با تشکر از Whatsapp! - اما هنگامی‌که فشار برای هل دادن می‌آید، درست است که صحبت کردن به یک زبان کمک می‌کند خیلی بهتر از خواندن یا نوشتن آن در ذهن شما بماند. فقط به این فکر کنید که چند بار شنیده‌اید که مردم می‌گویند "می‌فهمند، اما نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند." بسیاری از انگلیسی‌زبانان بالقوه، صحبت کردن را به یک مانع عظیم غیرقابل‌عبور تبدیل کرده‌اند که فقط به روان کردن آن‌ها کمک می‌کند. این‌طوری نباش برای تبادل زبان غیررسمی به دنبال سخنرانان بومی باشید، در یک دوره ثبت‌نام کنید، یا در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید.


4. مشترک شدن در پادکست‌ها یا کانال‌های یوتیوب (به زبان انگلیسی)

مثل طنز؟ سیاست؟ وبلاگ نویسی؟ آشپزی؟ با موضوعاتی که هر علاقه قابل‌تصوری را پوشش می‌دهد، یک پادکست انگلیسی‌زبان یا کانال یوتیوب برای شما وجود دارد. مشترک تعداد کمی شوید و در حین رانندگی گوش دهید یا در طول رفت‌وآمد به مدرسه یا محل کار تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است لهجه‌های بومی برای شما دشوار باشد، اما به آن پایبند باشید و به‌زودی آنچه را می‌شنوید درک خواهید کرد (و همچنین بسیاری از لغات جدید را از زبان مادری یاد می‌گیرید!)


5. به خارج از کشور بروید.

اگر راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی نسبت به غرق شدن در آن در حین زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان وجود دارد، ما دوست داریم بدانیم! بر کسی پوشیده نیست که انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان در جهان است و با فهرست طولانی از کشورها برای انتخاب، می‌توانید محیط آموزشی ایده آل خود را بر اساس نیمکره، آب‌وهوا یا شهر موردعلاقه خود انتخاب کنید. استرالیا، نیوزلند، بریتانیا، ایالات‌متحده، کانادا و آفریقای جنوبی را در نظر بگیرید تا چند مورد را نام ببرید!


6. از دوستان خود استفاده کنید.

آیا دوستانی دارید که به زبان انگلیسی آنلاین ارسال کنند؟ آن‌ها را در فید خبری خود پنهان نکنید: مواردی را که آن‌ها به اشتراک می‌گذارند اسکن کنید و متعهد شوید که هرروز یک یا دو مورد را کاوش کنید. آن‌ها ممکن است اخبار یا مقالات مجله، ویدئوها، گفتگوها، پست‌های وبلاگ، آهنگ‌ها یا هر چیز دیگری باشند: اگر به زبان انگلیسی باشد و موضوع موردعلاقه شما باشد، مفید خواهد بود!


7. سؤالات زیادی بپرسید.

کنجکاوی ممکن است گربه را کشته باشد، اما زبان‌آموز را نیز به سمت روانی سوق داد! با یادگیری زبان انگلیسی، به‌زودی کوهی از سؤالات را جمع‌آوری خواهید کرد. روی شک‌های خود ننشینید - کنجکاو باشید و آن‌ها را حل کنید! اگر در دوره‌ای ثبت‌نام کرده‌اید، از معلم خود بپرسید (بالاخره برای آن حضور دارند)؛ اما اگر به‌تنهایی یاد می‌گیرید، نگران نباشید: پاسخ‌ها را در وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌های زبان بیابید، از زبان‌آموزان دیگر بپرسید یا از طریق انجمن‌ها بخوانید. از این کار خوشحال خواهید شد!


8. از ستاره‌ها پیشی بگیرید.

یادگیری خود را با انتخاب یک بازیگر یا خواننده انگلیسی‌زبان بومی که دوست دارید ترکیب کنید. اکنون، آنلاین شوید، مجموعه‌ای از مصاحبه‌هایی را که آن‌ها انجام داده‌اند پیدا کنید - و آن‌ها را تماشا کنید! یک‌بار برای اصل نگاه کنید، سپس دوباره، زمانی را برای یادداشت عبارات و کلمات جالبی که می‌شنوید اختصاص دهید. کلمات عامیانه، داستان‌ها، طنز و حکایت‌هایی که از این مصاحبه‌ها بیرون می‌آیند مطمئناً به شما کمک می‌کنند تا با آن‌ها کار کنید!9. با آنچه واقعاً نیاز دارید شروع کنید.

اگر دائماً انگیزه‌های یادگیری خود را به خود یادآوری کنید، احتمالاً مطالعات انگلیسی شما بسیار سریع‌تر پیش می‌رود. آیا قصد تبادل تحصیلی دارید؟ سپس، روی واژگان مرتبط با مطالعات خود تمرکز کنید. اجلاس خارج از کشور دارید؟ شروع‌کننده‌های مکالمه را برای استفاده با سایر شرکت‌کنندگان استفاده کنید. رفتن به یک سال فاصله؟ به نظر می‌رسد واژگان سفر و گردشگری راهنمای شما خواهد بود. اگر به‌سادگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید به این امید که به‌طور جادویی همه‌چیز و همه‌چیز را به‌یک‌باره یاد بگیرید، احتمالاً درنهایت گیج و فرسوده خواهید شد؛ که ما را به …


10. درحالی‌که پایین هستید به خودتان لگد نزنید.

هنگامی‌که احساس می‌کنید در حال ایجاد زمینه نیستید - که برای همه زبان‌آموزان در برخی مواقع اتفاق می‌افتد - نگویید: "من انگلیسی صحبت نمی‌کنم " یا "من هرگز این را نخواهم فهمید." درواقع آن عبارات را از دایره لغات خود ممنوع کنید! آن‌ها فقط درک شمارا از پیشرفتی که دارید محو می‌کنند و شمارا متقاعد می‌کنند که رؤیاهای شما برای صحبت کردن به زبان انگلیسی غیرممکن است. به‌جای آن، بگویید: «من هرروز دارم انگلیسی یاد می‌گیرم و پیشرفت می‌کنم»، «همیشه آسان نیست، اما ارزشش را دارد»، «من خیلی بهتر از شش ماه پیش هستم» و عبارات دیگری برای یادآوری تصویر بزرگ


فیلم آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان با فیلم

فیلم‌ها/نمایش‌های تلویزیونی منبع خوبی برای زبان انگلیسی «زندگی واقعی» هستند و تصاویر به کودک شما کمک می‌کنند تا آنچه را که گفته می‌شود بفهمد.


ویدئوها/تلویزیون همچنین می‌توانند به کودکان کمک کنند:


با لهجه‌های مختلف آشنا شوید

حالات چهره، زبان بدن و ژست‌های مورداستفاده در فرهنگ‌های مختلف را تماشا کنید

درک خود از جهان و موقعیت‌های "واقعی " خارج از کلاس را توسعه دهند.

بیشتر از همه، کودکان عاشق یادگیری از طریق ویدئو/تلویزیون هستند. این می‌تواند منبع بزرگی از انگیزه باشد - یکی از مهم‌ترین عوامل در یادگیری زبان.سعی کنید یک ویدیو/سریال تلویزیونی تماشا کنید – قسمت‌ها معمولاً کوتاه‌تر از فیلم‌ها هستند. کودک شما با شخصیت‌ها و نحوه صحبت آن‌ها آشنا می‌شود. این تکرار واقعاً برای یادگیری مفید است.


بهترین ویدیوها/نمایش‌های تلویزیونی برای یادگیری زبان انگلیسی دارای موارد زیر خواهد بود:


بسیاری از تصاویر بصری که آنچه گفته می‌شود را نشان می‌دهد.

تلفظ واضح، نه خیلی سریع صحبت می‌شود.

تکرار زبان زیاد.

کیفیت تصویر و صدای خوب.

اگر به ایده‌هایی نیاز دارید، در اینجا برخی از برنامه‌های تلویزیونی کودکان با رتبه‌بندی برتر آورده شده است. به‌عنوان‌مثال، این برنامه‌های تلویزیونی را که سوادآموزی را ترویج می‌کنند و برنامه‌های تلویزیونی که ارتباطات را ترویج می‌کنند، بررسی کنید.


به یاد داشته باشید، تریلرهای فیلم نیز می‌توانند بسیار انگیزه دهنده باشند، زیرا اغلب کوتاه و هیجان‌انگیز هستند.


نکات آموزشی برای کودکان 5 تا 12 ساله


ویدیوها/نمایش‌های تلویزیونی را باهدف گروه سنی فرزندتان انتخاب کنید. این نمایش‌ها اغلب تکرار و فرصت‌های زیادی برای کودکان دارند تا به آن بپیوندند، زبان را تکرار کنند و اقدامات کپی کنند.


کودکان خردسال دوست دارند داستان‌ها، آهنگ‌ها و فیلم‌ها/نمایش‌های تلویزیونی موردعلاقه‌شان را بارها و بارها بشنوند. چند بار تماشا کردن خوب است. این به ایجاد درک و اعتمادبه‌نفس آن‌ها برای تکرار زبان کمک می‌کند.


نکات آموزشی برای افراد 13 تا 18 ساله


تریلرهای مختلف فیلم را با فرزندتان تماشا کنید. از آن‌ها بخواهید:

در مورد آنچه در هر تریلر اتفاق افتاد صحبت کنید.

فیلم‌ها را مقایسه کنید – چه چیزی شبیه/متفاوت بود.

تصمیم بگیرند که ترجیح می‌دهند کدام‌یک را تماشا کنند.

به‌عنوان بسط، ممکن است دوست داشته باشند پایانی برای فیلم اختراع کنند و آن را اجرا کنند.


این فعالیت می‌تواند منجر به نوشتن نقد فیلم شود که به آن‌ها کمک می‌کند تا برای مدارک انگلیسی کمبریج مانند B2 First آماده شوند.


تماشای بدون زیرنویس


ممکن است فرزند شما قبل از اینکه بتواند زیرنویس را خاموش کند به حمایت نیاز داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، هنگام تماشای یک ویدیو/سریال تلویزیونی، می‌توانید امتحان کنید:


با تماشای یک قسمت به زبان خودتان، بنابراین با شخصیت‌ها آشنا می‌شوید.

تماشای یک قسمت به زبان انگلیسی، با زیرنویس انگلیسی برای کمک بیشتر.

تماشای یک قسمت به زبان انگلیسی، بدون زیرنویس.


نکته یادگیری

سعی کنید همیشه مکث نکنید. "گوش دادن به اصل " را تمرین کنید. این به معنای گوش دادن برای دریافت یک ایده کلی ازآنچه گفته می‌شود، بدون نیاز به درک هر کلمه است.


فرزندتان را تشویق کنید که یک دفترچه در کنارش نگه دارد. از آن‌ها بخواهید هر کلمه و عبارت جدیدی را که می‌خواهند بعداً جستجو کنند، بنویسند.


فعالیت‌های یادگیری زبان انگلیسی - قبل از تماشای نمایش


هدف از این فعالیت‌ها این است که فرزندتان را برای انگلیسی‌هایی که قرار است بشنوند آماده کنید. سپس هنگامی‌که آن‌ها فیلم/نمایش تلویزیونی را تماشا می‌کنند، درک بهتری ازآنچه در حال وقوع است خواهند داشت.


نکته یادگیری


عنوان ویدیو/قسمت تلویزیونی را بخوانید. از فرزندتان بپرسید: «فکر می‌کنید در این قسمت چه اتفاقی می‌افتد؟» سپس برنامه را تماشا کنید تا ببینید آیا پیش‌بینی‌های او درست است یا خیر.


از طرف دیگر، می‌توانید امتحان کنید:


واژگان طوفان فکری مرتبط با موضوع نمایش

خواندن برخی از حقایق سرگرم‌کننده یا یک کتاب داستان مرتبط با موضوع نمایش

به وب‌سایت ویدیو/نمایش تلویزیونی نگاه کنید، زیرا اغلب فعالیت‌های آموزشی رایگان دارند.


فعالیت‌های یادگیری زبان انگلیسی - هنگام تماشای نمایش

در طول نمایش، هدف توسعه مهارت‌های شنیداری، به‌ویژه "گوش دادن به کلیات " است.


نکته یادگیری


قبل از شروع برنامه ممکن است از فرزندتان بپرسید: "فکر می‌کنی در این قسمت چه اتفاقی می‌افتد؟" حالا اپیزود را مکث کنید و از فرزندتان بپرسید: "راست گفتی؟"


از سؤالات برای بررسی درک استفاده کنید. مثلاً:


'چه اتفاقی افتاده؟'

'چرا آن کار انجام دادند؟'

"به نظر شما آن‌ها چه احساسی دارند؟"

"فکر می‌کنی بعدش چه اتفاقی بیفتد؟"

فعالیت‌های یادگیری زبان انگلیسی - پس از تماشای نمایش

هر فرصتی برای شنیدن انگلیسی مفید است؛ اما اگر می‌خواهید فرزندتان هر چهار مهارت انگلیسی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) را بهبود بخشد، سعی کنید برخی از فعالیت‌های یادگیری اضافی را انجام دهید. یک فعالیت بعدی می‌تواند تفاوت ایجاد کند و اطمینان حاصل کند که به یک تجربه یادگیری تبدیل می‌شود.


این می‌تواند به‌سادگی یک بحث باشد. از فرزندتان در مورد قسمت موردعلاقه‌اش بپرسید. آن‌ها را تشویق کنید تا به زبان انگلیسی در مورد قسمت‌های موردعلاقه خود به شما بگویند.


نکات آموزشی برای کودکان 5 تا 12 ساله


فعالیت‌های گفتاری:


اگر کودک شما یک عروسک یا اسباب‌بازی از ویدئو/نمایش تلویزیونی دارد، به کودک خود بگویید که این اسباب‌بازی فقط انگلیسی می‌داند. خودتان با اسباب‌بازی صحبت کنید تا فرزندتان را تشویق کنید که در خلوت نیز همین کار را انجام دهد.

فرزندتان را تشویق کنید تا نسخه خودش از ویدیو/نمایش تلویزیونی را اجرا کند.


فعالیت‌های شنیداری:


یک تصویر جالب از ویدئو/نمایش تلویزیونی پیدا کنید. اجازه دهید فرزندتان به مدت 30 ثانیه به آن نگاه کند. تصویر را بردارید و سؤالاتی مانند: «گل چه رنگی است؟»، «پسربچه چه لباسی پوشیده است؟» بپرسید.

عکس‌های شخصیت‌های موردعلاقه فرزندتان را چاپ کنید. آن‌ها را روی زمین/میز پهن کنید. یک عکس را انتخاب کنید، بدون اینکه بگویید کیست و آن را توصیف کنید. فرزند شما باید حدس بزند که کدام است. نقش‌های معکوس.


فعالیت‌های نوشتاری:


از کودک خود بخواهید شخصیت‌های موردعلاقه خود را بکشد و برچسب‌هایی برای نشان دادن مواردی مانند رنگ‌ها، اعضای بدن، کدرهایی که می‌تواند/نمی‌تواند انجام دهد و غیره اضافه کند.

چند عکس از ویدئو/نمایش تلویزیونی پیدا کنید. از فرزندتان بخواهید از این‌ها برای نوشتن داستان استفاده کند.


فعالیت‌های خواندن:


یک کتاب داستان یا حقایق جالب مرتبط با موضوع ویدیو/نمایش تلویزیونی بخوانید.

به‌عنوان یک افزونه، می‌توانید از فرزندتان بخواهید کتاب را با نمایش ویدیویی/تلویزیونی مقایسه کند.

نکات آموزشی برای افراد 13 تا 18 ساله

صدا را ایجاد کنید این فعالیت راهی فوق‌العاده برای ادغام هر چهار مهارت است. از فرزندتان بخواهید:


 • یک قسمت هیجان‌انگیز از یک برنامه را انتخاب کنید.
 • صحنه را تماشا کنید تا به درک کلی برسید.
 • چند بار دیگر صحنه را تماشا کنید و کلمات کلیدی را یادداشت کنید.
 • صحنه را بدون صدا تماشا کنید - به آن‌ها بگویید که می‌خواهند فیلم‌نامه خودشان را بسازند.
 • یک اسکریپت ساده بنویسید - لازم نیست این متن با نسخه اصلی یکسان باشد و می‌تواند به‌سادگی یک سری نکات کلیدی باشد.
 • درحالی‌که صحنه بدون صدا پخش می‌شود، فیلم‌نامه آن‌ها را بخوانند/اجرا کنند.


مکالمه زبان انگلیسی ساده

مکالمه زبان انگلیسی ساده

مکالمه روزانه چیست؟

مکالمه روزانه یک استراتژی عمدی و تعاملی است که از مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان (به‌عنوان‌مثال، صحبت کردن، گوش دادن، اکتساب لغات) پشتیبانی می‌کند، زیرا معلمان به‌طور هدفمند دانش‌آموزان را در تبادلات متقابل در طول روز درگیر می‌کنند.


اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده‌اید، هیچ راهی بهتر از تمرین‌های مکالمه ابتدایی برای بهبود مهارت‌های گفتاری خود وجود ندارد. این بازی‌های نقش‌آفرینی ساده به شما کمک می‌کنند یاد بگیرید چگونه خودتان را معرفی کنید، چگونه راهنمایی بخواهید و موارد دیگر. با تمرین، می‌توانید دیگران را درک کنید و از مکالمات به زبان جدید خود لذت ببرید. در زیر پیوندهایی به چند تمرین ضروری وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا مکالمات اولیه انگلیسی را داشته باشید.


شروع شدن

تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید، راهنماهای اساسی مکالمه است که در زیر پیدا خواهید کرد و یک دوست یا همکلاسی برای تمرین با آن‌ها. با خودتان صبور باشید؛ انگلیسی‌زبان ساده‌ای برای یادگیری نیست، اما شما می‌توانید آن را انجام دهید. با اولین مکالمه در این لیست شروع کنید، سپس زمانی که احساس راحتی کردید به مکالمه بعدی بروید. همچنین می‌توانید از واژگان کلیدی ارائه‌شده در پایان هر تمرین برای نوشتن و تمرین مکالمات خود استفاده کنید.


پرسیدن و پاسخ به سؤالات

با این مقالات نحوه پرسیدن و پاسخ به سؤالات ساده به زبان انگلیسی را بیاموزید. مهارت‌های کلیدی تحت پوشش شامل سؤالات اساسی، سؤالات مؤدبانه، درخواست اجازه و ارائه اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس و شماره تلفن شما است.


مقدمه‌ها

یادگیری نحوه معرفی خود و احوالپرسی با مردم چه به‌صورت رسمی و چه غیررسمی، مهارت‌های ضروری در هر زبانی است، چه زبان شما باشد و چه زبان جدیدی که در حال مطالعه هستید. در این درس‌ها یاد می‌گیرید که چگونه سلام و خداحافظی کنید و همچنین واژگانی را که می‌توانید هنگام ملاقات با افراد جدید و دوست‌یابی استفاده کنید.


گفتن زمان و استفاده از اعداد

حتی اگر فقط برای چند روز از یک کشور انگلیسی‌زبان دیدن می‌کنید، دانستن نحوه تشخیص زمان مهم است. این تمرین نقش‌آفرینی عبارات مناسبی را به شما می‌آموزد تا از یک غریبه بپرسید ساعت چند است. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه از شخصی که به شما کمک کرده تشکر کنید، به‌علاوه کلمات کلیدی مکالمه.


و اگر می‌خواهید زمان را بگویید، همچنین باید بدانید که چگونه اعداد را به زبان انگلیسی بیان کنید. این مقاله به شما در مورد انواع اعداد، ازجمله وزن، فاصله، اعشار و موارد دیگر کمک می‌کند. درنهایت، هنگام بیان کمیت‌ها، بسته به اینکه اسم قابل‌شمارش یا غیرقابل‌شمارش باشد، از مقدار یا بسیاری استفاده می‌کند.


صحبت کردن روی تلفن

تماس‌های تلفنی برای افرادی که به‌خوبی انگلیسی صحبت نمی‌کنند می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. با این تمرین و آزمون واژگان مهارت‌های تلفنی خود را بهبود بخشید. با نحوه تنظیم سفر و نحوه خرید تلفنی و سایر کلمات مهم آشنا شوید. بهتر از همه، شما از مهارت‌های مکالمه‌ای که در درس‌های دیگر اینجا یاد گرفته‌اید استفاده خواهید کرد.


خرید لباس

همه دوست دارند برای خرید لباس‌های جدید بروند، به‌خصوص اگر به یک کشور خارجی سفر می‌کنید. در این تمرین، شما و شریک تمرینی‌تان واژگان اولیه‌ای را که در یک مغازه استفاده خواهید کرد، یاد می‌گیرید. اگرچه این بازی خاص در یک فروشگاه لباس تنظیم می‌شود، اما می‌توانید از این مهارت‌ها در هر نوع فروشگاهی استفاده کنید.


غذا خوردن در رستوران

پس از پایان خرید، ممکن است بخواهید در یک رستوران غذا بخورید یا برای نوشیدنی به‌یک‌بار بروید. در این دیالوگ‌ها، یاد می‌گیرید که چگونه از منو سفارش دهید و چگونه درباره غذا سؤال بپرسید، چه تنها باشید یا بیرون با دوستان. همچنین یک مسابقه برای کمک به بهبود واژگان رستوران خود پیدا خواهید کرد.


سفر در فرودگاه

امنیت در اکثر فرودگاه‌های اصلی بسیار شدید است، بنابراین باید انتظار داشته باشید که هنگام سفر با افراد مختلف انگلیسی صحبت کنید. با تمرین این تمرین، یاد خواهید گرفت که چگونه هنگام ورود و همچنین هنگام عبور از امنیت و گمرک، مکالمات اساسی داشته باشید.


پرسیدن نشانی

برای هرکسی آسان است که هنگام سفر راه خود را گم کند، به‌خصوص اگر به آن زبان صحبت نکنید. یاد بگیرید که چگونه راهنمایی‌های ساده بپرسید و چگونه بفهمید مردم به شما چه می‌گویند. این تمرین به شما واژگان اولیه به همراه نکاتی را برای یافتن راه خود می‌دهد. درنهایت، شما می‌خواهید بدانید که چگونه پس از رسیدن به مقصد، در هتل یا متل درخواست اتاق کنید.


رفتن پیش دکتر

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که احساس خوبی نداشته باشید و ندانید چگونه با پزشک ارتباط برقرار کنید. این نکات، فهرست‌های واژگان و دیالوگ‌های نمونه می‌توانند به شما کمک کنند تا یک قرار ملاقات را تمرین کنید.


نکاتی برای معلمان زبان انگلیسی

این مکالمات اولیه انگلیسی همچنین می‌تواند در محیط کلاس استفاده شود. در اینجا چند پیشنهاد برای استفاده از درس مکالمه و فعالیت‌های ایفای نقش آورده شده است:


 • از دانش‌آموزان در مورد تجربیاتشان در موقعیتی که در گفتگو نشان داده‌شده است بپرسید. عبارات مهم، ساختارهای دستور زبان و غیره را از دانش‌آموزان بخواهید و روی تخته بنویسید.
 • واژگان و عبارات کلیدی جدید را به دانش‌آموزان معرفی کنید.
 • دیالوگ‌های چاپ‌شده را به دانش‌آموزان ارسال کنید.
 • از هر دانش‌آموز بخواهید نقشی را بر عهده بگیرد و دیالوگ‌ها را دوبه‌دو تمرین کند. دانش‌آموزان باید هر دو نقش را بر عهده بگیرند.
 • بر اساس دیالوگ، از دانش‌آموزان بخواهید که مکالمات مرتبط خود را با استفاده از واژگان کلیدی بنویسند.
 • از دانش‌آموزان بخواهید دیالوگ‌های خودشان را تا جایی تمرین کنند که بتوانند مکالمات کوتاهی را در مقابل کلاس انجام دهند.

بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی

 

آموزش زبان انگلیسی طی سال‌ها دستخوش نوسانات و تغییرات بسیار زیادی شده است. برخلاف رشته‌هایی مانند ریاضی یا شیمی که در آن‌ها پیشرفت کم و بیش پایدار است تا زمانی که یک کشف بزرگ باعث یک بازبینی نظری بنیادی شود، آموزش زبان انگلیسی حرفه‌ایی است که با استعداد، علاقه و رفتار انسان‌ها نسبت به یادگیری زبان انگلیسی  سر و کار دارد. زبان انگلیسی ‌زبان رسمی  و بین‌المللی است که آموزش آن برای مکالمه انگلیسی خیلی آسان نیست. آموزش زبان‌های مختلف و میزان دشواری آن‌ها هرکدام روش منحصربه‌فرد خود را دارد.بهترین مربیان زبان را اغلب می‌توان با تعهد آن‌ها به استراتژی‌های تدریس خلاقانه و نوآورانه در کلاس شناسایی کرد. آن‌ها دائماً روش‌های جدید آموزش زبان را امتحان می‌کنند تا دانش‌آموزان خود را درگیر کنند و ابزارهای آموزشی جدید را برای بهبود نتایج یادگیری آزمایش می‌کنند.این معلمان زبان می‌دانند که هیچ راه‌حل سریعی وجود ندارد که بتواند به دانش‌آموزان کمک کند تا به‌سرعت به زبان مقصد خود مسلط شوند. در عوض، برخی از رویکردهای آموزشی متداول و مبتنی بر شواهد وجود دارد که می‌تواند به ایجاد تفاوت کمک کند. این پست وبلاگ 10 مورد از قابل‌توجه‌ترین رویکردهای آموزش زبان را خلاصه می‌کند. ما امیدواریم که آن‌ها از مربیان زبان که به دنبال الهام بخشی برای بهبود عملکرد تدریس خود هستند، حمایت کنند.


شایان‌ذکر است که هیچ‌یک از این رویکردها نباید "بهترین " در نظر گرفته شوند زیرا هر کلاس درس، مربی و دانش‌آموز متفاوت است. توصیه ما این است که مربیان باید آن‌ها را امتحان کنند، آن‌ها را متناسب با زمینه خاص خود تنظیم کنند و تأثیر آن‌ها را بررسی کنند.


بهترین مربیان زبان را اغلب می‌توان با تعهد آن‌ها به استراتژی‌های تدریس خلاقانه و نوآورانه در کلاس شناسایی کرد. آن‌ها دائماً روش‌های جدید آموزش زبان را امتحان می‌کنند تا دانش‌آموزان خود را درگیر کنند و ابزارهای آموزشی جدید را برای بهبود نتایج یادگیری آزمایش می‌کنند.این معلمان زبان می‌دانند که هیچ راه‌حل سریعی وجود ندارد که بتواند به دانش‌آموزان کمک کند تا به‌سرعت به زبان مقصد خود مسلط شوند. در عوض، برخی از رویکردهای آموزشی متداول و مبتنی بر شواهد وجود دارد که می‌تواند به ایجاد تفاوت کمک کند. این پست وبلاگ 10 مورد از قابل‌توجه‌ترین رویکردهای آموزش زبان را خلاصه می‌کند. ما امیدواریم که آن‌ها از مربیان زبان که به دنبال الهام بخشی برای بهبود عملکرد تدریس خود هستند، حمایت کنند.


شایان‌ذکر است که هیچ‌یک از این رویکردها نباید "بهترین " در نظر گرفته شوند زیرا هر کلاس درس، مربی و دانش‌آموز متفاوت است. توصیه ما این است که مربیان باید آن‌ها را امتحان کنند، آن‌ها را متناسب با زمینه خاص خود تنظیم کنند و تأثیر آن‌ها را بررسی کنند.


آموزش زبان مبتنی بر وظیفه (TBLT)

تمرکز آموزش TBLT صرفاً بر تکمیل یک کار دقیق است که فراگیران را علاقه‌مند می‌کند و درگیر می‌کند. زبان‌آموزان از مهارت‌های زبانی که قبلاً برای تکمیل تکلیف دارند استفاده می‌کنند و در سه مرحله متمایز کار می‌کنند - یک پیش کار، خودکار و بعد از کار.


برای مثال، ممکن است از دانش‌آموزان خواسته شود که در مورد یک موضوع مهم زیست‌محیطی ارائه دهند. برای تکمیل آن، آن‌ها نیاز به خواندن / گوش دادن به مطالب منبع، انجام تحقیقات اینترنتی و همچنین نوشتن و ارائه خود ارائه دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که دانش‌آموزان در کلاس‌های TBLT به دلیل «مالکیت» زبان و کنترل ماهیت پاسخ به کار، توانمند و باانگیزه هستند.


یادگیری یکپارچه محتوا و زبان (CLIL)

رویکرد CLIL اصولاً شامل مطالعه یک موضوع (مثلاً زیست‌شناسی، علم یا تاریخ) و یادگیری یک زبان مانند انگلیسی به‌طور هم‌زمان است - به‌طور مؤثر این دو موضوع را ادغام می‌کند.


آموزش زبان بر اساس خواسته‌های موضوع اول سازمان‌دهی می‌شود تا زبان مقصد؛ بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید که ادغام واضح است و دانش‌آموزان درگیر هستند. بااین‌حال، رویکرد CLIL فرصت‌های قابل‌توجهی را برای کار برون درسی ایجاد می‌کند. این روش یادگیری زبان را به زمینه وسیع‌تری باز می‌کند و می‌تواند برای جذب مجدد دانش‌آموزانی که قبلاً بی‌انگیزه شده‌اند استفاده شود.


یادگیری یکپارچه محتوا و زبان (CLIL)

رویکرد CLIL اصولاً شامل مطالعه یک موضوع (مثلاً زیست‌شناسی، علم یا تاریخ) و یادگیری یک زبان مانند انگلیسی به‌طور هم‌زمان است - به‌طور مؤثر این دو موضوع را ادغام می‌کند.


آموزش زبان بر اساس خواسته‌های موضوع اول سازمان‌دهی می‌شود تا زبان مقصد؛ بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید که ادغام واضح است و دانش‌آموزان درگیر هستند. بااین‌حال، رویکرد CLIL فرصت‌های قابل‌توجهی را برای کار برون درسی ایجاد می‌کند. این روش یادگیری زبان را به زمینه وسیع‌تری باز می‌کند و می‌تواند برای جذب مجدد دانش‌آموزانی که قبلاً بی‌انگیزه شده‌اند استفاده شود.


روش مستقیم

در این رویکرد آموزش زبان، تمام آموزش‌ها در زبان مقصد اتفاق می‌افتد و زبان‌آموز را مجبور می‌کند به آن زبان فکر و صحبت کند. زبان‌آموز اصلاً از زبان مادری خود در کلاس استفاده نمی‌کند!


درنتیجه، دانش‌آموزان مفاهیم کلیدی گرامر را با تمرین زبان و افزایش مواجهه با آن به کار می‌گیرند. فن‌های استاندارد کلاس درس برای این رویکرد شامل پرسش و پاسخ، مکالمه، خواندن با صدای بلند، نوشتن و اصلاح خود دانش‌آموز است.


 


گرامر-ترجمه

این یک رویکرد آموزشی بسیار سنتی است که ترجمه از زبان مادری دانش‌آموزان به زبان مقصد و بالعکس را در اولویت قرار می‌دهد. برای موفقیت در این رویکرد، دانش‌آموزان باید فهرست‌های طولانی واژگان و قالب‌ها و قواعد گرامری دقیق را به خاطر بسپارند.


این رویکرد دقت را به روانی ترجیح می‌دهد و به‌جای مهارت‌های گفتاری، به توسعه مهارت‌های خواندن و نوشتن کمک می‌کند. نقطه‌ضعف این رویکرد این است که دانش‌آموزان را با مهارت‌های ارتباطی خودجوش آماده نمی‌کند؛ بنابراین فعالیت‌های کلاس معمولاً شامل تمرین‌های گرامر، تست‌های لغات و تشویق دانش‌آموزان به گنجاندن مفاهیم جدید دستور زبان در وظایف نوشتاری استاندارد می‌شود.


 


شنیداری زبان

این روش تدریس در پاسخ به برخی از مشکلات مربوط به گرامر-ترجمه ایجاد شد. درنتیجه، کلاس‌ها معمولاً به زبان مقصد برگزار می‌شوند، زیرا این رویکرد عمداً به دنبال اولویت‌بندی مهارت‌های گفتاری و شنیداری است.


فعالیت‌ها معمولاً شامل تکرار کلمات معلم (چه رو در رو یا از طریق هدفون در آزمایشگاه زبان) توسط دانش‌آموزان می‌شود تا زمانی که تلفظ و ریتم را درست انجام دهند. کار خوب توسط مربی پاداش می‌گیرد و اشتباهات به‌سرعت اصلاح می‌شوند.


پاسخ فیزیکی کل

پاسخ فیزیکی کامل یا TPR روشی از آموزش زبان است که در آن معلم اشیاء زبان را به‌عنوان دستورالعمل ارائه می‌دهد و دانش‌آموزان باید دقیقاً همان چیزی را که معلم به آن‌ها می‌گوید انجام دهند؛ بنابراین ممکن است از دانش‌آموزان خواسته شود که بنشینند، بایستند، به ساعت اشاره کنند یا تا جلوی کلاس راه بروند.


با پیشرفت دانش‌آموزان، چنین دستورالعمل‌هایی ازجمله عناصر اضافی برای درک زبان، ازجمله قیدها (مثلاً سریع صحبت کردن)، صفت‌ها (مثلاً جامپر قرمز خود را بپوشید) و حروف اضافه (مثلاً جلوی معلم بایستید) جزئیات بیشتری پیدا می‌کنند.


راه خاموش

شاید تصور کلاس زبانی که معلم در آن چیز زیادی نمی‌گوید، سخت باشد، اما این اصل در قلب این رویکرد است؛ مانند CLL بالا، این رویکرد عمداً تمرکز را از تدریس معلم به یادگیری دانش‌آموز تغییر می‌دهد.


بدیهی است که راه خاموش از سکوت به‌عنوان ابزار آموزشی استفاده می‌کند. این دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا مستقل‌تر باشند و زبان مقصد را برای خود کشف کنند. معلمان باید از وسیع‌ترین طیف ممکن از حرکات و حالات چهره برای برقراری ارتباط استفاده کنند. Props نیز ممکن است مفید باشد و البته، مطمئن شوید که ابتدا کل فرآیند را برای کلاس توضیح داده‌اید!


 


رویکرد طبیعی

طرفداران این رویکرد آن را به‌عنوان تشخیص و برجسته کردن تفاوت بین یادگیری و فراگیری زبان توصیف می‌کنند. برای آن‌ها، یادگیری یک زبان به ساختار، کتاب‌های درسی، منابع و به خاطر سپردن قواعد گرامر یا فهرست واژگان نیاز دارد. درحالی‌که فراگیری زبان فقط به معلمان نیاز دارد تا محیطی ایجاد کنند که دانش‌آموزان را در تکرار، تصحیح و یادآوری زبان مقصد غوطه‌ور کند.


معلمان که در درجه اول برای استفاده با زبان‌آموزان مبتدی در نظر گرفته‌شده‌اند، بر ورودی جالب و قابل‌درک (CI) تأکید می‌کنند و موقعیت‌های کم اضطراب را ایجاد می‌کنند. به‌این‌ترتیب، درس‌هایی که با استفاده از رویکرد طبیعی ارائه می‌شوند، بر درک پیام‌ها در زبان خارجی تمرکز می‌کنند و اهمیت کمی برای تصحیح خطا، حفاری یا یادگیری آگاهانه قواعد دستور زبان دارند.


یادگیری انگلیسی با عبارات نه کلمات

امروز بیایید در مورد این صحبت کنیم که چرا یادگیری عبارات و نه فقط کلمات یک‌راه عالی برای بهبود زبان انگلیسی شماست. وقتی تعداد زیادی لغات را یادداشت کرده‌اید و نمی‌توانید آن‌ها را در زمان نیاز به خاطر بسپارید، نمی‌توانید یک مکالمه خوب داشته باشید.


یادگیری یک کلمه خارج از متن راهی دشوار برای بهبود زبان انگلیسی شما است. پیشنهاد می‌کنم سعی کنید عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات را. آیا در استفاده از کلمات در یک جمله مشکل دارید؟ بعدازاینکه آن لغت جدید را یاد گرفتید، با آن چه‌کار می‌کنید؟


می‌دانم که شما واژگان جدید و جالب زیادی یاد گرفته‌اید، اما حالا چه؟ بسیاری از دانش‌آموزان لغات بسیاری را یاد می‌گیرند و آن‌ها را در دفترچه یادداشت خود ثبت می‌کنند. آن‌ها تعاریف و همه‌چیز را می‌نویسند. مشکل زمانی پیش می‌آید که سعی می‌کنند در یک مکالمه آن‌ها را به خاطر بیاورند.


من در طول سال‌ها به دانش‌آموزان زیادی آموزش داده‌ام که از من در مورد کلمه‌ای که می‌خواهند استفاده کنند می‌پرسند. من کلمه را به آن‌ها یاد می‌دهم. آن‌ها آن را یادداشت می‌کنند و سپس به‌ناچار دوباره در مورد همان کلمه از من می‌پرسند، زمانی که می‌خواهیم در زمان دیگری گفتگو کنیم. آن‌ها فراموش کردند که قبلاً این کلمه را یاد گرفته‌اند. باوجوداینکه ضبط‌شده است، نمی‌توانند آن را درزمانی که به آن نیاز دارند بکشند. حال تصور کنید عباراتی را به همراه کلمات واژگان آن‌ها یاد بگیرید.


داشتن عبارات انگلیسی که بتوانید برای یک موقعیت خاص استفاده کنید چقدر آسان است؟


عبارات زیادی وجود دارد که ما هرروز از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اگر آن‌ها آموخته شوند، می‌توانند به شما کمک کنند تا در مورد زمان و نحوه استفاده از آن‌ها احساس کنید. به‌عنوان‌مثال، [خیلی ممنون]. این یک عبارت ساده است، اما پس از درک آن، می‌توانید بر روی آن بسازید.


برای افزودن جزئیات، بگویید:


Thanks so much + for + [noun] / [ing verb]

.Thanks so much for the gift. Thanks so much for driving me to the airport

خیلی ممنون بابت هدیه خیلی ممنون که من را به فرودگاه رساندید.

به چند نمونه از خودتان اشاره‌کنید و می‌توانید پاسخ‌های زیادی داشته باشید تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.


برای مثال دیگری از عبارتی که می‌توان هرروز از آن استفاده کرد، چگونه در مورد [این عالی به نظر می‌رسد!]. اگر ایده‌ای را دوست دارید، می‌توان از این عبارت استفاده کرد. همچنین می‌توانید عالی را با کلمات دیگری مانند عالی، عالی، خوب، عالی جایگزین کنید.


?A: We are going to watch a movie this weekend. Would you like to join us

!B: That sounds awesome

الف: آخر این هفته قراره یه فیلم ببینیم. دوست داری به ما بپیوندی؟

ب: عالی به نظر می‌رسد!


با یادگیری عبارات، می‌توانید مهارت‌های مکالمه خود را سریع‌تر از یادگیری کلمات تکی واژگانی گسترش دهید.


 

یادگیری عبارات، نه کلمات، راهی عالی برای بهبود زبان انگلیسی شماست. این به شما شانس بیشتری برای صحبت طبیعی‌تر می‌دهد. به‌جای اینکه واژگانی را که باهم یاد گرفته‌اید ترکیب کنید، می‌توانید از عبارات مختلفی استفاده کنید.در اینجا نمونه‌ای از عبارتی است که می‌توانید هنگام معرفی خود یا دوست‌یابی از آن استفاده کنید.


 What do you like to do (in your free time?)

با یادگیری عبارات، می‌توانید مهارت‌های مکالمه خود را سریع‌تر از یادگیری کلمات تکی واژگانی گسترش دهید.


یادگیری عبارات، نه کلمات، راهی عالی برای بهبود زبان انگلیسی شماست. این به شما شانس بیشتری برای صحبت طبیعی‌تر می‌دهد. به‌جای اینکه واژگانی را که باهم یاد گرفته‌اید ترکیب کنید، می‌توانید از عبارات مختلفی استفاده کنید.


در اینجا نمونه‌ای از عبارتی است که می‌توانید هنگام معرفی خود یا دوست‌یابی از آن استفاده کنید.


?A: So Akbar, what do you like to do in your free time

.B: I like to watch basketball. I have been watching the NBA Finals closely

الف: پس اکبر، دوست داری در اوقات فراغت چه‌کار کنی؟

ب: من دوست دارم بسکتبال تماشا کنم. من فینال NBA را از نزدیک تماشا کردم.


یادگیری انگلیسی با داستان کوتاه

داستان‌ها روشی جهانی برای آموزش زبان مادری به کودکان است. داستان‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند کلمات، عبارات، تلفظ و ساختارهای دستور زبان را با در هم آمیختن آن‌ها با شخصیت‌ها، تصویرسازی و جهان‌های ساختگی بیاموزند. کودکانی که کتاب می‌خوانند سریع‌تر سواد می‌آموزند و در مدرسه بهتر عمل می‌کنند.


چرا داستان‌های کوتاه برای یادگیری زبان انگلیسی بهترین هستند؟

ازآنجایی‌که داستان‌های کوتاه به‌سرعت قابل‌مصرف هستند، دانش‌آموزان می‌توانند خود را در معرض موضوعات بیشتری قرار دهند و درنتیجه دامنه وسیع‌تری از واژگان را نسبت به یک رمان واحد در معرض دید قرار دهند. مجموعه داستان‌های کوتاه که برای زبان‌آموزان طراحی‌شده‌اند، حتی بهتر هستند، زیرا اغلب برای ارائه دیدگاه‌ها و سبک‌های متنوع گردآوری می‌شوند.


کدام داستان برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است؟

9 رمان عالی برای کمک به بهبود زبان انگلیسی شما

1. باد در بیدها - کنت گراهام

این داستان کلاسیک در حومه‌های انگلیسی اتفاق می‌افتد و ماجراجویی‌های حیواناتی را که در کنار رودخانه زندگی می‌کنند به اشتراک می‌گذارد. استفاده ساده گراهام از زبان با داستان‌های تخیلی این کتاب را برای بزرگ‌سالان و کودکان لذت‌بخش می‌کند.


2. ارباب مگس‌ها – ویلیام گلدینگ

این کتاب یک کتاب کلاسیک مدرن و یک متن مطالعاتی محبوب برای مدارس سراسر جهان است. هنگامی‌که گروهی از پسران در جزیره‌ای بیابانی منزوی می‌شوند، جامعه‌ای که آن‌ها ایجاد می‌کنند به رفتارهای بی‌رحمانه فرو می‌روند. گلدینگ از زبان نمایشی و توصیفی، تقریباً مانند شعر، استفاده می‌کند که به شما این احساس را می‌دهد که انگار خودتان در صحنه هستید.


3. پیرمرد و دریا – ارنست همینگوی

ارنست همینگوی به دلیل سبک نوشتاری واضح و سرراست و ساختار جملات کوتاهش که برای زبان‌آموزان انگلیسی عالی است و بسیاری از مردم آن را در مدرسه خوانده‌اند، مشهور است. این داستان شجاعانه یک ماهیگیر کوبایی و نبرد او برای فرود آمدن یک مارلین غول‌پیکر است و مقدمه‌ای عالی برای همینگوی به‌عنوان نویسنده است.


4. مزرعه حیوانات – جورج اورول

این رمان کوتاه و تمثیلی داستان شورش حیوانات علیه اربابان انسانی خود را روایت می‌کند و طنزی از دوران استالین در اتحاد جماهیر شوروی است. اورول از زبان انگلیسی ساده برای جذب همه سطوح خواندن با رویکرد «کمتر بیشتر است» استفاده می‌کند و حیوانات با جملات کوتاه و واضح صحبت می‌کنند.


5. سه‌شنبه‌ها با موری – میچ آلبوم

هنگامی‌که میچ آلبوم دوباره با موری شوارتز، استاد سابق کالج خود ارتباط برقرار می‌کند، درس‌های ارزشمندی از زندگی می‌آموزد و تمام حکمت‌های خنده‌دار و روشنگری را که موری در ماه‌های آخر زندگی‌اش آشکار می‌کند، با خوانندگان به اشتراک می‌گذارد. این یک کتاب عالی برای انتخاب سبک مکالمه‌ای بیشتر در خواندن و نوشتن است. همچنین یک کتاب عالی برای خواندن با صدای بلند است.


6. وفاداری بالا - نیک هورنبی

خواندن این داستان مدرن برای هر عاشق موسیقی ضروری است، این داستان مدرن از سبک زبانی معمولی استفاده می‌کند و از دیدگاه شخصیت اصلی، راب، یک صاحب دل‌شکسته وینیل که در شمال لندن زندگی می‌کند، نوشته‌شده است. با مکالمات کوتاه و خنده‌دار بین شخصیت‌ها که واقعاً داستان را درحرکت نگه می‌دارد، حسی سریع دارد.


7. بخشنده - لوئیس لوری

لوری از جملات کوتاه و دستور زبان ساده برای خلق داستانی استفاده می‌کند که از همان ابتدا توجه را به خود جلب کند. این در مورد پسری به نام جوناس و جامعه‌ای است که او بخشی از آن است - جایی که آزادی، فردیت و انتخاب وجود ندارد.


8. آقای فاکس فوق‌العاده – رولد دال

رولد دال یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان کودک است و در میان بزرگ‌سالان نیز بسیار محبوب است. شروع با کتاب کودک راه خوبی برای شروع خواندن رمان های انگلیسی است، زیرا اغلب داستان‌های هیجان‌انگیز و گفتگوهای سرگرم‌کننده دارند.


9. حادثه عجیب سگ در شب - مارک هادون

این داستان در مورد ماجراهای یک پسر جوان مبتلا به اوتیسم به نام کریستوفر است. وقتی او به قتل سگ همسایه‌اش پی می‌برد، تصمیم می‌گیرد در مورد آن تحقیق کند. همان‌طور که از دیدگاه کریستوفر گفته می‌شود، توضیحات واقعی او برای هر چیزی که می‌بیند واضح و آسان است و شمارا به سفری جذاب می‌برد.


مسیر پیشرفت تسلط به زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی رایگان

تسلط بر زبان انگلیسی برای خودسازی و درک سایر فرهنگ‌ها مفید است. برای هرکسی که می‌خواهد با مردم به زبان دیگری صحبت کند مفید است. اگر می‌خواهید در کشورهای دیگر زندگی و کار کنید یا در خارج از کشور تحصیل کنید، دانستن زبان به شما مزیتی می‌دهد.


اما 6500 زبان در جهان وجود دارد و شما نمی‌توانید همه آن‌ها را یاد بگیرید. خوشبختانه، یک زبان وجود دارد که مهم‌تر از هر زبان دیگری است که به شما امکان می‌دهد تقریباً در هرجایی با هرکسی ارتباط برقرار کنید.


زبان انگلیسی


زبان انگلیسی در بسیاری از مدارس در سراسر جهان به کودکان و نوجوانان در دبیرستان‌ها آموزش داده می‌شود. مردم به نقش مهم آن در جهان پی می‌برند.


بنابراین اکثر جوانان اکنون با دانستن برخی از زبان‌های مقدماتی انگلیسی مدرسه را ترک می‌کنند؛ و درس‌ها و کلاس‌های انگلیسی تقریباً در همه جای دنیا موجود است.


سطح پایین تسلط به برقراری ارتباط ساده کمک می‌کند؛ اما اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، فرصت‌ها، تجربیات و فرصت‌های جدیدی خواهید یافت که فقط با تسلط بالا به دست می‌آیند.


پس اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی چیست؟


1. زبان بین‌المللی

انگلیسی رایج‌ترین زبان در جهان است. این زبان رسمی 53 کشور است و حدود 400 میلیون نفر به آن به‌عنوان زبان اول صحبت می‌کنند.


همچنین رایج‌ترین زبان دوم است. از هر پنج نفر یک نفر می‌تواند انگلیسی صحبت کند یا بفهمد. درواقع افراد بیشتری در دنیا وجود دارند که انگلیسی را به‌عنوان یک زبان خارجی صحبت می‌کنند تا افرادی که آن را به‌عنوان زبان مادری خود صحبت می‌کنند.


ارتباط برقرار کنید و ارتباط برقرار کنید.

ازآنجایی‌که انگلیسی یک زبان رایج در سراسر جهان است، مردم را به هم متصل می‌کند. آن‌ها از انگلیسی به‌عنوان یک سخنرانی مشترک برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده خواهند کرد؛ بنابراین به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم عمل می‌کند.


مسافرت رفتن

سطح بالای زبان انگلیسی سفر را آسان‌تر می‌کند. نه‌تنها می‌توانید با مردم تعامل داشته باشید، بلکه بسیاری از تابلوها و تابلوهای اطلاعاتی اغلب به انگلیسی ترجمه می‌شوند. اطلاعیه‌ها در پروازها یا ایستگاه‌های قطار در بسیاری از شهرهای بزرگ به زبان انگلیسی ارائه می‌شود؛ بنابراین واقعاً به درک این زبان جهانی کمک می‌کند.


2. زبان رسانه و سرگرمی

اگر فقط به زبان مادری خود تماشا کنید، بخوانید یا گوش دهید، مقدار مطالب در دسترس را محدود می‌کنید؛ و ترجمه‌ها بسیاری از بیان اصلی خود را از دست می‌دهند. تسلط بر زبان انگلیسی به گسترش دانش و تجربه شما کمک می‌کند.


فیلم و موسیقی

دسترسی بسیار گسترده‌تری به سرگرمی خواهید داشت. اکثر فیلم‌ها، تلویزیون و موسیقی برتر جهان به زبان انگلیسی تولید می‌شوند. نیازی نیست به زیرنویس یا دوبله تکیه کنید.


وقتی یک فیلم انگلیسی به زبان دیگری دوبله می‌شود، شخصیت اصلی خود را از دست می‌دهد. وقتی آن‌ها را به زبان انگلیسی معتبر تماشا می‌کنید، می‌توانید فرهنگ‌های مختلف را بیشتر درک کرده و تجربه کنید و همچنین یک‌راه سرگرم‌کننده برای یادگیری زبان است.


اینترنت و پخش

اکثر مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلیسی نوشته‌شده‌اند، بنابراین شما می‌توانید به‌صورت آنلاین بیشتر بخوانید و لذت ببرید؛ و شما می‌توانید در انجمن‌ها و بحث‌ها شرکت کنید، نظرات خود را بنویسید و به مخاطبان بین‌المللی بسیار گسترده‌تری دسترسی پیدا کنید.


مهم است که به اخبار محلی گوش دهید؛ اما با خواندن و گوش دادن به مقالات انگلیسی‌زبان، برنامه‌های خبری و رادیو نیز دانش و درک خود را از جهان گسترش خواهید داد.


بنابراین با تسلط بر زبان انگلیسی به اطلاعات بسیار بیشتری دسترسی خواهید داشت.


3. فرصت‌ها

انگلیسی‌زبان اصلی تجارت است. توانایی صحبت کردن با آن فرصت‌های بیشتری برای کار و مطالعه فراهم می‌کند تا به موفقیت منجر شود.


دانش‌آموز بین‌المللی

تحصیل در خارج از کشور راهی عالی برای ملاقات با مردم و تجربه فرهنگ آن‌ها در حین یادگیری است؛ و در حوزه‌ای که در حال تحصیل هستید، تماس‌های بین‌المللی ارزشمندی برقرار کنید.


اگر می‌خواهید در کشور دیگری تحصیل کنید، هزاران مدرسه در سراسر جهان دوره‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.


با تسلط به زبان انگلیسی، این شانس را دارید که در برخی از مدارس برتر در سراسر جهان تحصیل کنید. پس از بازگشت به خانه یا هرکجا که می‌خواهید بروید، این می‌تواند به شغل شما کمک کند.


حرفه

انگلیسی‌زبان پزشکی، علم و فناوری است. انگلیسی در این حرفه‌ها و بسیاری دیگر نیز مهم است. شرکت‌ها بین‌المللی‌تر می‌شوند و از انگلیسی برای برقراری ارتباط در مقیاس جهانی استفاده می‌کنند.


بنابراین آن‌ها به کارمندان انگلیسی مسلط برای صحبت و ارتباط با مشتریان و شرکا در کشورهای مختلف نیاز دارند.


تسلط بر زبان انگلیسی نیز به شما کمک خواهد کرد اگر نیاز به تحقیق برای کار یا فروش چیزهایی به افراد در کشورهای مختلف دارید. اگر مهارت آموزش زبان انگلیسی را به دست آورید، می‌توانید در هرجایی کار پیدا کنید.


در گردشگری نیز بسیار مهم است. اگر انگلیسی صحبت کنید، احتمال اینکه در یک هتل یا رستوران شغلی پیدا کنید، بسیار بیشتر خواهد بود.


4. تجربیات

ماندن در خانه، دانستن فرهنگ و عادات خود، شمارا از تجربیات شگفت‌انگیز و فرصت‌هایی برای یادگیری در مورد دیگران و همچنین خودتان می‌بندد.


فرهنگ، رشد شخصی، درک

وقتی انگلیسی را یاد می‌گیرید و آن‌قدر خوب صحبت می‌کنید که در سبک زندگی یک کشور دیگر غوطه‌ور شوید، بافرهنگ‌ها و عادات مختلف آشنا می‌شوید. این تجربه به رشد شما به‌عنوان یک فرد کمک می‌کند. درک و پذیرش بیشتری خواهید داشت.


اشتراک‌گذاری و پذیرش فرهنگ‌های دیگر و روش‌های آن‌ها بسیار مهم است تا به دنیا کمک کنیم تا جای بهتری باشد؛ و زبان انگلیسی می‌تواند به شما در انجام این کار به روشی بسیار مثبت کمک کند.


افراد را پیدا کنید.

وقتی در یک کشور خارجی هستید، سازگاری و احساس در خانه بودن می‌تواند سخت باشد. همیشه می‌توانید فردی را پیدا کنید که به زبان شما صحبت کند تا با او دوست شوید. درست است.


اما انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید. تا امکانات خود را برای یافتن افراد همفکر گسترش دهید. شانس بیشتری برای یافتن افرادی با سرگرمی‌های مشابه و علایق مشابه خواهید داشت.


5. برای شما خوب است

یادگیری هر زبانی برای شما خوب است تا با یادگیری و تجربه بیشتر رشد کنید و فرد بهتری شوید. انگلیسی می‌تواند در این زمینه و موارد دیگر به شما کمک کند.


سهولت یادگیری

وقتی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنید، ممکن است در ابتدا چالش‌برانگیز به نظر برسد؛ اما به‌زودی متوجه خواهید شد که در مقایسه با سایر زبان‌ها، یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان‌تر است.


این بر اساس یک الفبای ساده است و بسیاری از کلمات از زبان‌های دیگر ازجمله لاتین، فرانسوی و اسپانیایی سرچشمه می‌گیرند. این کار برداشتن آن را برای برخی افراد آسان‌تر می‌کند.


رضایت

ازآنجایی‌که یادگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد نسبت به سایر زبان‌ها آسان‌تر است، ازآنجایی‌که می‌توانید پیشرفت خوبی داشته باشید، بسیار رضایت‌بخش است.


مغز

برای مغز شما نیز مفید است. دانستن زبان دوم مغز شمارا جوان و سالم نگه می‌دارد. این درواقع تمرینی برای مغز شماست، بنابراین با افزایش سن، قوی‌تر و فعال‌تر خواهد ماند.


آزادی

وقتی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و بتوانید آن را روان صحبت کنید، می‌توانید ایده‌های دشوارتری را منتقل کنید. شما می‌توانید در بسیاری از موقعیت‌ها به‌طور کامل نظرات خود را بیان کنید.


بنابراین شما کنار گذاشته نخواهید شد و می‌توانید در هر مکالمه انگلیسی شرکت کنید.


شما آزادی و استقلال بیشتری خواهید داشت زیرا مجبور نخواهید بود در ترجمه به کسی کمک کنید. برای کمک به درک و مدیریت فعالیت‌های روزمره مجبور نخواهید بود به کسی وابسته باشید که با شما باشد.


اقامتگاه‌های انگلیسی‌زبان

بهترین راه برای یادگیری خوب زبان انگلیسی و تبدیل‌شدن به یک استاد زبان این است که خود را در میان مردم و در فرهنگ انگلیسی‌زبانان بومی غرق کنید.


هنگامی‌که شما توسط افراد بومی احاطه‌شده‌اید، سازگاری و یادگیری بسیار آسان‌تر است؛ و با تمرین کافی، شروع به فکر کردن به زبان انگلیسی خواهید کرد و بسیار طبیعی‌تر خواهد بود.


Homestay English UKگزینه‌ها و بسته‌های زیادی را برای اقامت با خانواده‌ها و معلمان در کشور میزبان ارائه می‌دهد. انتخاب‌هایی برای دانش‌آموزان در هر سن و سطوح تحصیلی و برای بزرگ‌سالان و خانواده‌ها نیز وجود دارد.


با استفاده از این برنامه‌ها، می‌توانید واقعاً مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشید تا به شما کمک کند در جهت روانی کار کنید و فرصت‌های خود را در تحصیل و حرفه خود باز کنید؛ و در این راه دوستان مادام‌العمر پیدا کنید.


فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی Homestay پیدا کنید تا به شما در مسیر موفقیت کمک کند.


چگونه به‌سرعت مهارت‌های گوش دادن به زبان انگلیسی خود را در هرکجا بهبود بخشید


اگر می‌خواهید مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود ببخشید، باید از روشی استفاده کنید که بهترین کار را برای شما دارد.


برخی افراد در کلاس درس به‌خوبی یاد می‌گیرند، درحالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهند به‌تنهایی تمرین کنند.


این پست به شما کمک می‌کند تا با ابزارهای مناسب وارد تنظیمات مناسب شوید، بنابراین می‌توانید به‌سرعت مهارت‌های شنیداری انگلیسی خود را بهبود بخشید.


مزایای یادگیری زبان انگلیسی آنلاین


.1 راحت و کم‌هزینه است

دوره‌های کلاس درس سنتی معمولاً شامل هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های ثبت‌نام، هزینه‌های مواد و هزینه‌های ارزیابی و سایر موارد می‌شود. همچنین هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد به کلاس درس وجود دارد. این هزینه‌ها باعث می‌شود که کلاس‌های زبان انگلیسی در کلاس‌های فیزیکی بسیار گران‌تر از آنلاین باشد.


اگرچه شرکت در کلاس‌های حضوری می‌تواند چیز خوبی باشد، اما ممکن است برای شما راحت نباشد. شرکت در کلاس‌های آنلاین انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا زبان جدیدی را در برنامه خود و در آسایش‌خانه خود یاد بگیرید و کار در مورد زندگی شغلی و خانوادگی خود را آسان می‌کند.


2. شما می‌توانید با سرعت خود یاد بگیرید

برخلاف آموزش سنتی مبتنی بر کلاس درس، یادگیری آنلاین انگلیسی به شما امکان می‌دهد با سرعت و زمان مناسب برای خود مطالعه کنید. با یادگیری آنلاین، دانش‌آموزان کنترل بیشتری بر سرعت یادگیری خود دارند. این می‌تواند یک فرصت عالی باشد، زیرا به شما امکان می‌دهد زمان بیشتری را در زمینه‌هایی از زبان که با آن‌ها مشکل دارید صرف کنید. به خاطر داشته باشید که وقتی فرصت یادگیری در برنامه خود را دارید، باید زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید.


3. می‌تواند اعتمادبه‌نفس شمارا افزایش دهد

ازآنجایی‌که برخی از کلاس‌ها ممکن است فقط شما و معلمتان را شامل شوند، کلاس‌های آنلاین انگلیسی به یادگیری از راه دور اجازه می‌دهد تا احساس شخصیتی بیشتری داشته باشید و اعتمادبه‌نفس شمارا افزایش دهد. اگر در کلاس‌هایی با دانش‌آموزان دیگر ثبت‌نام کنید، این فرصت را خواهید داشت که اعتمادبه‌نفس خود را از طریق تعامل باهمکلاسی های خود تقویت کنید. این واقعیت که هر دانش‌آموز هم‌زمان در حال یادگیری زبان انگلیسی است به این معنی است که شما نیازی به خجالت یا خجالت در مورد مهارت‌های تلفظ و صحبت کردن خود ندارید. بقیه در یک سطح خواهند بود.


4. شما به چندین منبع به‌طور هم‌زمان دسترسی دارید

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌ها و پلتفرم‌های جدید، یادگیری آنلاین به شما امکان می‌دهد به منابع متعددی دسترسی داشته باشید تا در فرآیند یادگیری به شما کمک کنند. برای مثال، هنگامی‌که به یک جلسه تدریس خصوصی گوش می‌دهید، می‌توانید به برنامه‌هایی دسترسی داشته باشید که به تلفظ، ترجمه و صحبت کردن کمک می‌کنند. همچنین می‌توانید از کلاس مجازی خود به Google بروید و به‌سرعت در مورد عبارات یا کلماتی که نمی‌فهمید تحقیق کنید.


5.مغز شمارا تقویت می‌کند

مطالعات زیادی انجام‌شده است که نحوه پردازش یادگیری زبان را در مغزمان بررسی می‌کند. این یک حوزه موضوعی جذاب است، با برخی یافته‌های شگفت‌انگیز. به‌عنوان‌مثال، فرآیند پیچیده‌ای که در آن زبان را یاد می‌گیریم می‌تواند حجم ماده سفید و خاکستری مغز را افزایش دهد. برخی از این مناطق مغز با چیزهایی مانند بهبود حل مسئله، تمرکز و جابجایی بین وظایف مرتبط هستند.


حتی یک مطالعه نشان داد که شرکت‌کنندگان دوزبانه 4.5 سال دیرتر از افراد تک‌زبانه بدون توجه به عواملی مانند تحصیلات، جنسیت، شغل و محل سکونت دچار زوال عقل شدند. واضح است که وقتی صحبت از یادگیری زبان به میان می‌آید، تأثیرات شگفت‌انگیزی بر مغز وجود دارد.


6.چشم‌انداز شغلی شمارا افزایش می‌دهد

حوزه دیگری که به‌تفصیل موردمطالعه قرارگرفته است این است که چگونه چندزبانه بودن می‌تواند بر آینده شغلی افراد تأثیر بگذارد. چندین نظرسنجی نشان داده است کسانی که می‌توانند بیش از یک زبان صحبت کنند، پتانسیل کسب درآمد بیشتری را دارند.


به‌عنوان‌مثال، در سال 2010، گاردین گزارش داد که در نقش‌هایی مانند فروش، بازاریابی یا پشتیبانی فنی، یادگیری یک زبان دیگر می‌تواند بین 10 تا 15 درصد به دستمزد شما اضافه کند. البته این بدان معناست که فرصت‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد. چه بخواهید در کشور دیگری کار کنید و چه در نقشی که نیاز به چندزبانه بودن دارید، مهارت در زبان دوم می‌تواند کمک قابل‌توجهی کند.


7.مهارت‌های دیگر را بهبود می‌بخشد

همان‌طور که بر روی مهارت‌های زبان خودکار می‌کنید، همچنین می‌توانید مهارت‌های مختلف دیگری را نیز یاد بگیرید و نشان دهید. یادگیری یک زبان خارجی به چیزهایی مانند خلاقیت، چندوظیفه‌ای و مهارت‌های حل مسئله کمک می‌کند. واضح است که نشان دادن مهارت‌های خود به زبان دیگر می‌تواند رزومه شمارا به روش‌های مختلف افزایش دهد و باعث شود که در بین کارفرمایان متمایز شوید.


8.به شما کمک می‌کند با افراد جدید آشنا شوید

هر زبانی را که برای یادگیری انتخاب کنید، به خودتان این فرصت را می‌دهید که با افراد جدید ملاقات کرده و با آن‌ها تعامل داشته باشید. چه از طریق یک دوره زبان، برنامه یادگیری یا در سفرهایتان، می‌توانید با افرادی که لزوماً زبان مادری شمارا به اشتراک نمی‌گذارند، ارتباط برقرار کنید.


9.به درک فرهنگی کمک می‌کند

همان‌طور که خواهیم دید، یکی از عناصر ضروری یادگیری یک زبان، درک فرهنگ‌های مختلف است که به آن صحبت می‌کنند. این بینش فرهنگی به شما این فرصت را می‌دهد که به مکان‌های جدید سفر کنید (پس از همه‌گیری)، خود را در سبک زندگی غوطه‌ور کنید و حتی درک بین فرهنگی خود را در محل کار بهبود ببخشید.


چقدر طول می‌کشد تا یک زبان یاد بگیریم؟

احتمالاً مشتاق هستید که سفر یادگیری زبان خود را شروع کنید و ممکن است تعجب کنید که چه زمانی می‌توانید آن را بفهمید و صحبت کنید. البته این چیزها یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. یادگیری یک زبان جدید به زمان و فداکاری نسبتاً زیادی نیاز دارد و این اغلب بر اساس عوامل مختلف متفاوت است.


همان‌طور که گفته شد، برخی تخمین‌ها برای مدت‌زمان طول می‌کشد وجود دارد. شاید قابل‌اعتمادترین مؤسسه خدمات خارجی ایالات‌متحده باشد. آن‌ها زبان‌ها را بر اساس سختی به چهار سطح مختلف تقسیم کردند و سپس بررسی کردند که چقدر طول می‌کشد تا دیپلمات‌های آمریکایی به "تسلط کاری حرفه‌ای " برسند. این چیزی است که آن‌ها پیدا کردند:


زبان‌های دسته یک. این زبان‌ها بیشتر شبیه انگلیسی هستند و شامل زبان‌هایی مانند فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی و سوئدی می‌شوند. برای مهارت حرفه‌ای معمولاً 24-30 هفته یا 600-750 ساعت کلاس موردنیاز است.

زبان‌های دسته دوم این شامل زبان‌هایی مانند آلمانی، اندونزیایی، مالایی، کریول هائیتی و سواحیلی می‌شود. حدود 36 هفته یا 900 ساعت کلاس معمولاً برای مهارت حرفه‌ای موردنیاز است.

زبان‌های دسته سوم. این‌ها زبانهای سخت‌تری هستند که تفاوت قابل‌توجهی با انگلیسی دارند و شامل بنگالی، چکی، فنلاندی، یونانی، عبری، ایسلندی، لهستانی، روسی، تامیلی، تایلندی و ویتنامی هستند. برای مهارت حرفه‌ای معمولاً 44 هفته یا 1100 ساعت کلاس موردنیاز است.

زبان‌های دسته چهارم. این زبان‌های «فوق سخت» برای انگلیسی‌زبان‌ها بسیار دشوار است. این شامل عربی، کانتونی چینی، چینی ماندارین، ژاپنی و کره‌ای است. برای مهارت حرفه‌ای معمولاً 88 هفته یا 2200 ساعت کلاس موردنیاز است.

البته، احتمالاً هنوز به دنبال مهارت در سطح حرفه‌ای نیستید. خوشبختانه، شما می‌توانید در یک بازه زمانی بسیار کوتاه‌تری بر بسیاری از اصول اولیه تسلط داشته باشید. بسیاری از دوره‌های زبان ما تنها چند هفته طول می‌کشد تا به شما کمک کنند تا پایه‌ای محکم بسازید.یادگیری سریع زبان انگلیسی وکب استارتر


ما می‌خواهیم همه‌چیز را سریع‌تر انجام دهیم—سریع‌تر پیام ارسال کنیم، سریع‌تر به مکان‌ها برسیم، سریع‌تر صحبت کنیم!


بااین‌حال، گاهی اوقات ما نمی‌توانیم کارها را سریع انجام دهیم. به‌عنوان‌مثال، همه ما می دانیم که یادگیری یک زبان جدید قرار است زمان زیادی ببرد. قوانین جدیدی برای حفظ کردن و کلمات جدید برای یادگیری وجود دارد. شما باید یاد بگیرید و تمرین کنید و چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید و همه این‌ها زمان می‌برد.


اما بااین‌حال، باید راهی برای یادگیری سریع‌تر انگلیسی وجود داشته باشد... درست است؟


در مورد چگونگی یادگیری سریع زبان انگلیسی وکب استارتر، توصیه‌های زیادی به‌صورت آنلاین وجود دارد. FluentU و وکب استارتر در آموزش زبان انگلیسی راهنمای خاص خود را در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی تنها با 35 دقیقه در روز دارد. ما همچنین نکات و ترفندهای زیادی برای یادگیری سریع‌تر و آسان‌تر زبان انگلیسی شما داریم.


بنابراین چگونه می‌دانید از کدام نکات استفاده کنید؟ شما همیشه می‌توانید روش‌های یادگیری زبان را انتخاب کنید که بهترین کار را برای شما دارند - اما این اغلب به این معنی است که قبل از پیدا کردن روش موردعلاقه خود، باید روش‌های مختلفی را امتحان کنید. ممکن است قبل از اینکه روش‌های عالی را پیدا کنید، زمان زیادی را برای امتحان کردن روش‌های دیگری که هیچ کاری برای شما ندارند تلف کنید.


اگر برای یادگیری سریع‌تر نکات انگلیسی که واقعاً کار می‌کنند عجله دارید، باید به آنچه علم می‌گوید نگاه کنید!


چگونه با ۷ نکته علمی سریع‌تر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟


1. به زبان انگلیسی زیاد گوش کنید

آنچه علم می‌گوید:


دانشمندانی که زبان‌ها را مطالعه می‌کنند، یک اصطلاح خاص برای یکی از روش‌های یادگیری زبان دارند: یادگیری زبان ناخودآگاه یا ضمنی. این نوع یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که ما حتی تلاش نمی‌کنیم.


با نشستن پشت میز و مطالعه مکرر قوانین این اتفاق نمی‌افتد. در عوض، زمانی اتفاق می‌افتد که ما به مقدار زیادی به زبان انگلیسی گوش می‌دهیم و زمانی که توجه زیادی نمی‌کنیم. صدای انگلیسی در پس‌زمینه است و مغز شما به‌طور خودکار صداها، لهجه‌ها، کلمات و دستور زبان را جذب می‌کند، حتی اگر خوب گوش نکنید، صحبت نکنید یا یادداشت‌برداری کنید.


چیز دیوانه کننده این است که ما از گوش دادن یاد می‌گیریم حتی اگر معنی کلمات را درک نکنیم. مطالعه پشت سر هم نشان می‌دهد که این امکان وجود دارد که افراد با گوش دادن به این روش هر زبانی را بیاموزند - ما حتی می‌توانیم زبان‌های جعلی (زبان‌هایی که دانشمندان برای تحقیقات خود اختراع می‌کنند) را فقط با گوش دادن به صحبت‌های مردم یاد بگیریم.


به این دلیل است که وقتی به زبان گوش می‌دهیم الگوها را می‌شنویم. این روش طبیعی‌تری برای یادگیری است – بچه‌ها همیشه این کار را انجام می‌دهند. در مورد آن فکر کنید! وقتی نوزادان خیلی کوچک هستند، نمی‌توانند صحبت کنند. آن‌ها فقط می‌توانند گوش کنند. آن‌ها زمان زیادی را صرف گوش دادن می‌کنند قبل از اینکه بتوانند به‌طور کامل آنچه را که گفته می‌شود بفهمند و قبل از اینکه خودشان بتوانند از زبان استفاده کنند.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


تا جایی که می‌توانید به انگلیسی گوش دهید. مدام گوش کن! هر زمان که می‌توانید، مطمئن شوید که چیزی به زبان انگلیسی در اتاق، دفتر یا هدفون خود دارید.


تماشای تلویزیون انگلیسی، گوش دادن به موسیقی انگلیسی و گوش دادن به کتاب‌های صوتی به زبان انگلیسی. به مکان‌هایی بروید که می‌توانید صحبت‌های انگلیسی‌زبانان بومی را با یکدیگر بشنوید. تا جایی که می‌توانید به مکالمه انگلیسی گوش دهید. شما مجبور نیستید از نزدیک گوش کنید - در حین گوش دادن می‌توانید فقط قدم بزنید، از مناظر لذت ببرید، ظرف بشویید، کتاب بخوانید، در باشگاه ورزش کنید، تکالیف خود را انجام دهید، مقاله بنویسید یا کار روزانه خود را انجام دهید.


مهم نیست تا زمانی که صداهای انگلیسی وارد گوش و مغز شما می‌شود، بیشتر ازآنچه تصور می‌کنید انگلیسی خواهید آموخت!


2. شباهت‌ها را بیاموزید

آنچه علم می‌گوید:


یکی از سخت‌ترین چیزها در مورد یادگیری یک زبان جدید، یادگیری تمام صداهای جدید است. زبان انگلیسی حتی ممکن است صداهایی داشته باشد که زبان مادری شما هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کند!


بااین‌حال، خبرهای خوبی وجود دارد - طبق این مطالعه، همه ما با درک این موضوع متولد شده‌ایم که کدام صداها معنی دارند و کدام‌ها معنی ندارند. اگرچه زبان‌ها می‌توانند بسیار متفاوت باشند، اما همه آن‌ها شباهت‌هایی دارند.


به‌عنوان‌مثال، حتی اگر برخی از کلمات انگلیسی با حروف "BL" شروع می‌شوند (مانند چشمک زدن)، احتمالاً هرگز نخواهید شنید که کلمه‌ای با حروف "LB" شروع شود. سعی کن اون صدا رو در بیاری عجیب است! برخی صداها حتی برای نوزادانی که اصلاً هیچ کلمه‌ای را نمی‌دانند، منطقی نیستند.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


هنگامی‌که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید این واقعیت را در نظر داشته باشید.


اگر کلمه یا صدایی را می‌شنوید که غیرممکن به نظر می‌رسد، این احتمال وجود دارد که غیرممکن باشد! اگر می‌دانید که برخی صداها در زبان انگلیسی بسیار بعید است، می‌توانید املا را راحت‌تر یاد بگیرید.


برای مثال، اگر می‌خواهید کلمه «شبح» را بنویسید و مطمئن نیستید که h قبل یا بعد از g آمده است، سعی کنید آن را با صدای بلند بگویید.


اگر بخواهید بگویید "hgost"، تلفظ صدای "HG" غیرممکن به نظر می‌رسد، این‌طور نیست؟ اما صدای "GH" در "شبح " ممکن است. از آن استفاده کنید!


3. صداهای جدید را جداگانه یاد بگیرید

آنچه علم می‌گوید:


یادگیری زبان انگلیسی نحوه عملکرد مغز شمارا تغییر می‌دهد. به طرز شگفت‌انگیزی، یادگیری یک زبان جدید درواقع باعث رشد مغز شما می‌شود! یک مطالعه نشان داد که با یادگیری زبان، بخش‌هایی از مغز ما بزرگ‌تر می‌شود. هرچه رشد بیشتر باشد، یادگیری زبان جدید برای شما آسان‌تر خواهد بود.


بااین‌حال، بخش جالب‌تری از آزمایش در این مطالعه نشان داد که مغز ما به صداهای مختلف واکنش متفاوتی نشان می‌دهد.


به‌عنوان‌مثال، شنیدن حروف L و R برای زبان‌آموزان دشوار است، به‌خصوص اگر زبان مادری آن‌ها فقط یک حرف برای هر دو صدا داشته باشد (مانند ژاپنی). این آزمایش نشان داد که وقتی انگلیسی‌زبانان حروف L و R را می‌شنیدند، دو قسمت مختلف مغزشان به صداها واکنش نشان می‌داد. سخنرانان ژاپنی فقط یک ناحیه واکنش نشان دادند.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


قبل از اینکه بتوانید مانند یک بومی انگلیسی صحبت کنید و بفهمید، صداهای انگلیسی را یاد بگیرید. این یک پست عالی پر از اطلاعات در مورد صداهای مختلف انگلیسی و نحوه تلفظ آن‌ها است.


صداهایی را که درک یا تلفظ آن‌ها برای شما سخت‌تر است را پیدا کنید و آن‌ها را به‌شدت مطالعه کنید.


برخی آزمایش‌ها نشان می‌دهند که گوش دادن به صداهای کند می‌تواند به یادگیری آن‌ها در کمتر از یک ساعت کمک کند. حالا که سریع است!


برای کاهش سرعت صداها به نرم‌افزار خاصی نیاز ندارید—YouTube می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد! با استفاده از صدا (صداهایی) که در آن به کمک نیاز دارید، چند ویدیو از سخنرانان بومی پیدا کنید. در اینجا یک متن عالی با کلمات مختلف است که از حروف R و L استفاده می‌کند.


برای تغییر سرعت، روی نماد تنظیمات در سمت راست پایین پخش‌کننده ویدیو کلیک کنید (به نظر می‌رسد یک چرخ‌دنده یا چرخ کوچک است). سپس روی “speed” کلیک کنید و سرعتی را انتخاب کنید که کمتر از 1 باشد.


سعی کنید 10 دقیقه با سرعت 0.25 گوش کنید، سپس 10 دقیقه دیگر با 0.5 گوش کنید. سپس ویدیو را با سرعت معمولی پخش‌کنید. این کار را چند بار با صداهای مختلف انجام دهید و متوجه خواهید شد که شنیدن تفاوت بین صداهای دشوار آسان‌تر و آسان‌تر می‌شود - این یعنی رشد مغز شما!


4. از تداعی کلمات استفاده کنید

آنچه علم می‌گوید:


هنگامی‌که از تداعی کلمات استفاده می‌کنید، کلمات را با کلمات، صداها، حرکات، ایده‌ها یا تصاویر دیگر مرتبط می‌کنید. وقتی صدای "پود " را می‌شنوید، آن را با یک سگ مرتبط می‌کنید. وقتی تصویری از خورشید را می‌بینید، بلافاصله به کلمات "خورشید "، "گرم " و "گرم " فکر می‌کنید. لازم نیست زمانی را صرف فکر کردن به این موضوع کنید، این کلمات به‌طور خودکار به ذهن شما خطور می‌کنند.


یادگیری کلمات از طریق تداعی نه‌تنها سرگرم‌کننده است، بلکه یک‌راه بسیار مفید برای سرعت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان از این مطالعه برای بررسی زبان اشاره استفاده کردند، زبانی که افراد ناشنوا را برای برقراری ارتباط ناشنوا می‌کند و از دست و انگشتان به‌جای صدا برای ساختن کلمات استفاده می‌کند.


یک آزمایش نشان داد که به خاطر سپردن علائمی که شبیه کلمه‌ای هستند که آن‌ها را نشان می‌دهند بسیار ساده‌تر است. این بدان معنی است که به خاطر سپردن کلمه زبان اشاره برای "خوردن " آسان‌تر است زیرا به نظر می‌رسد که یک شخص در حال غذا خوردن است. یادگیری کلمات زمانی که حرکت دستان شما به این شدت به ایده متصل نباشد دشوارتر است.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


هنگامی‌که در حال یادگیری کلمات جدید هستید، سعی کنید آن‌ها را به‌صورت گروهی یاد بگیرید. یک کلمه را با یک تصویر، یک حرکت یا کلمه دیگر ترکیب کنید. وقتی این ارتباط قوی را در ذهن خود داشته باشید، به خاطر سپردن آن راحت‌تر خواهید بود.


سعی کنید از دست و بدن خود برای نشان دادن معنای کلماتی که یاد می‌گیرید استفاده کنید، حداقل تا زمانی که آن را به‌تنهایی به خاطر بسپارید. همچنین می‌توانید به‌جای نوشتن تعاریف، سعی کنید چند تصویر بکشید.


برای یک فعالیت سرگرم‌کننده، سعی کنید کلمات را به معنای آن‌ها تبدیل کنید. با استفاده از جستجوی Google Images می‌توانید ایده‌هایی را بیابید. انجام این کار نه‌تنها به شما کمک می‌کند معنی، بلکه املا را نیز به خاطر بسپارید!


5. الگوها را به خاطر بسپارید نه قوانین

آیا می‌توانید الگو را تکرار کنید؟ اینکه چقدر خوب می‌توانید الگوها را به خاطر بسپارید و تکرار کنید، ممکن است برای اینکه چقدر راحت می‌توانید یک زبان جدید یاد بگیرید، اهمیت زیادی دارد.


در این مطالعه به دانش‌آموزان گروهی از اشکال یکی پس از دیگری نشان داده شد. دانش‌آموزانی که در یافتن الگوها در شکل‌ها بهترین بودند، در یادگیری عبری نیز بهترین بودند. زبان‌ها از الگوها تشکیل‌شده‌اند و هر چه پیدا کردن این الگوها برای شما آسان‌تر باشد، یادگیری زبان برای شما آسان‌تر خواهد بود.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


ممکن است مدتی را صرف یادگیری قواعد گرامر و املا به زبان انگلیسی کرده باشید. به‌جای اینکه آن‌ها را به‌عنوان قوانین در نظر بگیرید، سعی کنید الگوها را به خاطر بسپارید.


به‌عنوان‌مثال به زمان گذشته منظم نگاه کنید. این قانون می‌گوید: "برای تغییر یک فعل منظم به زمان گذشته، -ED را به انتهای فعل اضافه کنید." اگر فقط از خواندن جمله می‌توانید آن را به خاطر بسپارید، عالی است! بااین‌حال، برای بسیاری از ما درک این قانون دشوار است مگر اینکه ببینیم از آن استفاده می‌شود.


برای یادگیری این قانون به‌عنوان یک الگو، کافی است به گروهی از افعال منظم و نسخه‌های زمان گذشته آن‌ها نگاه کنید:

Rain — Rained
Want — Wanted
Learn — Learned

آیا الگو را می‌بینید؟ بیایید یک قدم دیگر برداریم. بین این گروه افعال بعدی و گروه قبلی تفاوت وجود دارد.


Plan — Planned
Rot — Rotted
Stop — Stopped


به تفاوت اینجا توجه کنید؟ الگو چیست؟ قاعده‌ای که این سه فعل آخر دنبال می‌کنند می‌گوید: «وقتی یک فعل به Consonant - Vowel - Consonant ختم می‌شود، حرف آخر دو بار قبل از اضافه شدن -ED نوشته می‌شود.»


بنابراین دفعه بعد که در حفظ کردن قوانین مشکل داشتید، به‌جای آن به الگوها نگاه کنید.


6. عبارات را یاد بگیرید، نه کلمات

آنچه علم می‌گوید:


برخی از کلمات به‌تنهایی یک معنی دارند، اما وقتی با کلمات دیگر کنار هم قرار می‌گیرند معنایی کاملاً متفاوت دارند. همان‌طور که به یک جمله به زبان انگلیسی گوش می‌دهیم یا می‌خوانیم، به دنبال این گروه‌ها می‌گردیم.


در جمله "من دور زدم " می‌گویید که بدون هدف دویدید. اگر فقط دو کلمه اضافه کنید، به "من در اطراف پارک دویدم " تبدیل می‌شود که معنای کاملاً متفاوتی دارد. با گوش دادن اطلاعات بیشتر و بیشتری در مورد جمله و کلمات موجود در آن می‌آموزید.


این ممکن است چندان تعجب‌آور به نظر نرسد، اما تا همین اواخر، زبان شناسان (افرادی که زبان مطالعه می‌کنند) فکر می‌کردند که ما به یک جمله کامل گوش می‌دهیم و سپس آن را به قطعات تقسیم می‌کنیم. یک مطالعه توضیح می‌دهد که ترتیب کلمات ممکن است مهم‌تر از کل جمله باشد.


به این موضوع فکر کنید: «نان و کره» و «کره و نان» به یک معنا هستند، اما فقط یکی از آن‌ها ترتیب درست کلمات (نان و کره) را دارد.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


یادگیری کلمات به‌تنهایی می‌تواند دشوار باشد زیرا بسیاری از کلمات بیش از یک معنی دارند. فقط دانستن یک کلمه به این معنی نیست که می‌توانید واقعاً از آن استفاده کنید؛ بنابراین وقتی کلمات جدید را یاد می‌گیرید، یاد بگیرید که چگونه در عبارات، جملات و مکالمه استفاده می‌شوند.


به‌عنوان‌مثال، کلمه "بازنگری " به معنای نگاه کردن به چیزی است. احتمالاً هرگز نخواهید شنید که بدون کلمه "in" قبل از آن استفاده شود: "به گذشته، من نباید کل کیک را می‌خوردم." یاد بگیرید که کلمات چگونه گروه‌بندی می‌شوند و وقتی صحبت می‌کنید طبیعی‌تر به نظرخواهید رسید.


7. با موسیقی یاد بگیرید

آنچه علم می‌گوید:


آیا آهنگ‌های زیبایی را که در جوانی یاد گرفتید به خاطر دارید؟ شرط می‌بندم هنوز هم می‌توانید آهنگ‌هایی را که مادرتان یا معلمانتان به شما یاد داده‌اند بخوانید؛ اما شما آن آهنگ‌ها را خیلی وقت پیش یاد گرفتید! چگونه می‌توانید هنوز آن‌ها را به‌خوبی به خاطر بسپارید؟


وقتی کودک هستید، موسیقی برای یادگیری زبان بسیار مهم است. به همین دلیل است که کودکان آهنگ‌هایی دارند که به آن‌ها کمک می‌کند اعداد و حروف را به خاطر بسپارند، یاد بگیرند که چگونه حروف صدادار کار می‌کنند و کلمات جدید را یاد بگیرند. تکرار آهنگ‌ها و موسیقی برای کمک به کودکان برای به خاطر سپردن بخش‌های مهم زبان.


بزرگ‌سالان نیز با موسیقی راحت‌تر یاد می‌گیرند. مهارت‌های زبان معمولاً بسیار مهم دیده می‌شود و موسیقی آن‌قدر مهم نیست؛ اما طبق یک مطالعه، روش‌هایی که ما هم موسیقی و هم زبان را یاد می‌گیریم بسیار شبیه به هم هستند و هر دو بسیار مهم هستند! ما یاد می‌گیریم که صدای "با " و "دا " متفاوت است، همان‌طور که یاد می‌گیریم که صدای ترومپت و پیانو متفاوت است.


آنچه شما می‌توانید انجام دهید:


زبان تقریباً نوعی موسیقی برای خودش است. یادگیری مهارت‌های زبانی با استفاده از موسیقی یادگیری را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. آهنگ‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را می‌توانید در یوتیوب یا همین‌جا در FluentU پیدا کنید. به آهنگ‌ها گوش دهید و با آن‌ها آواز بخوانید و به‌زودی مانند یک بومی صحبت خواهید کرد!


 


هیچ میانبر واقعی برای یادگیری سریع انگلیسی وجود ندارد، اما علم ثابت کرده است که برخی از نکات بهتر و سریع‌تر از سایرین کار می‌کنند.


با توجه به مطالعات و آزمایشات علمی، نکات بالا به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید.


و همان‌طور که شما یاد می‌گیرید و رشد می‌کنید، مغز شما نیز رشد خواهد کرد!


دانلود پی دی اف این پست